Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Aki nem spórol a gyerekeinek...

Aki nem spórol a gyerekeinek lakásönerőre, az miért nem?

Figyelt kérdés

Igen, a kérdést másik kérdés ihlette, ahol szó esett a fiatalok lakáshoz jutásáról és arról is, kinek kellene támogatni/nem támogatni őket.

Nem vitaindítónak szánom a kérdést, a kíváncsiság hajt.


Szóval, mi az oka annak, hogy sok szülő születésétől kezdve spórol X összeget a gyereke életkezdésére, más meg egy forintot sem tesz félre 20-25 év alatt neki?


Nos, mi a huszas éveink végèn járunk a párommal, és egyikünk családja sem szállt be a lakásvásárlásunkba anyagilag, szóval a rengeteg munka és másodállás mellett eléggé ramatyul állunk, mert ugye albérlet mellett elég nehéz volt kezdőtőkét gyűjteni. Mindeközben nagyon sok velünk egykorú ismerősnek, barátnak adtak a szülök néhány milliót a lakásba, el sem tudtam képzelni régen, hogy ez ilyen megszokott dolog.


A saját szüleim nem tudnának segíteni, ha akarnának sem, de amúgy is úgy állnak hozzá, hogy legyünk hálásak, mert felneveltek, aki 18 után még tanulni akar, az dolgozzon mellette. A párom szülei elég jól álltak mindig a magyar álaghoz képest, ott van nagy ház, 10+milliós kocsi, drága berendezések, most is jól keresnek, stb., de ők sem tettek félre sose a gyerekeiknek, mert "szívesen segítenének, de sajnos nincs miből". Tény, hogy a nagy bevételük el is megy luxusdolgokra, nyilván az ő dolguk.


Igazából maga a kérdés az lenne, hogy ti, akik most nem tesztek félre még havi 10 ezer forintot sem a gyerekeitek életkezdésére, miért nem? Nem fontos, hogy tud majd lakáshoz jutni? Vagy nem fér bele anyagilag? Vagy inkább magatokra költitek a pénzt?


Csak szimpla okot várok, nyilván mindenkinek szíve-joga arra költeni, amire akar, nem kell rajta összeveszni.



2020. máj. 21. 14:06
1 2 3 4 5 6 7
 31/67 anonim ***** válasza:
81%

A szuleim se sporoltak es en se sporolok ...

Okok: szuleimnel: sajat lakasuk hitelet torlesztettek, mikor vegre nem volt hitel, jott a kárpotlas. Beleugrottak a foldvasarlas/eladas...majd epitkezzunkbe. Hibasan. Vegul lett 2 ingatlanjuk, de szetmentek. Majd orokoltok ez a jelszo. Nem elnek tul jol.

2. Mi: nem volt havi 10.000 se, amit felretehetnek. Az elejen akartunk majd kesobb is ilyen olyan megtakaritasokat elkezdeni. Aztan kiderult mindegyikhez tobb kell annal, hogy havi 10et felretegyel, blabla...egyszerubb a parnacihaba gyujteni.

Sajat ingatlanom sincs. Orulok, ha a gyerekeim megkapjak azt amitol elmondhatjak semmiben nem szenvednek hianyt es idot is toltu k egyutt (nyaralas, muzeumok, allatkertek, utazas, furdozes...) persze ezt tehetnem felre is. De meg akkor se lenne belole 15 ev mulva lakas. Ennek ellenere figyelek a penzre es remelem ha lakas onerovel nem is, de massal tudom tamogatni a gyerekeimet.

