Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha édesapám román, és megválto...

Ha édesapám román, és megváltoztatnám a keresztnevemet (vagy a második nevemet) akkor választhatnék a román utónévkönyvből?

Figyelt kérdés

2020. jún. 28. 17:44
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
52%

*na várjál, lehet, hogy tévedtem, ezt például itt fusd végig; én most csak ránéztem, mer valamit ír ,hogy valami nem vonatkozik , ha egyik szülő nem magyar; nem tudom én ezt, mindegy, olvasd el:

[link]

Erre kerestem rá:

[link]

2020. jún. 29. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
66%
Nem vagyok szakértője a témának, de mikor a cigányok elnevezik mindenféle érdekes neveken a gyerekeiket, ami nincs bejegyezve az utonévkönyvbe, pl. Nintendó, Dzsesszikaparker, azt úgy teszik, hogy nyilatkozatot tesznek, hogy ők cigánynak vallják magukat, ezután nem vonatkoznak rájuk a korlátozások. Románnal hasonló történet lehet.
2020. júl. 22. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
76%
#11 sajnos véletlenül lepontoztalak, mikor fel akartalak. Sajnálom, félrenyomtam! :( 81%-on álltál, most miattam 69% lettél. Fene egye meg, hogy nem lehet visszavonni a szavazást.
2020. júl. 22. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
71%
#23 Ez van. Ennyi bajunk legyen maximum! ;)
2020. júl. 22. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
100%

#22 Ez több szempontból is pontatlan. A nemzetiségiek valóban adhatnak a saját kultúrájukból is nevet, de egyértelműen abból a kultúrából kell lennie. Az nem megy, hogy "lengyelnek vallom magam, és akkor adhatok japán nevet". A cigányok cigány nevet vehetnek fel, a Dzsesszika és a Nintendó nem az. Két okból terjed ez a tévhit, hogy nekik bármit lehet:

- a cigányoknál szokás, hogy kapnak egy becenevet is, és a közösség így szólítja, tehát lehet ugyan valaki Kolompár Dzsingiszkán, de az irataiban az lesz, hogy Kolompár Lajos. (Nézd meg a Wikipédia cigány név szócikkét.)

- a cigányok az engedélyezett nevek közül gyakran választanak olyat, amiről ember nem hinné, hogy ezt tényleg lehet, de azok tényleg létező nevek, mert valaki engedélyeztette, bárki lehet Hürrem vagy Sanel.

2020. júl. 22. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
100%
#25 köszi a pontosítást.
2020. júl. 22. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
66%

Én fűznék egyet szeretettel még a #25-ös kommenthez

Azt hiszem, ez hivatalos;nekem annak tűnik

[link]

2020. júl. 22. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
52%

*tehát ez a roma, nem a román;

viszont itt is van, gyűjtöttek egy csomó nevet; szóval van rá esély, hogy itt gyűjtöttek kifejezetten román neveket is:

behindthename.com

Na, ki is kerestem neked

[link]

masculine fiú

feminine lány

unisexeket szerintem mind a kettőre szűkített keresésnél kidobja; de ezek azok a nevek, amiket fiúknak, és lányoknak is szoktak adni, tehát ez a név nem fiú/lánynév; hanem kétnemű

any gender pedig az összes név

2020. júl. 22. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
75%

#27 köszi, ezt a roma utónévkönyvet nem is láttam. érdekes lenne, ha a jelentés is mellette lenne, és pár helyen pontatlan (a Dzsamal nem amerikai eredetű, hanem arab).

(tetszik, hogy közte van a Drogó, lánynévnek meg anyakönyvezhető a Denerisz :D)

2020. júl. 22. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!