Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Aki nem spórol a gyerekeinek...

Aki nem spórol a gyerekeinek lakásönerőre, az miért nem?

Figyelt kérdés

Igen, a kérdést másik kérdés ihlette, ahol szó esett a fiatalok lakáshoz jutásáról és arról is, kinek kellene támogatni/nem támogatni őket.

Nem vitaindítónak szánom a kérdést, a kíváncsiság hajt.


Szóval, mi az oka annak, hogy sok szülő születésétől kezdve spórol X összeget a gyereke életkezdésére, más meg egy forintot sem tesz félre 20-25 év alatt neki?


Nos, mi a huszas éveink végèn járunk a párommal, és egyikünk családja sem szállt be a lakásvásárlásunkba anyagilag, szóval a rengeteg munka és másodállás mellett eléggé ramatyul állunk, mert ugye albérlet mellett elég nehéz volt kezdőtőkét gyűjteni. Mindeközben nagyon sok velünk egykorú ismerősnek, barátnak adtak a szülök néhány milliót a lakásba, el sem tudtam képzelni régen, hogy ez ilyen megszokott dolog.


A saját szüleim nem tudnának segíteni, ha akarnának sem, de amúgy is úgy állnak hozzá, hogy legyünk hálásak, mert felneveltek, aki 18 után még tanulni akar, az dolgozzon mellette. A párom szülei elég jól álltak mindig a magyar álaghoz képest, ott van nagy ház, 10+milliós kocsi, drága berendezések, most is jól keresnek, stb., de ők sem tettek félre sose a gyerekeiknek, mert "szívesen segítenének, de sajnos nincs miből". Tény, hogy a nagy bevételük el is megy luxusdolgokra, nyilván az ő dolguk.


Igazából maga a kérdés az lenne, hogy ti, akik most nem tesztek félre még havi 10 ezer forintot sem a gyerekeitek életkezdésére, miért nem? Nem fontos, hogy tud majd lakáshoz jutni? Vagy nem fér bele anyagilag? Vagy inkább magatokra költitek a pénzt?


Csak szimpla okot várok, nyilván mindenkinek szíve-joga arra költeni, amire akar, nem kell rajta összeveszni.



2020. máj. 21. 14:06
1 2 3 4 5 6 7
 61/67 anonim ***** válasza:
84%

Szülőként nem értem az ilyeneket.



Nekem alap, hogy mindent megveszek a gyerekemnek, amit csak tudok, hogy ne kelljen küzdenie érte. Aki irigykedik meg nem támogatja a gyerekét, az nem tudom minek szült.


Azt se tudom megérteni, akinek semmire nem futja. Ha ennyire csóró, akkor ez gyerekvállalás előtt nem tűnt fel neki?


Ezt a tanulást meg felejtsük már el :) nekem is van diplomám, kemény havi 15 000 ft volt a kollégium. A tanulmányi ösztöndíjam 40 000 volt, ha ügyes voltam :) és még cigire is futotta. Szóval nem tudom sokan mit arcoskodnak, de akinek ez sok, az nem tudom egy autót hogyan képes fenntartani.

2020. júl. 4. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/67 anonim ***** válasza:
100%

Nekem pl. a szüleim azt mondták az ösztöndíjamat tegyem félre, ők azzal tudnak segíteni, hogy az egyetemi évek alatt is eltartanak. Nekem ebből volt pénzem az induláshoz, de a képzés sincs feltétlenül mindenki számára ingyen.

Szerintem nem kell, hogy elvárás legyen, hogy egy szülő mindent a gyereke popója alá tegyen. Az kéne, hogy elvárás legyen, hogy olyan gyereket engedjen ki a kezei közül huszonx évesen, aki jó alapokkal rendelkezik ahhoz, hogy megtudja teremteni magának a létszükségleteit.

Ha egy szülőnek választania kell, hogy mire tegyen félre, akkor erre és arra, hogy nyugdíjas korában anyagi biztonságban legyen, ne kelljen a gyerekeire támaszkodnia.

