Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha anyósom nem...

Mit csináljak, ha anyósom nem vérszerinti, és ha az unokáról van szó, folyton olyanokat mond, (még mások előtt is), hogy nem az igazi unokám, de ezt csak én mondhatom, más ha mondja annak kikaparom a szemét?

Figyelt kérdés
Én sosem mondom, hogy te nem vagy az igazi mamája, én elfogadtam őt, (annak ellenére, hogy a mi kapcsolatunk nem valami fényes). Sajnos elég fura személyisége van. Sértődékeny, neki mindig igaza van, amit ő mond az megfogadandó, mert az a helyes, és higyek neki, ő már tapasztalt... A lényeg az, hogy nem tudom hogy hozzam a tudtára, hogy nem veszem másodlagosnak?
2007. dec. 14. 14:20
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem el kell neki mondani, hogy nektek ez rosszul esik, és döntse el, hogy most akkor akar-e nagymama lenni vagy nem, de a döntését el kell fogadnotok akkor is, ha nem. Az hogy sértődékeny nem jogosítja fel, hogy ilyeneket mondjon, másokat sértegessen.

Egy kapcsolatban mindenkinek alkalmazkodnia kell, különben sosem lesz jó, sosem lehet jobb.

2007. dec. 14. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%
Szerintem is beszélni kéne vele és rákérdezni, vállalja-e a nagymamaszerepet, még ha meg is sértődik. Ha nem akar nagyi lenni, félnagyi ne legyen. Hivatkozz a gyerekre, szerinte hogy esik neki (nem tudom mekkora, ha kicsi, akkor később) ha nem vállalják fel? És a "nagyinak" hogy esne, ha mondjuk az oviban a gyerek úgy beszélne róla, hogy a műnagyi?? A párodra remélem számíthatsz és kiáll mellettetek. Sok sikert!
2007. dec. 14. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Utálom az anyósokat... Család ellen viszont nincs orvosság. Ők a szükséges rossz... Próbálj Vele beszélni erről. Hátha.
2007. dec. 21. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!