Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az élettársam fia rossz...

Az élettársam fia rossz hatással van fiamra, és kihasználja. Mindenki szerint csak én gondolok rosszra?

Figyelt kérdés
Három éve élek együtt a párommal, mindketten túl vagyunk egy váláson, és remekül megvagyunk. A 17éves fiammal élünk, a páromnak pedig van 29éves fia, aki külön él. A fiam gyakran jár hozzá segíteni a ház körűl, mindenféle munkát csinál, kertet ás, betonoznak, és mindezért csak ócska játékokkal fizet neki, amiket németországban aprópénzért vesz, vagy ingyen kap. Playstasion meg CD-k, használt telefonok, rossz kerékpárokat hoz, és rásózza a naív fiamra a munkáért. Ezenkívűl sörrel kínálja a kiskorú fiamat, és motorozni viszi. A párom szerint nincs ebben semmi rossz, és örüljek, hogy jól kijönnek egymással.

2020. máj. 7. 14:58
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
85%

"A fiam korában ő már napokig nem aludt otthon, a többi huligán barátaival elmentek a Balatonra motorral, stb. Ezért is lett belőle kamionsofőr, nem szeretém, hogy a fiam bármiben is kövesse."


Édesjóistenem, jobb lenne, ha egy magányos, bezárt ember lenne? Eddig semmi szörnyen elítélendőt nem hoztál fel a srác ellen.

2020. máj. 8. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
100%
Nekem még apám sem volt, mit meg nem adnék egy férfi mintáért, még kb egy szöget sem tudok beverni a falba, azt akarod hogy a fiad ilyen legyen?
2020. máj. 8. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
100%
Hát, elmondom neked, hogy mi "huligánok" meg már 14-15 évesen is Balatonon voltunk a barátokkal. Jajjég, most mi lesz!? :D
2020. máj. 8. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 A kérdező kommentje:
Nekem soha nem segített semmiben, de nem is voltam rászorúlva, az apjának néha segít itt a ház körül ezt-azt. Eü asszisztens vagyok, neki is meglett volna a lehetősége, hogy többre vigye, ha annakidején nem az iskola mellé jár. Egy év után otthagyta a pedagógiai egyetemet... de az is lehet, hogy eltanácsolták. Szerencse, hogy az ilyenekből nem lesz tanár.
2020. máj. 8. 11:49
 25/30 A kérdező kommentje:
Kamionozni is csak a párom segítségével kezdett el 4éve, mert annyit sem tudott összespórolni, hogy megcsinálja a kamionos jogsit. Azelőtt autószerelőként dolgozott, de fizetését csak szórakozásra költötte.
2020. máj. 8. 11:58
 26/30 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy azt hiszed, hogy egy jól nevelt 17 évest lehet manipulálni. Egy normálisan nevelt kamaszgyerek már fel tudja mérni, ha az új haver csak ki akarja használni, még ha pár bolond akcióba bele is megy. Ha ő önként és dalolva ingyen robotol a srácnak, meg iszik és életveszélyes mutatványokkal szórakozik motoron, akkor elsősorban magamba néznék, hogy mit csináltam, ami miatt ő inkább belemenekül ebbe a közegbe, csak ne rám hallgasson és lázadhasson. Igen, a kamaszfiúk szeretik produkálni magukat, de azért tudják hol a határ.


Mivel 17 évesen már nem neveled sehogy, én maximum annyit mondanék neki, hogy ha motorozni akar, legalább tegye le a jogsit, mert bármilyen balesetet szenved, szörnyet fog halni, vagy deréktól lefelé lebénul, és nem vicces ha már 18 évesen impotens lesz egész hátralevő életére.


Kamionozni pedig lehet hivatásszerűen, de ha nem választja a továbbtanulást, akkor otthonról is lehet menni és önállóskodni, mert a kalandozásait nem fogod fizetni. Aztán be is tartod és kirakod otthonról ha nem tanul.


Ennyi. Az ő korában más már úgyse számít.

2020. máj. 8. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
82%
Minden hozzászólásod izzik a gyűlölettől. Ha ez srác besegít a ti házatok körűl, akkor a te fiad miért ne segíthetne neki? Oké, hogy nem személyesen neked segít, de mit vársz? Vasárnaponként segítsen húslevest főzni, esetleg szőnyeget mosni? Az természetes, hogy a párod anyagilag támogatta a fiát, hogy elindúljon egy karrieren. Talán sajnálod tőle, azt a te fiadra kellett volna költenie?
2020. máj. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
73%

Te egyszerűen gyűlölöd a párod gyerekét. Minden csak erről szól, semmi másról. Ha megfeszülne sem tudna neked jót tenni az a fiú.

Még jó, hogy a fiadnak több esze van, mint neked. Nyilván az apjától örökölte.

2020. máj. 8. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
100%
Egy 29 éves fiatalembertől joggal el lehet várni a felelősségteljes gondolkodást. Ez még nem egyenlő azzal, hogy "gyűlölöd a párod gyerekét". Meg lehet kérni, hogy ne engedje a fiad motorozni, vagy ha nincs foganatja, akkor nem engeded át hozzá a gyereked. A fiad kiskorú. Akkor is, ha már csak egy évig. Te felelsz érte. Azt tedd, amit jónak látsz.
2020. máj. 8. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

Én ezen a kérdésen nagyon feidegesítettem magam. Na a motorozáson kivül nem csinált semmi rosszat (igaz 18 alatt tilos alkoholt inni, de ha 18 alatt vagy akkor nem fogsz bele halni). Írtad azt is, hogy ő nem diplomás. Ha mindenki diplomás lenne akkor nem lenne olyan munka ami nem diplomás, pl takarító, tűzoltó. Meg ő még fiatal, hagy élvezze ki. Ez olyan, hogy aki nem oltatja be magát az egy nagy idióta. Mondjuk ha köcsög táraságba jár a másik fiú nem annyira jó, de ha a fiadat nem keveri bele azt mondom oké. Amúgy a te eseted emlékeztet egy osztálytársamra, aki semmihez nem érted, csak jól tanult, de annyira beképzelt volt, hogy végül szarul tanult. Aztán szerinem vicc nélkül irigy vagy mert nem olyan a férfi (a fiad mostohatesója), hogy alkesz és aztán még a nője is elhagyta. Látszik rajtad, hogy nem tudod, hogy a pasik ÁLTALÁBAN extrémebbek (főleg tinidszerkorban). Őszintén apám nekem is lelépett, de a férfias dolgokat nekem is sikerült bepótolni. Asszem ennyit akartam mondani, lehet egyszerre sok, de mindent próbáltam leírni.

Utóírat: remélem jól seggbe basz a pasid, és megjön az eszed.

2021. jún. 21. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!