Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, hogy anyám ne...

Mit csináljak, hogy anyám ne kérdezze végig az egész rokonságot, ha online akarok rendelni valamit?17

Figyelt kérdés

Igazából saját pénzből, de meg szoktam vele beszélni, annál a kevés alkalomnál is.

Neki viszont fóbiája van az online rendelésektől, még utánvételkor is. És minden alkalommal tanácsot kér az unokatesómtól, nagynénémtől, még a nagymamámtól is aki életében nem használt internetet.

És egyszerűen nagyon gáz. A nagymamámon kívül egyébként senkivel sem vagyunk olyan hű de szoros kapcsolatban. És ha a többi rokonnal találkozok, akiktől tanácsot kért ilyen helyzetben, az nagyon kínos nekem. Konkrétan úgy néznek rám, mint valami hülyére, csak mert anyám minden egyes alkalommal megkérdez tök egyértelmű dolgokat, csak mert annyira életképtelennek tart, hogy szerinte nem tudok leírás alapján megrendelni valamit, és például szállításnál és fizetésnél a megfelelő dolgot bejelölni. És igazából anyám is hülyének néz engem szerintem. Múltkor végre megengedte, hogy én rendeljek meg valamit, és nem kérte ki a fél család véleményét erről. Erre konkrétan úgy magyarázta el, hogy hogy működik, meg hogy kell, mintha valami szellemi fogyatékos, olvasni nem tudó hat éves lennék, holott ő sem rendelt még netről semmit, és meg se mer nyitni olyan oldalakat, ahol van ilyen opció, mert mi van ha elrontja.


Szóval mit csináljak, hogy végre normálisan kezelje a helyzetet, és ne kérdezze végig a fél családot?


2020. máj. 25. 13:28
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

Értem én, hogy sokan úgy rendelgetnek, mintha boldonok lennének. De én pl minden részletet elolvasok minimum kétszer, és amúgy is ellenőrzöm, hogy nem kattintottam-e félre, jó adatot adtam-e meg, meg ilyenek.

Illetve szerintem rólam azért nem hiszik el, hogy tudom, mert szerintem anyu is mindig úgy adja elő, mintha bolond lennék minimum. Plusz szerintem fura, hogy pont ő nem nézi ki belőlem, hogy tudom. Mármint tényleg, ő nem nyit meg ilyen oldalakat, mert "mi van ha félrekattint és rendel valamit véletlenül, és ellopják a bankkártya adatait". Csak azt nem értem, hogy hogy lehet úgy félrekattintani, hogy véletlen több mindent rendel nagy tételben, véletlen a kártyás vásárlásra megy, és szintén tök véletlenül még az összes adatát megadja, ami ehhez kell. Mert szerinte ez tuti egy gombnyomással összejön, valami olyan platformon, ahol pl lépésenként lapozni kell a cím és egyéb dolgok megadásánál.

2020. máj. 25. 15:21
 12/23 anonim ***** válasza:
74%
Hát akkor ne beszéld meg vele, és nincs gond...
2020. máj. 25. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
89%
Mondd meg neki hogy szexshopból rendelsz. Na azzal biztosan nem fog házalni a rokonoknál.
2020. máj. 25. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 Savlekotő ***** válasza:
47%
Sajnálatos hogy 2020 ban még vannak ilyen tájékozatlan buta emberek mint a kedves rokonaid,gondolom faluban éltek... :(
2020. máj. 25. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

Miért mondod meg neki, ha rendelsz?

Én is szoktam, jön a futár, kifizetem vagy csak átveszem, aztán max utólag elújságolom, akinek akarom, pedig csak kicsit vagyok idősebb nálad.

De tényleg nem értem, hogy ha ez zavar, akkor miért szólsz neki... Kikeresed, megrendeled, kifizeted, kihozzák, te átveszed, kész.

Ha meg attól tart h átvernek, akkor oké, îrtad h odafigyelsz. Meg különben is te fogsz pofára esni, nem ő, ha arról lenne szó, neki nem kell feleslegesen aggódnia.

2020. máj. 25. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy többen elöttem is írták csak akkor szólj neki miután megrendelted. Akkor is csak azért hogyha véletlenül nem veszed észre hogy jön a futár és anyád kimegy és mondja hogy bizos rossz helyre küldték. Egyszerűen rendeld meg és mond anyádnak hogy ezt rendeltem és kész.
2020. máj. 25. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
82%
"...de meg szoktam vele beszéli..." Minek? Felmész a netre, rendelsz és kész. Magadnak okozod a problémát.
2020. máj. 25. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
Megsértődne, ha szó nélkül tenném. Mivel úgyis feltűnne neki, és szerintem az rosszabb lenne, mint ez amit most csinál
2020. máj. 25. 20:07
 19/23 anonim ***** válasza:
76%
Legalább nem éget le a rokonok elött
2020. máj. 25. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
Ki tudja... Lehet akkor is éget, csak utólag, máshogy. Plusz akkor azt kapnám meg, hogy hazug vagyok és egyebek
2020. máj. 25. 20:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!