Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ki hogy szólítja a keresztgyer...

Ki hogy szólítja a keresztgyerekét?

Figyelt kérdés
Van egy másfél éves keresztfiam, és szeretném valahogy becézni. Nem akarom úgy szólítani, hogy “kicsim”, mert félek, hogy az anyuka rossz szemmel nézne rám. Ötletek?

2020. jún. 21. 19:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%
esetleg a keresztnevén..?
2020. jún. 21. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Én is a keresztnévre tenném a voksom. Legalábbis nálunk így megy.
2020. jún. 21. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
78%
Normálisan, a keresztnevén.
2020. jún. 21. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
88%
Eszternek, mert úgy hívják. De a saját gyerekemet is a nevén hívom, azért adtam neki, hogy használjuk is.
2020. jún. 21. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
100%
A keresztnevemen szólítanak vagy a keresztnevem becézését használják nálunk keresztszülők. Plusz szerintem a "kicsimet" az anyukának és az apukának kellene meghagyni.
2020. jún. 21. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
68%
Nincsen neve?
2020. jún. 21. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Nem értem, egyesek miért válaszolnak ennyire gúnyosan. Természetesen, van neve, viszont azt nem lehet becézni, s szeretnék egy különlegesebb megszólítást számára, nem csak mindig a megszokott nevét használni. Ez annyira nagy dolog?
2020. jún. 21. 19:36
 8/14 anonim ***** válasza:
Mi a neve?
2020. jún. 21. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
85%

Attól függ; rokoni viszonyban is álltok egyébként?

Nekem nagybátyám egyben a keresztapám is, szinte mindig ad valamilyen frappáns új becenevet, viszont ugyanezen meglepődnék keresztanyámtól, aki a tágabb ismeretségi körből való. Ő általában a keresztnevemen szólít - becézés nélkül.

2020. jún. 21. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
84%

Én keresztlányom 1 éves még csak, és sztem nincs olyan, ahogy még nem hívtam:)

(kicsim-drágám és társain kívül persze)

Baba, csöpp, bogyó, manó, boci - plusz Lili, ahogy hívják.

Ha nagyobb lesz, akkor megmarad mindebből gondolom a keresztneve, meg max 1-2 másik, ami illik rá:)

(Nem rokonom, hanem jóbarátnőm kislánya.)

2020. jún. 21. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!