Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen online családi költségv...

Milyen online családi költségvetés programot ismersz? Már unom a kockás füzetet inkább online vezetném.

Figyelt kérdés
2014. júl. 4. 08:31
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
18%

??????

Komolyan van, aki kockás füzetbe vezeti, hogy pl. "ma vettem 1 kg almát, 300 Ft"?

Lassan 20 éve vezetek háztartást, de ez számomra vicces...

2014. júl. 4. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
89%

Az elsőnek agyára ment, hogy 20 éve vezet háztartást:D:D


Figyelj, én a kozmetikai kiadásaimat vezetem, mert szerintem baromi sok, és valahogy ésszerűsíteni kellene, de egyszerűen nem tudom, miből lehetne lecsípni.:(


Ezért én letöltöttem egy appot a telómra, szóval nem online vezetem. Te nem akarsz ilyesmit? Play áruházban keress rá, nagyon sokféle van!


27N

2014. júl. 4. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
60%

Mi vezetünk költségvetést, de nem úgy, ahogy az első írja, hogy vettem 300-ért almát. :D

Mi úgy vezetjük egy excelben, hogy beírjuk a bevételeket, illetve a VÁRHATÓ kiadásokat nagyjából és nem forintra pontosan. Így minden hónapban kijön, hogy nagyságrendileg hogyan gazdálkodunk, lesz-e megtakarításunk vagy sem.

Programot nem ismerek, mi - mint írtam - excelben táblázatként vezetjük.

2014. júl. 4. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
91%

Próbáld meg excelben vezetni.


[link]


Akármilyen meglepő, én is egy füzetben vezetem a kiadásokat és a bevételeket, és igen még az is benne van ha valamit vettem a boltban 250 forintért. Nem tudom mi olyan vicces ezen. Nem azért csinálom mert annyira ráérek, hanem azért mert saját lakásra gyűjtünk és próbáljuk úgy meghúzni a nadrágszíjat, hogy havi szinten a férjem fizetése elég legyen a kiadásainkra, az enyémet pedig félre tudjuk tenni.. Így mindig egyszerűen nyomon tudom követni ha már túlzásba vittük a költekezést.

2014. júl. 4. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is az excel jött be.

A telefonomon is van office, úgyhogy ha nagyon muszáj menet közben is be tudom írni.


Vezetem a számlapénzek alakulását (abban azért ugye nagy segítség, hogy a netbankról excelbe tudod exportálni a forgalmakat), a készpénzállományt, a megtakarítások alakulását (jó, nem a TBSZ számlát és az x lejáratú állampapírt, de pl. a megtakarítási számlákat igen, mert oda megy pl. minden hónapban plusz befieztés, gyakran adom meg azt a számlaszámot, ha valaki utalni akar nekem stb.)

Amit még naprakészen tartok az az egészségpénztári és a Széchenyi kártyás (kaja zsev és wellness zseb) egyenleg, jól jön, ha kell egy új cipő a gyereknek vagy egy nagyobb góygyszerkiadás van vagy a család kitalálja, hogy menjünk a kalandparkba :)


Jelölöm a bevételek és kiadások típusát egy oszlopban (pl. rezsi, élelmiszer, háztartási anyagok, kozmetikai dolgok, ruházkodás, autóval kapcsolatos dolgok, magánovi díja, biztosítások, kultúra, szórakozás stb.) és hó végén összesíti automatikusan táblázatba, diagramba is.

A hónap utolsó napján szánok erre az egészre 3 percnél többet, akkor átnézem, hogy volt-e valamilyen váratlan kiadás, lehet-e számítani valamire a jövőben, mi az, amin változtatni lehetne stb.


:)

2014. júl. 4. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
81%
Mi füzetben vezetjük a férjemmel, hogy ki mennyit költött, mert közös elhatározásból nem vagyunk közös kasszán. A hónap végén beviszem excelbe, és elszámolunk. Az excelben kategóriákat állítottam be (kaja, utazás, ajándék, stb..) így látjuk azt is, hogy mire ment el a pénz. Év végén pie chart-ot (ezt a garfikont hogy is mondják magyarul? kördiagram?) csinálok az éves kiadásokról. A legtöbb pénz a kajára meg a gyerekre megy el:)
2014. júl. 4. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
90%

Onlinet nem tudok, de van a Home Budget program.

Ha van okostelefonod, akkor rengeteg ilyen jellegű applikáció van arra is.

2014. júl. 4. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Cashflow mérnök Csaladi elettervezes. Keress rá
2014. júl. 4. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

excel jön be nekem is

nem is értem miért kellene online, az nem lenne személyre szabott egyáltalán.


én úgy, hogy havi szinten nézve oszlopok voltak a hónapok

a sorok meg:

víz

gáz

áram

lakbér

tartozás ennek I annak II stb

megtakarításra befizetve


Kiadás összesen


bevétel fizetés,maszek, stb

Bevétel összesen


bevétel - kiadások


eredmény


pénztárcában hó végén:


tehát ami az életre ment el a két utolsó különbözete, ez általában nekem minuszos volt, mert megint kölcsönkértem, vagy zaci, vag stb


így simán észrevettem, hogy hiába van jobb állásom az év eleji tartozás még fél év múlva is tartozás volt

2014. júl. 4. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a válaszokat, csináltam végül egy excel táblát.

Azért akartam online,hogy a férjem is bele tudja írni ha bármit vásárol.

2014. júl. 4. 14:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!