Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha a Család fekete báránya...

Ha a Család fekete báránya sokkalta többre viszi anyagilag, mint a többi gyerek, akkor még feketébb lesz?

Figyelt kérdés
Vagy kibékülnek vele?

2020. máj. 28. 09:07
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem tök egyértelmű, mit jelent a leépíteni. Nem kell szoros kapcsolatot tartani, nem kell velük beszélni, nem kell őket gyakran látogatni, már ha egyáltalán. Komolyan, olyan emberekkel kibékülni, akik eddig csak szarba vettek? Minek? Mire jó ez?
2020. máj. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 FoxtrotLidérc ***** válasza:
100%
Engem személy szerint AZ érdekel, hogy milyen ember valaki. Nem az, hogy mennyit keres. Sajnos egyik-másik rokonunkról ugyanezt nem mondhatjuk el...
2020. máj. 28. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
90%
Miért feketebarany? Ha momdjuk drogdiler, nem lesz jobb a helyzete
2020. máj. 28. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:

Én igazából lehet elkövettem jó pár hibát, és öngólt lőttem keményen.


Csak arról van szó, hogy a családomban nem történt nagy változás, sajnos, csak annyi, hogy több lett a pénzem, vele a tapasztalatom, és ennyi.


Ugyanúgy nem kedvelnek amiatt, mert nem vagyok az ő agyi és anyagi szintjükön. Valóban jobbá tehették volna saját életüket, ha képesek lennének rá az irigykedés helyett, és a másik besározása helyett. De sajnos nem így van, mai napig a nyonoruk szélesedik.


Lehúzni szeretnének engem, meg kibaszni rendesen. Más nem. Egyébként nem beszélünk. Jó pár dolgot kidobhatok a kukába, sajnos ezt is.


Inkább azt látom, milyen hátrányaim vannak jelenleg nekem (miben vagyok lemaradva, miben nem). Amiről ők is tehetnek részben, de nekem előre kell mennem, nem visszafelé.


A jövő generációjával jóban lenni egy olyan dolog, hogy szép és jó, de vajon ha a gyerekek szülei utálnak téged, és lehordanak téged mindennek, akkor vajon a gyerek tényleg annak fog-e látni téged, mint aki vagy? Mert ez a kérdés kör még ismeretlen.

2020. máj. 28. 12:06
 15/25 A kérdező kommentje:
A kibaszás az eddig, hogy vissza jöttem anyámhoz. A válság miatt nem volt hova menni lakni plusz dolgozni.
2020. máj. 28. 12:08
 16/25 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk 2en vagyunk plusz 3 unokatestvérem. Én voltam mindig a rosz tanuló, a kezelhetetlen, csavargós...apámmal nem köszönünk egymásnak, az anyja mindig keverte a 💩- t.

Nővérem volt az okosabb, a jobb...igaz ő a pénzes pasikra pályázott mindig!

Anyámmal meg anyám apjával és két tesójával meg annak családjával mindig jól megvoltak. Mamám sajnos már nem él, ő volt akinek a legtöbbet köszönhetek.

Igen, én is elcsesztem valahol az életem. De aztán jó pár éve ősze kaptam magam, kimentem buszozni, lett kocsim. Lányom is egyedül tartom el, külön élek. És most 2 év után bejelentettem, hogy a párommal házat vettünk!

Most tesóm meg apám is "nyalizik", de ezt már rég elcseszték, nem érdekelnek és továbbra sem vagyok rájuk kíváncsi.

N27

2020. máj. 28. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%
Öcsém egy csomó faxsagot csinált fiatalabb korban.(rendőrségi ügyei is voltak). Ennek ellenére anyámnak, apámnak a gyereke maradt, ahogy nekem a testvérem.Igen mikor házkutatást tartottak nálunk, akkor mind haragudtunk rá,én is.De ettől még szeretem, ahogy a szüleink is.Felnott,megtanulta a korai hibákból amit kellett és egyikünk sem irigyli a sikereit.Orulunk neki.Penzt se kell adnia,senki se szorul segítségre.
2020. máj. 28. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is én voltam a fekete bárány mostohaanyám szemében. Mindig mondogatta,hogy nem viszem semmire mert lusta vagyok,nem tudok főzni stb stb. 4 éve vagyunk együtt a férjemmel 3 éve együtt is élünk. Minden szuperül működik,dolgozunk,megtanultam főzni,vezetni a háztartást. Nem vagyunk gazdagok de megvan mindenünk,két autónk,szép házunk. Az ő lánya nem megy semmire pedig mindig is ő volt a kedvenc. Mi úgy vesszük észre,hogy az irigység megvan részükről.
2020. máj. 28. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%
Persze. Ha te leszel a legsikeresebb akárki, az is baj lesz, és abba is belekötnek. Ilyen emberek 🤷‍♂️
2020. máj. 29. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 tgt ***** válasza:
100%
Mindkét lehetőség megtörténhet. Lehet, hogy megmarad fekete báránynak, és azt mondják, "mi azért élünk ilyen rosszul, mert ő ilyen jól él". Az is lehet, hogy kibékülnek vele, de akkor meg más kapja meg a fekete bárány szerepet.
2020. máj. 29. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!