Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A párom szülei meghívtak...

A párom szülei meghívtak nyaralni de nem tudom "meddig mehetek el"? (lent bőv. )

Figyelt kérdés

3 éve vagyok együtt a párommal, mindketten egyetemisták vagyunk, nincs saját keresetünk (néha alkalmi munka, most még az se...) Felvetette az apukája, hogy szeretnék-e velük menni nyaralni? Hát persze, hogy szeretnék, de...nem akarom lehúzni a bőrt róluk...viszont nem hinném, hogy ha ők hívtak vennének el pénzt...ezért rosszul érzem magam. Azt se tudom egyáltalán felhozzam-e a témát, ha igen, hogyan. Ki tudnám fizetni mivel van némi félretett pénzem, de szerintem akkor megsértődnek.

Mindent túlreagálok azt is tudom, de ez is kényelmetlen nekem...

Segítenétek?


2010. júl. 28. 23:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Mondd el nekik ugyanezt amit most leírtál nekünk! Az egyenes beszédnél nincsen jobb megoldás ilyen helyzeteknél.
2010. júl. 28. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

szerintem kössetek kompromisszumot :) pl ha meghívnak téged valamire, fogadd el nyugodtan, de legközelebb cserébe vegyél te nekik vmit, vagy hívd meg te őket. Gondolom szállás meg ilyenek is vannak, mondd hogy pótolsz te is bele ha kell, össze lehet ezt egyeztetni. :)

De az is nagyon jó megoldás, hogyha megmondod nekik amit ide leírtál, és átbeszélitek a helyzetet.

2010. júl. 28. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Engem is vittek már el így nyaralni, és totál ez volt a szitu. Mindenre meghívtak és kényelmetlen volt na. Utolsó nap nagyon szépen megköszöntem, és adtam valamennyi pénzt a szülőknek, és hozzátettem, hogy tisztában vagyok vele hogy ez nem fedezi amit rám költöttek, de ettől jobban érzem magam.
2010. júl. 28. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
szerintem tök jó, hogy elhívtak. gesztus feléd, amivel jelzik, hogy kedvelnek, befogadtak a családba. mindenképp fogadd el a meghívást, és feltétlenül ajánld fel, hogy hozzájárulsz a költségekhez. ha nem akarnak pénzt elfogadni, nyugodtan osztd meg velük a kételyeidet, ahogy itt tetted
2010. júl. 28. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

köszönöm:)

az a helyzet, soha semmit nem fogadnak el...:-S vagy ha valamit mégis elfogadnak egyből azon vannak, hogyan "juttassák" nekem vissza...szerintem a pénz gondolatától is "leordítják" a fejemet...:-S

2010. júl. 28. 23:10
 6/12 anonim ***** válasza:
93%
Neked illik felajanlani, nekik pedig visszautasitani. Sok ilyesmi eri az embert az eletben. Amkior visszautasitsak, akkor meg megkoszonod szepen es ennyi.
2010. júl. 28. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
81%

Gondolj arra, hogy egy befektetés vagy nekik ami majd megtérül:)))


Szerintem adj egy személyes ajándékot köszönés képen nekik.

Gondolj arra is, hogy szeretnének még a gyerekükkel egy közös nyaralást, viszont egy felnőtt gyerekkel ez így kivitelezhető csak. Én is ilyen családban nőttem fel amiben ez nem volt probléma és ez nagyon meg kell becsülni.

2010. júl. 28. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

:D köszi megpróbálom így felfogni...na már most rettegek a beszélgetéstől:P :D



remélem egy napon tényleg "megtérül" a befektetésük:))))

2010. júl. 28. 23:26
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Velem is "rosszul" járnál.Ha egyszer én hívlak nyaralni akkor nem engedem, hogy fizess,vagy ha igen akkor azt már megmondanám az elején.:)))Törődj bele, most ingyen kell nyaralnod.:))))Amúgy kellemes nyaralást.
2010. júl. 28. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ne vedd készpénznek, hogy nem fogadják el. Mindig kérdezd meg, hogy mivel tartozol, legfejjebb azt mondják, semmivel. Ha ezt mondják, köszönd meg, és viszonozd apróságokkal, pl. nyaralásra vigyél 1-2 üveg bort (vagy amit isznak), vagy ajándékozz nekik strandtörölközőt vagy fehér sapit.
2010. júl. 29. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!