Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy magyarázzam ki a dolgot?

Hogy magyarázzam ki a dolgot?

Figyelt kérdés

Igazából már hosszú évek óta a család már csak egy felszínes dolog,sok veszekedés volt,mert senki nem engedett,mindenki a legnagyobb jampinak hiszi magát.

Igazából nálam minden más elsőbbséget élvez,mint a család,mig kicsi voltam jó volt minden,boldog voltam.

Ott kezdődött igazából amikor a növéremnek barátja lett, itt kezdődtek el a családi viták.

Jelenleg ott tartok,hogy nem igazán van kedvem látni a családomat.

Az utóbbi fél évben kb az ugynevezett keresztszüleim érdeklődtek a mamámtól,hogy haragszom e rájuk,mert nem vettem részt a családi eseményeken.

Ott kezdtem el eltávolodni tőlük,amikor engem jöttek köszönteni,mert elkezdték a nővéremet ajnározni ő a legjobb ő a minden én meg csak ugy voltam. Nem kell,hogy a seggembe bujjanak, csak ne lett volna ekkora ajnározási különbség.. nővéremmel már 3 éve nem beszélünk ,most már igazából csak a büszkeseég miatt.. ő is egyszer kérdezte a szüleinktől,hogy miert nem mentem át hozzájuk? Erre az volt a válasz,hogy na vajon miért? Erre már nem tudott mit mondani,de tudja..

apámmal is csak hello,szia kb az egész kb.. anyám is változó

Rettegek,ha jön a karácsony vagy bármi ünnep,mások várják örülnek én meg örülök ha vége.


Nincs kedvem a keresztszüleimnek elmagyarázni,hogy mi a helyzet,azt gondolják haragszom,igazból nem tudom,nem érdekelnek,mint az idegenek kb..

Nem tudom mi lenne jó nekem,ha másik családom lenne,de nem költözöm el,mert akkor teljesen megöl a magány. Igy,hogy tudom itt vannak körülttem,még mindig jobb,mintha teljesen egyedül lennék.


Tönkre ment a család soha nem lesz az igazi,sokszor ugy vagyok vele,hogy minek élek,mindenkinek én feleljek meg, bármi van nem jó. Nem birom már ezt. A munkatársaim a családom,velük jobban kijövök,mint az ugynevezett családommal. Csak azt szeretném,hogy boldogság legyen,béke,szeretet, az idő telik,mindenki játssza az eszét és talán soha nem lesz már az,mint régen , ha csak nem túl késő lesz addigra már.. nem tudom mit tegyek,bár csak ne születtem volna meg vagy nem tudom.


2017. aug. 27. 12:38
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
80%

Ne legyél ilyen sértődős és büszke. Ne vond ki magad minden családi eseményből.

Konkrétan semmi rosszat nem írtál róluk. Mindenki érdeklődik irántad és mindenkit érdekel, hogy mi van vele.

Nem kell nyáladzani és a tökéletes családot játszani. Csak normálisan viselkedni.

2017. aug. 27. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Fél év után eszükbe jutott,hogy nem vagyok ott.. azelőtt meg.." ja itt van ő is" de egy kérdés nem lett felém intézve,hogy miújság vagy semmi egyszerűen .. ez után sincs erre szükség,most meg még inkább. Meddig működne ez megint,amig azt mondom,hogy megbocsátok? Aztán mindenki folytatja tovább ugyan úgy!
2017. aug. 27. 12:52
 3/17 anonim ***** válasza:
83%

Mit kéne megbocsátani?

Legyél nyitottabb és barátságosabb. Ne várd, hogy körülötted forogjon minden. Ne várj kérdéseket. Ha beszélgetni akarsz valakivel, akkor szólj hozzá. Gondolom, amikor meg kérdezgettek, akkor az volt a gond, hogy minek kérdezgetnek ilyeneket tőled.

2017. aug. 27. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Duenna ***** válasza:
72%
Kérdező! Valószínűleg nálad a probléma, szerintem nézzél magaddal szembe, vegyél egy nagy levegőt, és ha tényleg rendezni szeretnéd a családod és magad között a viszonyt, akkor kezdjél neki te magad rendbetenni azzal, hogy mindenkit felhívsz, és kérsz egy időpontot egy látogatásra, és vigyél virágot, vagy édességet. Határozd el, hogy karácsonyra rendbeteszel mindent mindenkivel. Ha te megtettél mindent, és valami mégsem jött össze, akkor elmondhatod, hogy a te lelkiismereted tiszta, te megtettél mindent, most másokon a sor, hogy ugyanazt végigcsinálja.
2017. aug. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Nem mell,hogy körülöttem forogjon minden csak ne akkor jussak eszükbe,hogy létezem,amikor a 3. rendezvényükre nem megyek el.
2017. aug. 27. 13:11
 6/17 Duenna ***** válasza:
72%
5-ös Kérdező! Ha már a harmadik rendezvényükre nem mentél el, akkor joggal kérdezhetik tőled, hogy tán húzod az orrodat rájuk valamiért? És miért nem mentél el? Akkor hogyan várhatod tőlük, hogy feléd jóindulattal legyenek?
2017. aug. 27. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
76%

5: Mi ebben a fura? Nem láttak, nem mentél, ezért érdeklődtek, hogy mi van veled.

Te keresed őket egyébként? Vagy csak mindig a másiktól várod, hogy tegyen valamit?

2017. aug. 27. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Mindennek oka van! Mindig van valami,ami elinditja a dolgokat. Biztos volt rá okom,hogy nem mentem el..benne is van a leírásban.. de hiába írtam akkor le..
2017. aug. 27. 13:20
 9/17 A kérdező kommentje:
Nehogy már ők vesznek semmibe és fel legyenek háborodva meg jó idulatot akarjanak. Amit kapok azt adom vissza,de ti csak azt látjátok amit akartok az ő oldalukröl nézve.
2017. aug. 27. 13:22
 10/17 anonim ***** válasza:
71%
Menj, keress szakerto segitseget, mert nem a csaladdal van baj, hanem te veled.
2017. aug. 27. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!