Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért beszélnek itt ilyen...

Miért beszélnek itt ilyen könnyelműen a szülők arról, hogy költözzön el a gyerek?

Figyelt kérdés

Ha tudnak saját otthont biztosítani neki, akkor jogos. Ha nem, akkor meg érdemes lenne megnézni a lakásárakat és nem azokkal az időkkel érvelni, mikor egy lakás ötödennyibe került, de a fizetés legalább feleennyi volt.

Vagy ha lány, álljon össze valakivel, akit azért szopkod, hogy meneküljön?


Vagy úgy mégis hogy gondolja néhány ember, hogy mikor felnő a gyerek, csak vállat von és az elindításával a felnőtt életben már nem számol, csak utasítgat, mintha olyan könnyű lenne? Néhány szülőn azt érzem, mintha úgy vállalt volna gyereket, hogy nem bízott abban, hogy az a gyerek felnő. Ez mindenesetre elég bizarr elképzelés.


2020. jún. 25. 05:24
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
84%

Nálam ez épp aktuális. Nekem ehhez anyum csak annyit fűz hozzá hogy "dolgozzon meg mindenki magának érte, nekem se tette senki a p*csám alá".

Nos, azért egy jómódú férfival könnyebb dolga van az ember lányának. Így persze könnyű ezt a fejemhez vágni. Csak azért, hogy saját lakásom legyen nem fogom magam "eladni".

20/L

2020. jún. 25. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
90%

De rossz ezt olvasni.... Én vidéki lány vagyok. Felénk örülnek a szülők-nagyszülők ha otthon maradnak a fiatalok, tudnak segíteni.

Nekem van párom, de még nem fordult meg a fejemben, hogy magukra hagyjam a szüleimet, elköltözzek.

Szülők is mondták mindig, hogy ne menjünk sehova, itt a nagy ház jó lessz ez nekünk, elférnek benne az unokák is.

Felénk ez a természetes. Ahogy régebben gondoskodtak rólunk a szülők , most ezt mi tesszük.🙂

2020. jún. 25. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
43%

"Néhány szülőn azt érzem, mintha úgy vállalt volna gyereket, hogy nem bízott abban, hogy az a gyerek felnő"


Szerintem meg azon szülők többsége épp azért vállalt gyereket, hogy az feljöjjön és önálló, tartalmas életet éljen.

2020. jún. 25. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
56%
"Ha tudnak saját otthont biztosítani neki, akkor jogos" NEM a szülő dolga lakást tolni a fiatalok feneke alá. Bármit is képzeljenek egyesek.
2020. jún. 25. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
38%

Az én szüleim sem adnak ingatlant pedig tudnának hanem kiadják és zsebre teszik a pénzt. Nálunk az a szöveg hogy majd ha meghalnak milyen jó lesz az örökség. De addigra én már vénember leszek és elötte magamnak kell megoldani lakhatást.

Annyit engednek hogy otthon nem kérnek lakbért,szóval minden pénzemet lakhatásra(kaja STB fizetése után) kuporgatom de mivel extrém magas árak vannak hosszú menet lesz.

2020. jún. 25. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
40%

5!


Az o ingatlanuk, az ő bevételük, miért is ne tehetnék zsebre a saját pénzüket?????

2020. jún. 25. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
43%

Miert a szulo feladata egy lakast tenni a gyerek/gyerekek segge ala???

A legtobb szulo sem kapott lakast hazat a nagyszuloktol ok is megdolgoztak erte. Nehez lenne neked is ezt tenni?


Amigy igen van az a kor mikor a fiatal lepjen mar le otthonrol es alljon a labara. A szuloknek is jar egy nyugott idoszak a gyerekneveles nyugje utan. Ne vard el h ha felneveltek tisszessegel akkor meg plusz 10 eveket a nyakukon legyel.

2020. jún. 25. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
63%

Joguk van zsebre tenni.

De van olyan szülő is aki segit a gyerekein. Es nem azzal hogy otthon nem kell fizetnie.

2020. jún. 25. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
45%

8!


Mert az nem segítség, hogy otthon nem kell fizetnie?

2020. jún. 25. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
72%
Kérdező, te véletlenül nem vagy azonos azzal a kérdezővel, aki a közelmúltban azon kesergett itt, hogy a szülei nem vesznek neki lakást? Sztem a szülők feladata a gyerek felnevelése, életben való elindítása. Az életben való elindításhoz nekem nem tartozik bele, hogy a szülő automatikusan lakást toljon a gyerek segge alá. Ha a gyereket megfelelően iskoláztatta, van a gyerek kezében egy jó szakma, akkor a gyerek is meg fogja tudni teremteni magának a lakhatást. Persze, azzal nincs gondom, hogyha egy szülő megteheti, hogy lakást vegyen a gyereknek, akkor vegyen. Ez szuper dolog. De irreális elvárás, hogy a gyereknevelés anyagi terhei mellett még egy lakásra valót is összegyűjtsön a gyereknek.
2020. jún. 25. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!