Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha egy családtagod megbánt...

Ha egy családtagod megbánt akkor szóba szoktad neki hozni? Vagy nem kelted a feszültséget inkább?

Figyelt kérdés

Olyan dolgokra gondolok ami neked rosszul esik, de a személyiségéből adódva tudod, hogy lehet úgyse venne komolyan, ő nem tartaná olyan nagy ügynek.

Akkor megpróbálod vele megbeszélni, vagy inkább nem idegesíted magad vele?



2020. máj. 23. 12:46
 1/5 anonim ***** válasza:
80%
Nálam attól függ hogy ki . Például ha anya megbánt, azt inkább elraktározom és meghagyom magamnak, nem szeretnék neki rosszat vagy bűntudatot ezért inkább megkímélem tőle. De ha egy kevésbé fontos személy, pl. anya nővére, vagy az unokatesóm (akik alapból nem birnak) nekik simán meg mondom, az annyira nem érdekel hogy ők mit éreznek. Vállalják a tettüket.
2020. máj. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%

Nálam ez a személytől függ. Vannak olyan családtagok, akikkel nem túl szoros a kapcsolat vagy örülök, ha nem kell velük beszélnem, náluk nem lelkizem, de megmondom, ha valami nem tetszett és miért, csak utána már nem akarom folytatni a beszélgetést, mert nem érdekel.


Akikhez meg közelebb állok, nekik természetesen minden alkalommal megmondom, ha valamivel nem értek egyet, megbántott, miért bántott meg vele, mit gondolok arról a témáról, mi nem tetszik esetleg a másik viselkedésében, mondandójában vagy hozzáállásában felém stb.


Én sokáig fiatalabb koromban nem mondtam el, ha valami bántott vagy zavart, de rájöttem, hogyha a másik fél is tud róla (ez mondjuk nemcsak családtagokra vonatkozik), akkor lehet jobb a kapcsolat :)

Ha viszont nem mondok semmit, ugyanúgy meg fog bántani újra és újra (jobb esetben nem szándékosan), ami egy idő után szerintem mindenkinél kezd sok lenni.


Inkább az elején tisztázd le, hogy mik a határok, persze szép formában és nyugodtan, az a legtisztább. Ha ezek után nem változtat rajta vagy úgy érzed szándékosan folytatja, legalább tudod az okát.

2020. máj. 23. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
85%
Régebben mindig magamban tartottam ezeket a sérelmeket, de már nem. Nem bunkón, de elmondom, hogy rosszul esett, dühített, nem értek vele egyet, stb. Egyes esetekben igazából kifejezetten eredményes volt egy ilyen akció :)
2020. máj. 23. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Személytől, rokonsági kapcsolat közelségétől és pillanatnyi helyzettől függ. Én jellemzően, minél közelebb áll hozzám valaki, annál valószínűbb, hogy szóvá teszem neki, ha valami gondom van, akkor is, ha esetleg feszültség alakul belőle (épp azért, mert akihez közel állunk, azzal könnyebb is elsimítani általában ezeket). DE persze ilyenkor is bejöhet a helyzet-tényező, tehát ha éppen nagyon rossz kedve van, és nem olyan nagy ügy, nem szándékosan csinálta, stb., akkor lehet, hogy nem szólok, vagy pedig csak később.


Távolabbi rokonoknál (unokatestvér, stb.) már nem feltétlenül, ritkábban teszek szóvá dolgokat, de a dolog nagyságától függően szoktam azért. (Igazán távoli rokon meg nem szokott megbántani, arról nem tudok nyilatkozni :))

2020. máj. 23. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Metionin ***** válasza:
84%
Engem anyám szokott megbántani de ha szóba hozom, úgy tesz mintha nem emlékezne rá, tagadja. Szóval inkább hagyom.
2020. máj. 24. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!