Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért gondolják az emberek...

Miért gondolják az emberek automatikusan, hogy mindenkinek vannak szülei, testvérei, nagy családja?

Figyelt kérdés
Az elmúlt napokban több kérdést is olvastam, ahol a kérdezőnek családi gondjai akadtak, elhagyták és hasonlók. Erre mindenki azt válaszolja, hogy kérj segítséget a szüleidtől, hívd fel anyukádat, nővéredet és hasonlók. Na de miért ennyire természetes ez? Nekem pl már nem él az anyukám, apuval megszakadt a kapcsolat, egyke vagyok, amúgy sem voltunk soha nagy család. Ha hasonló helyzetbe kerülnék, senkihez sem fordulhatnék, talán egy két barátnő és kész. Vagytok még így mások is? A szegény kérdezőnél is olvastam, hogy neki sincs erre lehetősége
2010. júl. 31. 08:55
 1/10 anonim ***** válasza:
Mert a sok baromságot sokszor osszák a nagyeszüek, hogy az aránya jó legyen. Nem is a kérdező kérdésére felelnek sokan, csak valami frappáns, ha minden fekete és fehér lenne olyan válaszokat adnak. Dehát a mai világ nem két színből áll. Meg mikor pl az munkanélküliségről is kérdezel, sokan beírják mint nekem is, hogy mars dolgozni meg minden. fingja sincs azelőtt miket dolgoztam még suli alatt, amikor nem is lettem volna muszály, és úgy állítanak be,mintha nem akarnék most. akkor valszeg nem írnám ki. Tiszta hülyeség lett ez az oldal, eleinte szerettem de mióta csak fikázás van, azóta elment a kedvem.
2010. júl. 31. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nekem sincsen senkim, csak a férjem, és a fiam.Se nagyszülők, se testvérek semmi.De az ember valahogy beleszokik, hogy csak magára, meg a társára számíthat.
2010. júl. 31. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

09:09


Jó hülyeséget írtál, ráadásul gyak. nem is a kérdésre válaszoltál.


"mikor pl az munkanélküliségről is kérdezel, sokan beírják mint nekem is, hogy mars dolgozni meg minden. fingja sincs azelőtt miket dolgoztam még suli alatt, amikor nem is lettem volna muszály" -> egyrészt muszáj. Másrészt ki a sz@rt érdekel ez? Úgy írod, mintha büszke lehetnél magadra, pedig, nem, magadért és a pénzért dolgoztál és fogsz dolgozni az elkövetkező 40(!) évben is valószínűleg, úgyhogy az a néhány hónap a suli alatt nagyon nem oszt/szoroz.


"Tiszta hülyeség lett ez az oldal, eleinte szerettem de mióta csak fikázás van, azóta elment a kedvem" -> ahhoz képest szépen fikázol te is mindent és mindenkit.


Kérdező: egyelőre az a természetes és életszerű, hogy az embernek van családja, tekintve hogy az ember társas lény és javarészt családcentrikus. Ezért alapértelmezett, hogy van egy akármilyen szűk környezete, legyen az szülő vagy feleség/férj.

Másrészt az oldal felhasználóinak átlagéletkora (ami max. 30 év, de talán kevesebb) is arra enged következtetni, hogy még akár a szülők is bőven élhetnek.

2010. júl. 31. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
egyetértek az előzővel, másrészt, ha nem tér rá ki külön a szövegben, hogy van-e családja, akkor természetes, hogy azt feltételezzük, hogy van, hiszen az az átlag.
2010. júl. 31. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0909 vagyok. Arra akartam rávilágítani, hogy azok akik írják amit írt a kedves kérdező, hogy kérdezd meg ezt meg azt, arra érti szerintem ő is, hogy a tanácsadó honnan tudja azt, hogy neki élnek még ők, vagy egyáltalán tud bárkihez is fordulni. Az okés, hogy a korhoz mérten még élni kéne, de mivan ha pl késői gyerek vagy bármi más is lehet, hogy sajnos esetleg mégsem. Amit írtam a munkanélküliségről is hasonló dolog pedig, amit te is írtál, fingod sincs, hogy "nekem muszály" nehogy már muszály lett volna ok? Én azt majd tudom. És nem fikázok senkit, csak írtam, hogy akik nekem is hüleséget írtak nem jó tanácsok voltak, sőt inkább bántások. Ennyi a lényeg. Erre mondják, bocs, hogy olvasni kéne a sorok között. Nem befikázni az embert.
2010. júl. 31. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem hiába van nagy családom,nem tudok beszélni a problémákról egyikükkel sem.
2010. júl. 31. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0909-es vagyok, hát én sem amúgy, szóval attól ha lenne is, ha magukét fujják, tehát nem úgy mint egy pszichológus, hogy van beleérző képességük, akkor lehet ott száz szülőd is, ha nem érzik át.
2010. júl. 31. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az emberek többsége ilyen tapintatlan :(
2010. júl. 31. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekem nincs senkim, egyedül élek. 40 éves vagyok, szülők, nagyszülők sorban elhunytak, gyermekem nincs (soha nem is akartam).

Egy se-vele se-nélküle kapcsolatom volt évekig, most úgy néz ki, annak is vége. Úgyhogy a macskám az egyetlen társam.

2010. júl. 31. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nagyon kilátástalan néha így az élet... nekem is van gyermekem, segítségem így persze semmi.
2010. aug. 3. 11:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!