Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, hogy anyám ne...

Mit csináljak, hogy anyám ne kérdezze végig az egész rokonságot, ha online akarok rendelni valamit?17

Figyelt kérdés

Igazából saját pénzből, de meg szoktam vele beszélni, annál a kevés alkalomnál is.

Neki viszont fóbiája van az online rendelésektől, még utánvételkor is. És minden alkalommal tanácsot kér az unokatesómtól, nagynénémtől, még a nagymamámtól is aki életében nem használt internetet.

És egyszerűen nagyon gáz. A nagymamámon kívül egyébként senkivel sem vagyunk olyan hű de szoros kapcsolatban. És ha a többi rokonnal találkozok, akiktől tanácsot kért ilyen helyzetben, az nagyon kínos nekem. Konkrétan úgy néznek rám, mint valami hülyére, csak mert anyám minden egyes alkalommal megkérdez tök egyértelmű dolgokat, csak mert annyira életképtelennek tart, hogy szerinte nem tudok leírás alapján megrendelni valamit, és például szállításnál és fizetésnél a megfelelő dolgot bejelölni. És igazából anyám is hülyének néz engem szerintem. Múltkor végre megengedte, hogy én rendeljek meg valamit, és nem kérte ki a fél család véleményét erről. Erre konkrétan úgy magyarázta el, hogy hogy működik, meg hogy kell, mintha valami szellemi fogyatékos, olvasni nem tudó hat éves lennék, holott ő sem rendelt még netről semmit, és meg se mer nyitni olyan oldalakat, ahol van ilyen opció, mert mi van ha elrontja.


Szóval mit csináljak, hogy végre normálisan kezelje a helyzetet, és ne kérdezze végig a fél családot?


2020. máj. 25. 13:28
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
83%
Azota se sikerult megrendelned? Hetekkel ezelott kezdted el ezt kiirkalni.
2020. máj. 25. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Ha saját pénzt költesz akkor ne mondd meg neki ha rendelsz, csak telón rendeld meg.

Ennyi.

Ha elmondtad neki, hogy nem vagy fogyatékos és tudod hogy kell, de így is hülyének néz, akkor nem fog megváltozni a viselkedése.

2020. máj. 25. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Azóta már sikerült, csak most hosszútávú megoldást próbálok találni a problémára. Vagy legalább olyan megoldást, amivel a kínos helyzeteket a rokonokkal meg tudnám kerülni. Mert ha nem mondaná el boldog, boldogan rokonnak, már az előrelépés lenne.



Igazából mondtam neki, hogy nem vagyok hülye, erre megsértődött, hogy szerinte én nézem őt annak, illetve, olyanokat mondott nekem, hogy "persze, szerinted mindenki hülye, csak te nem"...

2020. máj. 25. 13:41
 4/23 anonim ***** válasza:
77%

"erre megsértődött, hogy szerinte én nézem őt annak"


Ráadásul teljesen jogosan...

2020. máj. 25. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
92%
Mármint nem a sértődés a jogos, hanem hogy hülyének nézed. :D
2020. máj. 25. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
80%

Ha saját pénzből rendelsz, akkor csak akkor szólj neki, ha megérkezik a csomag, a te dolgod hogy mire költöd. Nemsokára amúgy is felnőtt leszel, akkor meg már azt csinálsz amit akarsz.


Addig is kitartást!

2020. máj. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
97%

Meg kell vele beszéni. Szépen leülsz vele és megbeszéled ezt is amit most nekünk elmondtál, csak nem így fogalmazva. Amúgy anyukád szerintem inkább attól fél, hogy átvágnak. Amire figyelni kell, hogy weboldal alján ha hiányos adatok vannak, mint pl. ÁSZF, cégadatok, elérhetőség és stb, akkor inkább ne. De ha van és cégjegyzékszámba is le tudod csekkolni, és működő és biztonságos és emellett még van megbízható bolt matricája, akkor nincs mitől félned.


Talán most anyukád a járvány miatt is fél, és ezért is mondta.


Beszéld meg vele, kérdezd meg mik a félelmei az online rendeléssel, kérd hogy ossza meg veled, hogy miért fél, és stb. Szépen kedvesen meg kell vele beszélned.

2020. máj. 25. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Meg szoktam nézni, hogy biztonságos-e az oldal, meg is mutatom neki, hogy az, de nem hiszi el. Mindig azt mondja, hogy nem értek hozzá. Aztán, ha ugyan azt hallja, a "hozzáértő" rokonoktól, akkor már oké.

Amúgy igen, van benne olyan is, hogy a járvány rátett egy lapáttal erre az egészre, de előtte sem volt sokkal jobb a helyzet.

Én igazából próbáltam vele megbeszélni, de szinte lehetetlen. Ő rögtön úgy kezeli, hogy ha szóba hozom, hogy elsőnek úgy tesz, mintha nem hallana, aztán ordibál...

2020. máj. 25. 14:09
 9/23 anonim ***** válasza:
84%

Ó egek, még mindig ez a téma? Rendeld meg a barátodhoz/bnődhöz, az árát előre elutalod, tőle meg csak az akármit veszed át.

Azt csak nem monitorozzák a papik - mamik, hogy mit hozott a táskájában hozzátok XY, vagy te tőle magaddal.(?)


Sajnálom, hogy ilyen marhaságokkal zsibbaszt a családod, nekem is elegem lenne belőlük.

2020. máj. 25. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
90%
Mondjuk az tény, hogy sokan tényleg úgy rendelgetnek a netről, mintha fogyatékosok lennének. Mikor anno Vaterán meg Jófogáson hirdettem, tőlem is rendszeresen kérdezgettek privátban olyan dolgokat, amik már eleve kint voltak a termékleírásban pont azért, hogy ne kelljen mindenkinek egyesével válaszolgatnom. Vagy valamilyen Facebook csoportban hozzászólok egy kérdéshez, hogy én xy nevű terméket használok, és jön a válasz, hogy linkeljem már be neki, miközben két kattintással rá tudna magának guglizni. Felnőttekről van szó, 20-30-as korosztály, akik elvileg már kiskoruktól fogva használnak számítógépet és internetet, tehát tudják, hogyan működik. Ezek után nem csodálom, hogy egy 17 éves gyerekről nem hiszik el, hogy tud önállóan rendelni netről.
2020. máj. 25. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!