Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Aki nem spórol a gyerekeinek...

Aki nem spórol a gyerekeinek lakásönerőre, az miért nem?

Figyelt kérdés

Igen, a kérdést másik kérdés ihlette, ahol szó esett a fiatalok lakáshoz jutásáról és arról is, kinek kellene támogatni/nem támogatni őket.

Nem vitaindítónak szánom a kérdést, a kíváncsiság hajt.


Szóval, mi az oka annak, hogy sok szülő születésétől kezdve spórol X összeget a gyereke életkezdésére, más meg egy forintot sem tesz félre 20-25 év alatt neki?


Nos, mi a huszas éveink végèn járunk a párommal, és egyikünk családja sem szállt be a lakásvásárlásunkba anyagilag, szóval a rengeteg munka és másodállás mellett eléggé ramatyul állunk, mert ugye albérlet mellett elég nehéz volt kezdőtőkét gyűjteni. Mindeközben nagyon sok velünk egykorú ismerősnek, barátnak adtak a szülök néhány milliót a lakásba, el sem tudtam képzelni régen, hogy ez ilyen megszokott dolog.


A saját szüleim nem tudnának segíteni, ha akarnának sem, de amúgy is úgy állnak hozzá, hogy legyünk hálásak, mert felneveltek, aki 18 után még tanulni akar, az dolgozzon mellette. A párom szülei elég jól álltak mindig a magyar álaghoz képest, ott van nagy ház, 10+milliós kocsi, drága berendezések, most is jól keresnek, stb., de ők sem tettek félre sose a gyerekeiknek, mert "szívesen segítenének, de sajnos nincs miből". Tény, hogy a nagy bevételük el is megy luxusdolgokra, nyilván az ő dolguk.


Igazából maga a kérdés az lenne, hogy ti, akik most nem tesztek félre még havi 10 ezer forintot sem a gyerekeitek életkezdésére, miért nem? Nem fontos, hogy tud majd lakáshoz jutni? Vagy nem fér bele anyagilag? Vagy inkább magatokra költitek a pénzt?


Csak szimpla okot várok, nyilván mindenkinek szíve-joga arra költeni, amire akar, nem kell rajta összeveszni.



2020. máj. 21. 14:06
1 2 3 4 5 6 7
 51/67 anonim ***** válasza:
100%

Nagyra becsülök minden szülőt, akik a gyereküket valamilyen módon próbálják elindítani az életben (akár az oktatására, egészségére vagy lakására szánnak pénzt), mert én nem ilyen közegből jöttem.

Kicsit terápiás céllal is válaszolok, mert egész életemben hallgattam a szüleimtől mekkora szar vagyok és mennyi mindent áldoztak fel értem, pedig az életükben minden egyes döntesük róluk szólt.

Azért vállaltak gyereket, mert azt hitték az majd önzetlenül feláldozza értük az egész életét; egy olyan vásári majom, ami elvan használt ruhából egy penészes, fűtetlen házban, hogy aztán őket gondozhassa mikor megöregszenek. Arra amit szerettem volna sosem volt pénz, de valamilyen csoda folytán arra mindig összejött a keret amire nekik kellett.

Tudom, hogy az én szüleim, ha válaszolnának, azt írnák "nem volt miből, de megtettünk amit tudtunk" - ebben az is benne van, hogy milliókat csesztek el teljesen felesleges dolgokra, aztán a gyerekekre verték a balhét. Az ilyen emberek mindig másokat hibáztatnak maguk helyett, mert mióta kiköltöztünk ugyanúgy nincs pénzük ahogy eddig, pedig a bevételük nem csökkent.

Szomorú vagyok, mert az ilyen emberek hiába olvassák el mit tesznek mások a gyerekeikért, meg milyen amikor nem tesznek értük semmit, mert nem ismernek magukra és nem változtatnak az életükön. Ennek ellenére remélem az én esetem ritkább, és mindenki gyűjt pénzt a gyerekének, vagy jó oktatást biztosít neki: esetleg legalább nem büdös ruhákban járatja őket, arra kényszerítve hogy rájuk is főzzenek, mossanak, takarítsanak.

2020. jún. 7. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/67 anonim ***** válasza:
100%

En lassan 40 éves leszek, de én sem kaptam sajnos soha egy büdös vasat sem a szüleimtől. Sőt, mivel elköltöztem a városból (nem volt munka) Budapestre, azóta ha kicsi nehézség is van az életemben (ugye most bezárták az ovik, nincs senkink itt) gúnyosan megjegyzik, hogy ,,kellett neked elköltözni,,

Amíg nem volt gyerekem 2 munkahelyem volt.

Borzasztó nehéz volt elindulni egyedül. Tulajdonképpen nekem semmim sincs. Párom lakásában lakunk. Több gyermeket én amiatt nem is merek vállalni, ezt az egyet szeretném becsülettel felnevelni.


Nekem igazából az esett mindig nagyon rosszul, hogy az öcsémet támogatják, most újítják a lakását, amibe szintén beszálltak.

Ez van. Már nem bosszankodom ezen, elfogadtam.

Én ezek miatt teszegetek félre a gyerekemnek.

2020. jún. 7. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/67 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén szólva én utólag értettem meg a szüleim "taktikáját". Amíg tanultam, mindent megkaptam, sosem fájt a fejem az anyagiak miatt, de éppen csak annyit kaptam, hogy kijöjjek belőle valahogy. Már gyerekként is spórolásra tanítottak és úgy léptem ki az életbe 1,5 életképes diplomával, hogy kellő tudással és makacssággal rendelkeztem ahhoz, hogy megteremtsem magamnak az alapokat. Aztán jött a párom és összeraktuk amink van. Az esküvőnkre kaptunk tőlük egy nagyobb összeget (egy 4 éves lakástakarékot), amit beletoltunk a lakáshitelünkbe. Én ezért is roppant hálás voltam, el sem akartuk fogadni eleinte.

