Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 19 éves vagyok, és anyám azt...

19 éves vagyok, és anyám azt mondta 3 napom van h eltakarodjak otthonról! Megteheti ezt?

Figyelt kérdés

Azt mondta h örüljek h nem 18 éves koromba rakott ki,meg h már egy éve kitehetett volna.

Nem tudom hova mehetnék. nagyszüleim meghaltak,apámat meg 7 éves koromban láttam utoljára amikor is lement a boltba és elfelejtett visszajönni. Van barátom 1,5 hónapja. Nem sok ez az idő,nem akarok hozzá költözni ennyi idő után. Még nem is ismerem annyira. Barátaimhoz se tudok menni. 2 legjobb barátnőm van,de mindketten elég szar anyagi helyzetben vannak. Az egyiküknek egy szobás lakásuk van,ott el se férnék. A másikról meg tudom h így is napról napra élnek.

Fel tudom vhol jelenteni anyámat?


2010. júl. 30. 15:29
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/105 anonim ***** válasza:
88%
Kereshetsz albérletet néhány lakótárssal.
2010. júl. 30. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/105 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem válalj munkát, és költözz albérletbe..
2010. júl. 30. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/105 anonim ***** válasza:
91%

19 éves vagy, anyukád nem kötelezhető arra, hogy továbbra is ellásson. Nem lehet kötelezni, mert már elmúltál 18.

Költözz ideiglenesen családsegítőkhöz, vagy olyan helyre, ahol 18-24 éves körig lehet lakni, mert az állam támogatja az otthonról kirúgott fiatalokat 24 éves korig!

2010. júl. 30. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/105 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem fordulja családsegítőhöz, ott biztos meg tudják mondni mit tehetsz!


Sajnállak nagyon, amiért ilyen helyzetbe kerültél, de hidd el Anyukád most a saját életét b@ssza el ezzel, nem a Tiedet! (Persze ezek a gondolatok biztos nem vigasztalnak most.)

2010. júl. 30. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/105 A kérdező kommentje:

Év vesztes vagyok,és 5 osztályos gimibe járok,most fogok csak érettségizni. Nincs keresetem. Diák munkázni szoktam néha ha tudok menni.

MOndtam neki h akkor kérem a családi pótlékot ha ki akar tenni,meg én ugy tudtam h apám utal havi 20.000Ft-ot gyerektartást(amig be nem fejezem a gimit addig utalja-még egy pár évvel ezelött anyám ezt mondta),de most anyám azt mondta h apám egy vasat se szokott küldeni és ha családi pótlékhoz sincs nekem semmi közöm.

Mit tudok csinálni?

2010. júl. 30. 15:35
 6/105 anonim ***** válasza:
67%

Ilyet nem mond egy szülő ok nélkül, de tény, hogy elküldhet, mert már nagykorú vagy. Nem írtál róla, miért jutottatok el idáig, mi történt köztetek?


Iskolába jársz?

Dolgozol már?

Ha dolgozol, kiveszed-e a részed a költségekből?

Részt veszel otthon a házimunkában?


Mi a kifogása anyukádnak ellened?

2010. júl. 30. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/105 A kérdező kommentje:
nem akarom ott hagynia sulit,igy h még nincs meg az érettségim se...
2010. júl. 30. 15:36
 8/105 A kérdező kommentje:
Sokat veszekszünk mostanában az uj pasija miatt. Én nem bírom a hapsit,és ennek hangot is szoktam adni.
2010. júl. 30. 15:37
 9/105 anonim ***** válasza:
83%

Bocs, az utolsó bejegyzésed később jött, mint ahogy írtam.


Neked mi a meglátásod, miért akar anyukád kitenni? Anyagi oka van, vagy valamiért nem jó a viszonyotok? Mi történ köztetek?

2010. júl. 30. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/105 anonim ***** válasza:
78%

Hm... lehet csak méregből mondta, mert nem dolgozol és lógatod a lábad (ezt nem írtad le, ha mégis dolgozol, akkor bocs a feltételezésért) Nem tudod feljelenteni...mégis mit mondanál.

Nem akarlak bántani, félre ne érts, de én is voltam 19 éves, és fogalmam sem volt, mit akarok az élettől. Nem tanultam, csak a nyelvvizsgát csináltam meg, nem dolgoztam. Anyum rám is mérges volt, na nem akart otthonról kihajítani, de... elviselhetetlenebb voltam mint kamasz koromban.

Ha leírod, hogy mi lehet a gondja az anyukádnak...talán többet tudnánk segíteni, keresni a megoldást

2010. júl. 30. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!