Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mindenkinek arra van ideje...

Mindenkinek arra van ideje amire akarja, vagy ez butaság?

Figyelt kérdés

Természetesen nem arra értem amikor valaki 24 órából 23-at dolgozik.

Ti hogy vagytok ezzel? A család, párkapcsolat mindegy, hogy mire értem. Vajon igaz ez?


2011. okt. 30. 20:22
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Igaz, csak mindenkinél más a fontossági sorrend. Pl lehet, hogy nekem 12 óra munka után még lenne időm haverokkal mászkálni, de nekem fontosabb az, hogy kipihenjem magam a másnapi munkára, mert mondjuk van annyi felelősség a vállamon, hogy nem szúrhatom el a dolgot csak azért mert fáradt vagyok.

De erre millió példát lehetne írni, kezdve a gyerekkel való foglalkozástól a segítünk a vidéken lakó idős szüleinkig.

2011. okt. 30. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Ha valakinek nincs ideje, mindig ezzel a szöveggel jövök. De szerintem igazam is van. De ez a fontossági sorrend tetszik.
2011. okt. 30. 20:31
 3/22 anonim ***** válasza:
16%
Ez így igaz, plusz kiegészíteném a pénzzel! Mindenkinek arra van ideje és pénze amire akarja!
2011. okt. 30. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
24%
Én hiába próbálom összeegyeztetni a "kötelező" dolgokat a kapcsolataimmal, vagy a szórakozással, nem megy. Biológusnak tanulok, mellette dolgozom, és eldönthetem, hogy azt az egy napot, mikor vasárnap szabad vagyok, mire szentelem. Azt pedig a táncra, meg a sportra. Nem tudok egyszerűen elmenni inni hétközben, mikor a barátaim teszik, mert nagyon fáradt leszek nap végére. Nem tudom utolérni magam, ha nem lenne az a nap, amikor magammal foglalkozhatom, akkor szerintem összeomlanék. Ezért sajnos fel kell adnom a barátokkal való szórakozást, vagy párkapcsolatot. Remélem, ez majd változik, ha lediplomázom.
2011. okt. 30. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Már nem fogom bevenni a "nincs időm, majd máskor" falmelléki dumát, mert szerintem ez csak kifogás. Viszont nagyon kitudják magukat magyarázni.
2011. okt. 30. 20:35
 6/22 anonim ***** válasza:
62%
Sokszor tényleg csak kifogás. Ez főleg a testmozgásnál jelenik meg, amikor azt mondják, hogy nincs ideje, de közbe meg hazaér és 2 órát tévézik. Ilyenkor nem fér bele egy fél óra futás -.-'
2011. okt. 30. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
egyetértek amire akarsz tudsz szakítani időt, nemakarásnak meg nyögés a vége. Én sokat dolgozok nagyon, mégis ami fontos arra marad időm, bár igaz, hogy néha az alvás rovására. Ilyen a hobbym, de ezt tudtam mikor elkezdtem, így panaszra nincs is okom, szeretem, és mindig van rá idő.
2011. okt. 30. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
24%
Nagyon sok esetben igaz, de azok esetében, akik ezt a kifogást sűrűn használják, tapasztalataim szerint általában nem!
2011. okt. 30. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
74%
persze egy részről igaz h arra jut időm amire szánok. csak el kell döntenem h azt most tanulásra barátokra lazulásra hobbimra melomra vagy mire szánom. ebből vannak kötelező elemek és vannak választhatok. mert melozni muszály hiszen élni kell valamiből. suli az már nehezebb ügy(egyetem) mert végülis nem kötelező előadásra bemenni hát van amikor az hátrébb esik a listán mint egy paintballverseny. én ugy probálom meg az ügyeimet intézni h mindenre jusson időm és ha kell a saját időmből veszem el azt amit a barátoknak segítségre forditok viszont tudom h bármikor vissza is kaphatom tőlük. ha meg csak ilyen ismerős elhiv valahova és 1 hete nem aludtam napi 4 oránál többet lehet h el akarnék vele menni de mivel 24orábol 30ra van programom ő ki fog szorulni
2011. okt. 30. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Szerintem igaz. Én mindig csodálkozom azokon, akik állandóan rohannak. Nekem mindig "ezer" időm van, akár még kölcsön is tudnék adni. :)
2011. okt. 30. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!