Szerintem jó taktikát választottak. Sok időt és energiát fordítottak belénk a tesómmal. Mindketten megállunk a lábunkon, ők pedig gyűjtögetnek a nyugdíjas korukra nagyon helyesen.

2020. jún. 27. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/67 anonim ***** válasza:
83%

Az én szüleim sajnos egyszerű emberek, nem igazán értik az élet összefüggéseit. Sorban csinálták a gyerekeket ruházkodásra, élelmiszerre, iskoláztatásra alig alig futott. Az én kislányom most három éves de már körülbelül 800ezer forint van a számláján. minden nagyobb Ünnepre kértük a rokonokat, felesleges játék helyett az árát utalják a kislány számlájára, 18 éves korára elég szép összeg fog összegyűlni. abból úgy gondolom, továbbtanulásra, lakásra, autóra fogja futni bőven.

Nekem sajnos nem jutott semmi. Középiskola után a kereskedelemben dolgoztam és azóta is. Nem tudtam Főiskolára jutni, nincs lakásom, nincs autóm egyszerűen nem tudok a boltos fizetésemből annyi önerőt összerakni hogy hitelt kapják.

Mi, szülők vállaltuk a gyermeket, kötelességünk a lehető legjobb életet biztosítani, mi negyedévente rakunk kisebb összeget, 18 év alatt abból lesz valami.

2020. júl. 3. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/67 anonim ***** válasza:
46%

Kedves kérdező. Már ne is haragudj de nagyon számonkérő ez a kérdés.

Te magad írtad pl hogy a te szüleid nem tudnának félretenni nektek mert nem engedhetik meg maguknak de 2 mondattal korábban leírod hogy nem érted miért nem segítenek nektek...

Legtöbb esetben nem tudják a szülők megengedni maguknak hogy még félre is tegyenek.

Igenis legyél hálás a szüleidnek hogy felneveltek. Mert miután megszületik a gyerek azután minden megkeresett forintot miatta "keresik meg".

Azért mert szeretnének neki mindent megadni, szeretnék ha nem hiányolna semmit, lenne fedél a feje felett, étel a tányérján, tudna tanulni hogy legyen egy rendes szakmája. Szerintem ezek után nem kéne számon kérni rajtuk semmit. (Ez nyilván egy rendes, szerető szülőre vonatkozik)

2020. júl. 3. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/67 anonim ***** válasza:
67%
Mert a saját házunk hitelét fizetem, magas összegü életbiztosítást és jó körülményeket a családnak. Ennél többre nem telik.
2020. júl. 3. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/67 anonim ***** válasza:
87%
Engedd meg, hogy a szüleim helyett válaszoljak. Az egyik születésemkor lemondott rólam, a másik mindig is munkanélküli volt.
2020. júl. 4. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/67 anonim ***** válasza:
61%

Mikor 16éves voltam, akkor lett anyáméknak saját lakása. Addig mamánál laktunk. A saját lakást hitelekből (is) vették. 16évesen elküldtek diákmunkára, csak hogy tudjam nekik fizetni az egyik hitel törlesztőjét. Azért dolgoztam egész évben, évekig, mert azt fizettem, magamra kb semmi pénz nem jutott.

24évesen költöztem el otthonról. Addig fizettem. 6évig, havi 40ezer ftot... (+ahogy a 18at betöltöttem ezen felül a rezsibe is beszálltam, +az árvaellátásomat, ami engem illet jogosan, azt is anyám tette el)

24évesen meguntam, elköltöztem. Most 27vagyok, párommal lakásvásárlás elött állunk. Tavaly anyámék eladták a házat, újat nem vettek, mert nevelőapám anyukája meghalt, abba a házba költöztek. 24millió ott csücsül a számlájukon. Multkor anyámnak megemlítettem 1 millió még szükséges lenne ahhoz a házhoz amit kinéztünk. Annyi volt a válasza, biztos valamelyik bank majd ad kölcsön....


Mi párommal azt beszéltük meg, félretenni a gyerekeknek (1 fiunk már van, illetve 1 "gyártás alatt") hogy hatalmas telek van ehhez a házhoz amit meg fogunk venni. (Már itt lakunk 3 éve, csak kivásárolnunk kell). Mi azt szeretnénk, ha majd a gyerekeink is úgy akarják, itt a telken 2 ház még simán felhúzható. Azt egy szobakonyhásat magunknak, öregségünkre. Meg egy hasonlót mint ez, és akkor a 2 nagy a 2 gyereké, a pici meg a mienk lenne. Ebben (vagy ha el szeretnének inkább költözni akkor természetesen abban is) 1000%, hogy segítenénk. Páromat is a drága édesanyja 1 szatyor ruhával tette ki otthonról 16évesen, hogy oldja meg az életét. Mi nem ilyen szülők szeretnénk lenni.

2020. júl. 4. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/67 anonim ***** válasza:
53%
Nagyon rossz ötlet, hogy el akarod dönteni a gyereked helyett, hova költözzön.
2020. júl. 4. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/67 anonim ***** válasza:
0%

Kedves utolsó. Tudsz olvasni, szöveget értelmezni?!

Oda írtam, HA MAJD ÚGY AKARJÁK.... Nem kötelező, nem fogjuk eröltetni, ez egy lehetőség... illetve az is ott van, ha el szeretnének költözni, abban is segíteni fogunk....

Ha ennyire balf.sz vagy, hogy nem tudsz egy szöveget értelmezni, minek pontozod le, és írsz ilyen idióta kommenteket?!


58#voltam...

2020. júl. 4. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!