Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szemét vagyok? Többi lent

Szemét vagyok? Többi lent

Figyelt kérdés

már nagyon régóta foglalkoztat ez...


szóval amikor meghalt a nagypapám,valamiért nem voltam annyira szomorú,mert az gondoltam magamban,legalább már nem kell szenvednie,egy sokkal jobb helyre kerül


és amikor évekkel később meghalt a nővérem volt barátja,akkor még azóta se tudtam rendesen feldolgozni


még most is szoktam néha sírni miatta


és állandóan bűntudatom van,hogy a saját nagypapám miatt nem sírtam ennyit,mint a tesóm volt pasija miatt (ő egyébként 24 évesen halt meg...)


akkor most nagyon szemét vagyok?


13l


2011. okt. 25. 16:08
 1/9 anonim ***** válasza:
96%

Nem vagy szemét. Különben mindenki nehezebben dolgozza fel egy fiatal személy halálát, mint egy idősét, függetlenül attól, hogy rokon vagy sem.


A másik meg, hogy most vagy 13 éves, a kérdésed alapján a nagypapád régen halt meg, talán fel sem fogtad. Más érettségi fokon álltál akkor, és a nővéred barátjának halálakor (és most).


Teljesen normális, ne emészd magad ezen.

2011. okt. 25. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Kérdésedben a válasz. Nagyapád feltehetően idős volt, és SZENVEDETT. Gondolom, már nem lehetett rajta segíteni. A srác 24 éves volt. Azt nem írtad, ő hogy halt meg. Azt sem írtad, milyen volt a kapcsolatod nagyapáddal, illetve a sráccal.
2011. okt. 25. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Miért lennél szemét?

Lehet, hogy nagypapád halálakor még kicsi voltál és nem úgy fogtad fel a dolgokat, mint most.

Egyébként nekem nem él egyetlen nagyszülőm sem, bármennyire is szerettem, nem sírtam a temetésükön, mégsincs bűntudatom emiatt.

Ilyenek vagyunk és kész.

2011. okt. 25. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

köszönöm :)


most megnyugodtam egy picit...


csakmert olyan rossz érzés volt,egy csomószor eszembe jut,ha a papám még élne,lehet,hogy megutálna,ha ezt tudná...

2011. okt. 25. 16:16
 5/9 bánomisén ***** válasza:
100%

Jaj, istenem, dehogy vagy szemét!

Mindenkinek az elvesztését másképpen éljük meg. Egy idős ember halálát egy fokkal könnyebb elfogadni, hiszen végülis természetes, hogy valaki megöregszik és meghal. Egy fiatal ember halála viszont nehezebben feldolgozható, mert általában nem ez az élet rendje.


Ne legyen semmi bűntudatod emiatt.

2011. okt. 25. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
100%
Amikor a nagypapád meghalt (részvétem) még kisebb voltál, és szerintem nem fogtad fel, hogy mi történt, most pedig már idősebb vagy és egy haláleset sokkal jobban megvisel, mint ezelőtt. Gondolom én... De nem vagy szemét!:)
2011. okt. 25. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem hinném. Egyértelmű, hogy sajnálod a nagypapádat is. Nagyon szép gondolat, hogy már nem kell szenvednie. Másrészt meg van, hogy az ember egyszerűen túl feszült és nem tud...


A másik meg, hogy írtad, hogy szenvedett. Lehet, hogy ez is ok, hogyha sokáig szenvedett és valami súlyos baja volt, akkor volt időtök hozzászokni, hogy lehet, hogy ő már hamarosan nem lesz. Míg az ilyen fiatal személyek, mint a nővéred barátja ritkán betegségben halnak meg, vagy ha mégis, akkor gyors... És minél kevesebb időd van elfogadni a halálát, annál nagyobb a trauma.

2011. okt. 25. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy gonosz, ez így működik. A húgom elég pici volt, mikor a nagypapái meghaltak. Ő nem sírt a temetésükön sem, nem igazán fogta fel a dolgokat... Én akkor annyi idős voltam, mint most te. Nekem már más volt, nekem voltak emlékeim a papáimmal. És az apai nagypapa halála már nem volt váratlan, mert idős volt és legalább nem kellett tovább szenvednie, de a másik papám váratlanul és túl fiatalon halt meg... (67)

A nővéred párja egy fiatal férfi volt, idegennek is tragikus a hír, nemhogy annak, aki lényegében családtagnak tekintette.

Megkérdezhetem, mi történt vele?

2011. okt. 25. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat :)
2011. okt. 25. 17:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!