2020. máj. 21. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/67 anonim ***** válasza:
92%

Nem mindenki hoz magával pénzügyi kultúrát. Én szegény családban nőttem fel, amíg nem mentem egyetemre, fel se fogtam mennyire az átlag alatt vagyunk. Én azt gondoltam mi vagyunk az átlag a garzonban 4-en, akik az iskolai menzáról csennek el némi kaját otthonra. Tök normálisnak éreztem, hogy soha semmire nincs pénz, mert valahogy nálunk ez volt mindenre a válasz, hogy nincsen pénz semmire. Nem hogy lakásra vagy önerőre, ruhára és semmire se. Ha a turkálóból kaptam egy nadrágot a legnagyobb királyságnak tűnt, mert én valahogy mindig azt hittem, mindenki más is onnan kap mindent. Volt, hogy nem volt pénz betétre és egész nap zsebkendővel próbáltam helyettesíteni.


Hadd ne mondjam mennyire furcsa volt ezek után egyetemre menni és elkezdeni dolgozni diplomások között. Ezeknek az embereknek teljesen más a hétköznapi valóság. Nem hibáztatom a szüleimet, ők egy olyan generáció tagjai, akik csak szültek, mert ez volt a dolguk, és nem gondolkoztak, csak csinálták. Nem azért nem spóroltak nekem pénzt lakásra, mert sajnálják. Ők nem gondolnak a hosszú távra. Csak jelen van, meg max a jövő hét.

Ezt a szakadékot meg egy teljes emberöltő tudja csak áthidalni. Talán a jövő generációjának könnyebb lesz. Talán nem. De ez otthonról hozott/kapott kultúra. Van akinél jobb van akinél rosszabb. Sajnos ez lutri.

2020. máj. 21. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/67 anonim ***** válasza:
52%
Nem Magyarorszagon élek. Itt alap, hogy egy 13 éves elmegy dolgozni, hogy tobb zsebpénze legyen. (Átballag középiskolás havi zsebpenze 15-20 euro). A 16 evésnek többsége rendesen részmunkaidőben dolgozik iskola mellett. Nem azért, mert kötelező, meg el kell hogy tartsák magukat, hanem mert így akarják. Itt nem szokás lakásra gyujteni a gyereknek. Nagyon gyujteni se szokás neki csak úgy. Továbbtanulásra igen, sokan tesznek felre, de csakugy, hogy "legyen kezdo tokeje a gyereknek" nem szokas. Itt eszkozt szokas adni a gyerek kezebe: lehetoseget a tanulasra, munkara. Nekem ez a módszer a szimpatikus
2020. máj. 22. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/67 anonim ***** válasza:
38%
Erről van szó. Látni kell, hogy működik a világ és nem alátolni a dolgokat.
2020. máj. 22. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/67 anonim ***** válasza:
59%

Aha. Én vagyok a lány aki 17 évesen a megspórolt pár százezer forintját ami bejött a diákmunkából odaadta az anyjának hogy ennyivel megtámogassa a házvásárlásukat.

Melyik országról beszélsz, ahol ha 16 évesen elkezdesz diákmunkázni suli mellett akkor huszonévesen millióid lesznek meg lakáshoz kezdőtőkéd? Igazán érdekelne.

2020. máj. 22. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/67 anonim ***** válasza:
37%

35!


Egeszen pontosan hol írtam ilyet? Ja, sehol. Ez a te képzeleted szulemenye

2020. máj. 22. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/67 anonim ***** válasza:
25%
Akkor nem értem, hogy jön ide, hogy dolgozik-e szerencsétlen gyerek vagy nem...
2020. máj. 22. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/67 anonim ***** válasza:
25%
Úgy jön ide, hogy a magyarországi gondolkodás általában a gyerek ne dolgozzon, a szülő majd alá tesz mindent. A nyugati meg az, hogy a szülő mutassa meg a lehetőségeket, a gyerek pedig dolgozzon meg azért, amit még akar kapni.
2020. máj. 22. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/67 anonim ***** válasza:
59%

"Úgy jön ide, hogy a magyarországi gondolkodás általában a gyerek ne dolgozzon, a szülő majd alá tesz mindent."


Hát ez nem igaz.

2020. máj. 22. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/67 anonim ***** válasza:
6%
De, általában igaz.
2020. máj. 22. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!