Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, hogy anyám ne...

Mit csináljak, hogy anyám ne kérdezze végig az egész rokonságot, ha online akarok rendelni valamit?17

Figyelt kérdés

Igazából saját pénzből, de meg szoktam vele beszélni, annál a kevés alkalomnál is.

Neki viszont fóbiája van az online rendelésektől, még utánvételkor is. És minden alkalommal tanácsot kér az unokatesómtól, nagynénémtől, még a nagymamámtól is aki életében nem használt internetet.

És egyszerűen nagyon gáz. A nagymamámon kívül egyébként senkivel sem vagyunk olyan hű de szoros kapcsolatban. És ha a többi rokonnal találkozok, akiktől tanácsot kért ilyen helyzetben, az nagyon kínos nekem. Konkrétan úgy néznek rám, mint valami hülyére, csak mert anyám minden egyes alkalommal megkérdez tök egyértelmű dolgokat, csak mert annyira életképtelennek tart, hogy szerinte nem tudok leírás alapján megrendelni valamit, és például szállításnál és fizetésnél a megfelelő dolgot bejelölni. És igazából anyám is hülyének néz engem szerintem. Múltkor végre megengedte, hogy én rendeljek meg valamit, és nem kérte ki a fél család véleményét erről. Erre konkrétan úgy magyarázta el, hogy hogy működik, meg hogy kell, mintha valami szellemi fogyatékos, olvasni nem tudó hat éves lennék, holott ő sem rendelt még netről semmit, és meg se mer nyitni olyan oldalakat, ahol van ilyen opció, mert mi van ha elrontja.


Szóval mit csináljak, hogy végre normálisan kezelje a helyzetet, és ne kérdezze végig a fél családot?


2020. máj. 25. 13:28
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

Ha nem mondod neki akkor hazug vagy?

Meg ha bemész egy üzletbe és veszel egy pólót, vagy egy cba-ban csokit, azt is megbeszéled vele előtte?


Lehet, h vita lenne meg sértődés, te tudod h nálatok mi a rendszer, ezzel nem szállok vitába. De ezek az ilyen típusú viták meg besértődések az egészséges leváláshoz szükségesek szerintem.. ahhoz, h egyszer s mindenkorra megértse, hogy ha vmit nem beszélsz meg vele, olyat ami nem is tartozik rá alapból, azt nem ellene teszed, hanem tőle függetlenül, magadtól, mert nagylány lettél. Ha nem most ezen, akkor máskor máson fogtok összeveszni, sztem nyilván tisztelettudóan meg minden, de meg lehet és meg is kell beszélni, akár lesz vita, akár nem.

2020. máj. 25. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 A kérdező kommentje:

Hát ha helyben megyek el, akkor képes kiakadni rajta. Ha akkor, amikor koliba vagyok, akkor nem. Nyilván, ha koliba vagyok, akkor meg tudom rendelni, át tudom venni, és fogalma sincs, hogy most rendeltem, vagy sem. Csak pl, ha lecserélem a telóm, vagy ilyenek, ami nagyobb összeg, azt megbeszélem vele mindenképp. Mivel az feltűnne neki.

És az a baj, hogy ha itthonra rendelem, akkor szólni kell neki, mert feltűnik neki, vagy elpletykálják a szomszédok, hogy átvettem valamit. Helyben nem tudom baráthoz rendelni, mivel ahol lakok ott már nincs meg a baráti társaságom. Illetve más pontra sem tudom rendelni helyben, hogy pl postán marad, vagy ilyesmi, mivel kisvárosban ezt is képesek felénk pletykálni az emberek, pláne, hogy ritkán látnak engem

2020. máj. 26. 09:31
 23/23 anonim ***** válasza:
100%

Megmondod neki ha mégegyszer felveri ezzel a rokonságot soha többet nem beszélsz vele a kiadásaidról. Utána meg jöhet a hiszti, közlöd vele, hogy előre szóltál.


Amúgy se hiszem hogy rosszabb lenne mint az égetésed.

2020. máj. 26. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!