Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy magyarázzam el a családna...

Hogy magyarázzam el a családnak, hogy dolgozni szeretnék?

Figyelt kérdés

Otthon élek még a szüleimmel és a húgommal. Megtehetném, hogy elköltözzek, de mivel még nincs barátnőm, és van elég hely otthon, így feleslegesnek is tartom.

Informatikusként nemrég kezdtem a negyedik munkahelyemen, félmillió feletti fizetéssel (nettóban), és nagyon is örültem neki. Viszont ahogy telt s múlt az idő, egyre inkább kiderült, hogy alig van munka. Ami van, az is egyrészt unalmas, másrészt pedig napi max. 3-4 óra alatt letudható.

Vártam-vártam, lassan már egy éve vagyok ott, de még mindig ugyanez a helyzet. Szóltam már a főnökömnek is, de mondta, hogy jelenleg ennyi munka van, ha majd jönnek újabb projektek, akkor talán majd lesz valamivel több.

Nekem ez így viszont totál idegörlő, mert bármilyen furán is hangzik, én szeretek dolgozni, szeretek programozni. És persze csinálhatnék a maradék néhány órába valami hobbi projektet vagy mittudoménmit, de én a munkaidőmben dolgozni szeretnék, azért vagyok ott. Ha napi 4 órát szeretnék dolgozni, akkor egy 4 órás állásra jelentkeztem volna, értelemszerűen. Szóval úgy döntöttem, hogy felmondok, és keresek egy olyan helyet, ahol jobban ki tudom használni a képességeimet, és nem fogom halálra unni magam.

Viszont amint otthon ezt elmondtam, mindenki totálisan kiakadt, hogy mekkora idióta vagyok, miért nem örülök inkább, hogy minimális munkával egy csomó pénzt keresek, és hogy nekem ezt inkább élveznem kéne. Meg gondoljak bele, hogy mások közmunkában havi 40-60 forintért kint a hidegben söprik az utcát.

Én meg jól összevesztem velük, hogy milyen idióta hasonlat már ez, nyilván ha egy közmunkás állás és a mostani állásom között kellene választanom, akkor maradnék itt, de jelenleg nem ez a helyzet. És én elhiszem, hogy vannak akik sokat dolgoznak kevés pénzért, ami szomorú meg minden, de ennek semmi köze a jelenlegi helyzetemhez.

Egyszerűen nem tudják megérteni, hogy én szeretek dolgozni, szeretnék dolgozni, és élvezem, ha van mit csinálni. Gondolom ők kevésbé szeretik a munkájukat, meg idősebbek is. Szóval ezen jól összevesztünk, én meg nem tudom mit csináljak, mert felmondani mindenképp fel akarok, viszont velük nem szívesen vesznék össze, pláne egy olyan ügyben, amihez effektíve semmi közük.

A "költözz el!" gondolat már nekem is eszembe jutott, úgyhogy azt nem muszáj ötvenszer leírni! :)

Köszönöm!


2018. jan. 3. 22:13
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
94%
Én megértelek, iszonyat lassan telik az idő a munkahelyen, ha nem kell dolgozni. Azt nem tudod megbeszélni a főnököddel, hogy otthonról dolgozz? Akkor értelmesen ki tudod tölteni az üres időszakokat.
2018. jan. 3. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

rosszul kezded a dolgot.

először munkát keresel, kipróbálod magad és utána mondasz fel; ezután jöhetnek a szülők.

Nem anyukáéknak mesélsz erről, majd felmondasz, majd munkát keresel.

Így mindenki happy lesz.

2018. jan. 3. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
46%
Pff, ilyen életképtelen embert még nem láttam. Én a helyedben már milliókat keresnék, indítanék egy vállalkozást és...de minek is magyarázok egy mamahoteles kockának.
2018. jan. 3. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
A második válasz nagyon tetszett, tényleg a sorrend változtatása lehetne a kulcs, köszönöm! :)
2018. jan. 3. 22:21
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Én is infós vagyok és engem is kikészít, amikor nincs mit csinálni, bár ez nagyon jó fizu, szóval átgondolnám. :P Nem fogod ugyan ezt a szintet megkapni bárhol, főleg ha kezdő vagy, tehát ez az egy év az összes tapasztalatod, akkor máshol simán nettó 300-350 közé kerülhetsz. Ennyi különbségért, lehet hogy unatkoznék kicsit :P Amúgy bent kell lenned végig? Én néha fogom azt elhúzok hamarabb, ha nagyon nincs semmi.
2018. jan. 3. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
81%
teljesen érthető, nagyon szar unatkozni munkahelyen. nincs mit csinálni, de haza nem mehetsz, hogy haladj is valamit. szerintem nyugodtan mondj fel, ha egyből nem is találsz másik állást (bár informatikusként kizárt dolognak tartom, hogy ne kapnál), feltételezem, hogy a havi félmillióból összegyűlt annyi, hogy legalább pár hónapig ki tudd húzni munka nélkül, amíg találsz valamit.
2018. jan. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Eddig összesen öt év releváns munkatapasztalatom van.
2018. jan. 3. 22:32
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Előbb keress munkát hasonló fizuval, utána mondj fel, akkor a szüleid sem fognak kiakadni ennyire. Ha stresszes melót akarsz rengeteg munkával, rövid határidőkkel de jó fizuval, tudom ajánlani bármelyik nagybankot vagy a beszállítóikat.
2018. jan. 3. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

De nem lehet eljönni az irodából, ha nincs több munka?

Mert akkor eljössz, ha készen vagy és vállalhatsz másodállást délután.

2018. jan. 3. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
84%
Én ellennék így egész életemben :D Én is informatikusnak tanulok. A napom nagy része így is azzal telik hogy a gép előtt vesztegetem az időt, de fél milla+-ért aztán igazán megéri :D
2018. jan. 3. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!