Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy magyarázzam el normálisan...

Hogy magyarázzam el normálisan a sógornőmnek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Home office-ban dolgozom, így

a dohányzóasztalon van a telefon, notebook, tablet stb, minden ami a munkához kell.


Szeretem a sógornőmet és az unokahúgomat, ezért bevallom, hogy én csesztem el, ha felhívott hogy jöhet-e mert a környéken van, akkor mondtam, hogy persze. Az unokahúgom 14 hónapos, mindent megnéz, megkóstol stb, ami normális ebben a korban. De nem pakolok el, nem gyerekbarát a ház.


Szóltam neki, hogy ne fogdossa a tabletet, de mondta a sógornőm, hogy ne aggódjak, otthon is van. Oké, csak én nem szeretem ha tocsog a nyáltól a tab/telefon/klaviatúra, ráadásul ha leesik, azt nekem kell kifizetnem.


A macskák táljából folyamatosan kiszedi a kaját, kipacsálja a vizet, a pénztárcám már foglenyomatos, mert azt rágta. Már én érzem magam hülyen, hogy mindenért szólok, pl.hogy ne másszon a sáros cipővel a bézs színű kanapéra.


Még egyszer mondom, szeretek (szeretnék) velük lenni, de kellemetlen nekem, hogy szólnom kell mindig valamiért: ne húzd a kutya fülét, ne rángasd a macska farkát, tedd le a tabletet stb. Nyilván nem tudom és nem is akarom kiüríteni a házat amikor jönnek, de ezt már baromira unom, nem is nekem kellene szólnom ezekért.


Szóval szerintetek mi a megoldás? Szüntessem meg a spontán találkozásokat és redukáljam le havi 1 alkalomra, amikor elpakolok mindent?

Múltkor a szőnyegre borította fel a vázát, ami tele volt földdel, akkor sem volt őszinte a mosolyom és előtte 20x szóltam az anyjának, hogy nem kellene ütögetni, mert nem túl stabil.


Örülnék pár jótanácsnak. 🙄


2020. jún. 18. 15:49
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
93%
Én bizony mindent szóvá tennék egészen addig, míg nem veszi észre magát. Ha kellene, félpercenként szólnék. Hihetetlen, hogy mennyire nem tisztelik az emberek mások értékeit.
2020. jún. 18. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim válasza:
89%
Hat a legegyszerűbb megoldás az lenne ha megmondanád sógornődnek, hogy ez így nem jó. Egyébként ez tenyleg kellemetlen lehet, az anyjának kéne nevelni, megtanítani mit szabad és mit nem. Az a baj ha ezt így megmondod neki valószínű sértődés lesz a vége szóval lehet jobb ha azt mondod, hogy most nem alkalmas, higy jöjjenek és csak ritkán talalkoztok.
2020. jún. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
89%
Inkább menjetek el sétálni/fagyizni/kutyát sétáltatni stb. ilyenkor a környékre, ne nálatok legyetek.
2020. jún. 18. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
93%
2-es, szerintem ha nem őszinte a kérdező, azzal sosem fog elérni változást.
2020. jún. 18. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonymousreview60 ***** válasza:
100%
#1:+1
2020. jún. 18. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
91%

Sógornőddel egyszer ülj le kettesben egy komoly beszélgetésre, hogy nem elfogadható hogy figyelmen kívül hagyják a kéréseidet, neked (gondolom) nincs gyereked, ezért nem egy gyerek igényeinek megfelelően van berendezve a lakás, úgyhogy bizonyos szabályokat be kell tartania. Vagy kooperál és segít lefektetni szabályokat (pl koszosan nem lehet bejönni a szobába, a cica dolgaihoz nem nyúlunk, nálad nem lehet laptopozni/tabletezni mert neked az kell a munkához) és elmagyarázza a kislánynak hogy ha valamire azt mondod hogy nem szabad akkor azt tényleg nem szabad, vagy sajnos nem fogod tudni a lakásodban fogadni őket mert neked ez így stresszes és rendszeresen tönkre vannak téve a dolgaid. Esetleg javasold hogy hozzanak át vagy akár vegyetek hozzád állandóra olyan játékokat amikkel szívesen játszik, gondolom azért ütögeti a vázát mert unatkozik, ha nincs kisgyereked logikus hogy nem tartasz otthon olyan dolgokat ami az ő szórakoztatására van.


De tartsd magad ehhez, ha nem változtat a viselkedésén akkor figyelmeztesd hogy komolyan gondoltad és érvényesítsd is a dolgot, vezesd be hogy csak kutyasétáltatni, fagyizni, parkban találkoztok, hozzád nem mehetnek.

2020. jún. 18. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
95%

Ha probléma van, akkor sztem - az anyának jelzés értéket is közvetítve - odamész a gyerekhez, kedvesen!! kiveszed a kezéből a tabletet/telefont, elmondod, hogy "Mucuska, ez a felnőtteknek való, itt nálunk ez nem játék, nem szabad megenni./ A cserép nézd csak, billeg! Le fog esni, és az veszélyes! De nézd, itt vannak plüssök, ezekkel játszhatsz!"

A gyerekek intelligensek, felfogják, ha valamit nem szabad, és alkalmazkodni is tudnak, főleg, ha van alternatíva. Nem árt, ha van olyan szó, amit megért és összekapcsol azzal, hogy nem szabad - pl veszélyes, éles, forró, stb.

És ciki, hogy nem az édesanyja korlátozza őt nálatok, de ha látja, hogy te is határozott tudsz lenni a gyerekkel, akkor hátha felébred benne a lelkiismeret, hogy ezt nem egy "idegennek" kéne, hanem neki.

Főleg, ha tényleg kedvesen, aranyosan csinálod, úgy, hogy a gyereknek át is megy az adott infó, és ha van is számára alternatív játéklehetőség.

2020. jún. 18. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
0%
Kinek jutott még eszébe a húsos-csontos kérdés? :D Jajj, micsoda legenda volt...
2020. jún. 18. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
90%
Szerezz valamelyik boltból egy nagy kartondobozt és pár filctollat. Ha legközelebb átjönnek, invitáld bele a kislányt rajzolni. Ő jól eljátszik, firkálgat, az anyja elgondolkodik, hogy jön ki a,filc a ruhából, te pedig lazíthatsz.
2020. jún. 18. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
84%

Hát én tuti őszintén megmondanám neki, hogy bocs de ez így nem járja. Egyenesnek kell lenni az ilyen emberekkel. Nem 1-2 Forintos értékekről beszélünk, én is utálom ha valami koszos/nyálas. Gyereket hoz hozzád, nem egy kutyát és az mekkora gáz, hogy Te neveled a gyereket a jómodorra? Nagyon gyenge lehet ez a nő egy gyerekhez már elnézést. Égne az arcom, ha vendégségve mennénk és velem történne ilyen a nő helyében. Soha nem viselkedtem így kicsiként, engem erre nagyon megneveltek.

Nem azt mondom bunkó legyél, de hát azért ami sok az sok, ha nem először van ilyen és látja, hogy mindig szólsz a gyerekre tegyen már valamit.

2020. jún. 18. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!