Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megszakítanátok a kapcsolatot...

Megszakítanátok a kapcsolatot a rokonokkal?

Figyelt kérdés

Gyerekként apán egyedül nevelt (anyum jól lelépett még mikor kicsi voltam, azóta se tudok róla semmit sem) olyan 8 éves koromig, de alkoholista volt, meg súlyos depressziós is, és meghalt. Az öccséhez, és az ő családjához kerültem, ők neveltek fel. Nagyon szegények voltak, nekik is már voltak gyerekeik.

Tisztességesen neveltek fel, szakmát is kaptam a kezembe.

Viszont gyerekként nagyon rossz volt érzelmileg náluk. Éreztem, hogy nyűg vagyok számukra. Nem voltam számomra jó évek.

Most hogy már elkerültem otthonról fontolgatom nagyon, hogy megszakítsam velük minden kapcsolatot. Nem voltam egyszerű gyerekként, viszont több a negatív emlékem velük kapcsolatban, mint a pozitív, pedig nagyon jó emberek.


2020. jún. 14. 21:44
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
88%
Elég hálátlan dolog lenne tőled. Felneveltek pedig nem volt kötelességük. Lehet hogy érzelmileg nem kötődtek annyira hozzád, de mint írtad, jó emberek. Intézetbe jobb lett volna felnőni?
2020. jún. 14. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem semmiképp se szakítsd meg velük a kapcsolatot, mert neked az az otthonod, ahova haza tudsz menni, ha úgy hozza az élet. Nem látok itt akkora problémát, hogy ezt kéne tenned. Az hogy függetlenedtél tőlük, egyenlő azzal is hogy a saját életed éled, de ők mindig ott lesznek neked! :)
2020. jún. 14. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
94%
Előfordulhat, hogy nekik szükségük lesz még rád és akkor az lenne a helyes, ha segítenél nekik, egyébként milyen gyakran látod őket, mennyire intenzív a kapcsolat?
2020. jún. 14. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim válasza:
85%
Ne szakíts meg velük, sokat köszönhetsz nekik.
2020. jún. 14. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
88%
Szegénységükben is bevállaltak téged a több gyerekük mellé. Tisztességben felneveltek. Sokkal rosszabb sorsod lenne nélkülük. Az intézetben nevelkedők sorsa rettentő nehéz minden háttér és élettapasztalat nélkül. Áldozatot hoztak érted, javítottak az életed folyásán. Ha nem becsülöd azokat, akik segítenek neked, akkor meg sem érdemled a segítséget.
2020. jún. 14. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
68%

Ne szakitsd meg, ok felneveltek teged ugy, hogy nekik is alig volt mibol. Szerintem ha jo szakmat szereztel, akkor probalj meg keresni penzt, mivel ilyen csaladban nottel fel, feltetelezem, hogy tudsz sporolni es nem fogod szorni a penzt. Ha pedig osszegyujtottel elegendot, akkor adj nekik is belole, hogy kihuzd oket a szegenysegbol.

En ezt tennem, es szerintem masok is.

2020. jún. 15. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
86%
"Hát ha nagyon jó emberek" akkor nem kéne megszakítanod. De ha meg nem tudtok jóba lenni akkor ők se igénylik a feszengos latogatasaidat, kövesd az átlag családi protokollt írjál rajuk ünnepekkor fontos hogy koszontsd fel őket nevnapokkor is ez az idősek heppje:D
2020. jún. 15. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
87%
Megértem min mész keresztül, és biztos nem lehet egyszerű, de ne légy hálátlan, hiszen ők neveltek fel. Ne szakítsd meg velük a kapcsolatot, sosem tudhatod mit hoz az élet, és családod csak egy van.
2020. jún. 15. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
60%
Nincs min csodálkozni. Kb egy vadidegen gyereket kellett nevelniük a saját gyerekeik mellett, anyagilag nehéz szituációban. Nyilvánvaló, hogy nyug voltál. Neked nem lenne nyűg más gyereke? Kb mindenkinek az. De mégis megtettek érted mindent. Kicsit hálátlannak tűnsz. Lehet jobban járnának, ha eltűnnél az életükből
2020. jún. 15. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
85%

A legnagyobb dolgot tették amit tehettek érted... Lelencbe is kerülhettél volna ha ők nincsenek. Ott lett volna viszonyítási alapod,hogy mi az amikor senkid nincs.

Szeritnem egyszer állj eléjük és köszönd meg nekik szívből

2020. jún. 15. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!