Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha édesapám román, és megválto...

Ha édesapám román, és megváltoztatnám a keresztnevemet (vagy a második nevemet) akkor választhatnék a román utónévkönyvből?

Figyelt kérdés

2020. jún. 28. 17:44
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
49%
#10 Az erdélyi románok olyan bunkók sokszor a magyarokkal, hogy bukaresti román ismerösöm nem gyözött szabadkozni a magyarra fordítva, bűdös talpú, erdélyi, bunkó románok miatt.
2020. jún. 28. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
1%
A románok nagyon jól megmutatták Úzvölgyében, milyenek is. Aki magyar létére ezekkel akar egy követ fújni, hát, inkább nem írom le...
2020. jún. 28. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
45%

Miért, kérdező, mi változott szerinted?

Nemrég néztem a Borbás Marcsi műsorát, Erdélyben forgattak, és a román papot kérdezgették az ottani ortodox templomról. Volt ott tolmács, de az csak magyarra fordított! Mert a pap tud magyarul, csak annyira lenéz minket, hogy nem hajlandó megszólalni a nyelvünkön. És ez egy tanult román ember.

2020. jún. 28. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
59%

#13 Román magyarul folyékonyan beszélő prosti, amíg nem fizetsz neki, eljátsza a nagy román bűszkeséget és nem szólal meg magyarul.


Vicces, de többször megtörtént ismerösömmel.

2020. jún. 28. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
98%

"A románok nagyon jól megmutatták Úzvölgyében, milyenek is. Aki magyar létére ezekkel akar egy követ fújni, hát, inkább nem írom le..."

Akkor most mit javasolsz? Ha te dühös vagy a románokra amiatt, ami nemrég történt Úzvölgyében, akkor kérdező menjen vissza a múltba és ne szülessen félig románnak?


"Volt ott tolmács, de az csak magyarra fordított! Mert a pap tud magyarul, csak annyira lenéz minket, hogy nem hajlandó megszólalni a nyelvünkön. És ez egy tanult román ember."

Legalább három nyelven értek annyira, hogy megértsem, de annyira nem, hogy beszéljek is rajta. Akkor szerinted én is lenézem a németeket, olaszokat és spanyolokat (emellé Ausztriát, Svájcot és fél Latin-Amerikát)?

2020. jún. 29. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
32%
#15 A kérdező buta, vagy úgy tesz, mert feltesz egy ilyen kérdést. Nyílván egy magyar utálja a románokat, akik a Balkánról Erdélybe beszívárgó birka toszok. Most meg játszák a felsőbb rendűt. Azért Erdélyben alap, hogy valaki beszéljen magyarul. A szászok, ha nem voltak tirpákok megtanultak magyarul.
2020. jún. 29. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
98%
Ha magyar állampolgár vagy akkor örülj, hogy még román a neved :D nekem hivatalos fordító, lefordította a papírjaimon a nevemet magyarra amikor útlevelet csináltattunk. Pofám majd leszakadt. Ilyet mégis hogy mernek csinálni kérés nélkül. Oké hogy az Elizabettának az Erzsébet a magyar megfelelője, de szerintem ez nem jogosítja fel őket a papírjaim meghamisítására, mert nem Erzsébet a nevem. Szerencse hogy észrevettük mielőtt leadtuk.
2020. jún. 29. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
66%
Részvétem utolsó. Pedig az Elisabetta is szép
2020. jún. 29. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
85%
Ha édesapád román, akkor nemzetiséginek, vagy minek számítasz; tehát, ha úgymond "félvér" vagy, akkor választhatsz magyar -és román nevet is; én úgy tudom. És én meg vagyok győzödve róla h választhatsz román nevet is, de azért nézz utána. De én mondom, nekem meggyőződésem, hogy választhatsz román nevet is. Akkor lehet külföldi nevet; ha vagy külföldön születik meg a gyerek, vagy az egyik szülője nem magyar, hanem mondjuk más nemzetiségből való alapjáraton. Szóval én biztos vagyok benne, hogy választhatsz román nevet is. Szerintem egyébként itt olvastam erről, korábbi kérdésekben, talán több helyen is. Egyébként meg max megpróbálod, elmész a hivatalba, azt max nem jön össze; de szerintem egyébként ha félig román vagy, akkor simán lehet.
2020. jún. 29. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
81%
*mármint simán lehet román nevet is engedélyeztetni magadnak.
2020. jún. 29. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!