Egyébként az én szüleim is eltették nekem takarékbetétkönyvben azokat a pénzeket, amiket néhány éves koromig kaptam. 14 évesen számlát nyitottak nekem és át tették oda a kb. 240 ezer forintit. Na most amíg a 90-es években az még igen jó pén volt, mire 2017-ben eljutottunk a lakásvásárlásig, sajnos már nem húzott ki minket a csávából, szóval ha valami, akkor a pénz befektetés nélküli gyűjtögetése a lehető legrosszabb taktika. Elértéktelenedik mire szüksége lenne rá a gyereknek.

2020. júl. 4. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/67 anonim ***** válasza:

"Az kéne, hogy elvárás legyen, hogy olyan gyereket engedjen ki a kezei közül huszonx évesen..."


Ez így van, de sokan úgy értelmezik, hogy ezt 18 évesen kell csinálni. Pl az én szüleim onnantól egy fillérrel nem segítettek.

2020. júl. 4. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/67 A kérdező kommentje:

"Az kéne, hogy elvárás legyen, hogy olyan gyereket engedjen ki a kezei közül huszonx évesen, aki jó alapokkal rendelkezik ahhoz, hogy megtudja teremteni magának a létszükségleteit."


Hát nem tudom. Ma hogy lehet megteremteni ilyen albérlet/ingatlanárak mellett önerőből például a biztonságos lakhatást és családalapítást egyszerre?


Jó, tudom, Mucsajröcsögén 5 millió egy ház. De a nagyvárosokban, ahol a munkahelyek többsége van?

2020. júl. 4. 17:23
 65/67 anonim ***** válasza:

Anyámék maguknak vettek még egy családi házat. Nem tudom minek, a jelenlegi 250nm-en (szuterén, fszt, tt) sem tudnak mit kezdeni magukkal ketten, de kellett ez 2 évvel azelőtt hogy egyetemre mentem. Örökségből tanultam, amit nagyszüleimtől kaptam, de azt is hatalmas harcok árán mert ugye anyaek “kezelték”. Szóval kb éheztem egyetemen, mindenféle alja munkákat vállaltam hogy jusson alap dolgokra is. Öcsém idén kezdett, mikor megkérdezte mire számíthat, mondták neki, kérjen tőlem én már jól keresek 🙂

Nem valószínű hogy lesz gyerekem (nem volt előttem jó példa nem tudom hogy kell jó szülőnek lenni), de ha lenne, születésétől félretennék, havi 10-20 ezer nem sok (2 nadrág, pár doboz cigi, 3 pizzázás, 2 mozi stb) de sok év alatt helyes kis összeg gyűlne belőle.

2020. júl. 4. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/67 anonim ***** válasza:
100%

62 vagyok.

Nem biztos, hogy mérvadó a véleményem, mert mérnök páros vagyunk, de mi pl. pályakezdőként tragikus bérért szobát béreltünk, így kettőnknek kellett 70 ezer forintot kigazdálkodni erre kb. Aztán ahogy telt az idő nőtt a fizunk és tudtunk mindig egy picit előrébb lépni, sokszor erőn felül megtakarítani. Így 3 év alatt jött össze a minimális önerőnk és hitelre vettük meg a lakásunkat. Ma már nagyon könnyű helyzetben vagyunk, mert a fizeteséink mostmár azért átlagon felüliek, jól elvagyunk. A mi baráti társaságunk 90%-ban így jutott saját lakáshoz, nagyon kevés helyen tudtak a szülők besegíteni anyagilag.

2020. júl. 4. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/67 anonim ***** válasza:
A gyerek nevelésében fontos, hogy kapjon meg mindent a gyerek, de a példamutatás, az érdeklődés felkeltése, a megfelelő oktatás és a nyelvtudás nélkül szerintem nem lehet mindenről beszélni. Akinek cigire se tellett az egyetemen az milyen példát óhajt mutatni a gyerekének, akinek különben mindent (gondolom a cigit is) megad. Szóval kinek mi a minden, illetve mi az érték. Ha valaki azt gondolja, hogy jó ötlet egy lakást adni a gyereknek, akkor tegyen úgy, aki meg azt gondolja, hogy a gyerek élete szólhat arról, hogy felépítse saját életét, az sem egy elveszett gondolat. Szerintem a lényeg, hogy érezze a döntései súlyát és értékelje amije van.
2020. júl. 5. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!