Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem akarok menni a barátom...

Nem akarok menni a barátom családjával nyaralni, de már igent mondtam. Mi legyen?

Figyelt kérdés
Első körben azt hittem valami szűk családi nyaralás lesz, aztán kiderült leszünk 10-en valami apartmanba. Rájöttem ez kicsit sem lesz romantikus, egy percet sem leszünk kettesben. Nem akartam megbántani már az elején, hogy nem akarok a családjával lenni, mert még csak pár hónapja ismerjük egymást. Szívesebben mentem volna wellnessezni kettesben. Főleg, hogy mind a ketten még szűlőknél élünk, közel a harminchoz. Én úgy 10-15 éve nem járok a szüleimmel nyaralni, pedig nagyon szeretem őket. Szóval így még távolabb áll tőlem ez az egész.
2020. júl. 2. 10:33
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
95%
Ha már le is van foglalva, akkor menj el szerintem. Csapatépítőnek fogd fel. De ha nagyon nem akarsz menni, akkor őszintén mondd el, hogy mik az aggályaid, meg hogy te inkább szerettél volna kettesben menni így az elején még. Biztosan megérti.
2020. júl. 2. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
98%

Abszolút egyetértek az első hozzászólóval. Mondd el az aggályaidat, de ne úgy, hogy a családjával nem akarsz együtt lenni, hanem hogy vele szeretnél kettesben lenni.

Egyébként pedig az is lehet, hogy most nem tetszik az ötlet, de végül mégis jól éreznéd magad. (Velem volt már ilyen.)

2020. júl. 2. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
De az csak a szallas, el lehet menni napkozbe kulon programra is, es csak aludni jarni vissza,nem?
2020. júl. 2. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
94%
Már miért ne lennetek kettesben? Tán együtt alszik mindenki egy ágyban és napközben is minden percet együtt kell tölteni?
2020. júl. 2. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
92%

Én is voltam hasonló helyzetben, és mivel nem vagyok olyan ember aki el tudja engedni magát ilyen "tömegben", megmondtam, hogy ebben a felállásban nem szeretnék menni. Nem lett belőle semmi gond, csak szépen el kell mondani a párodnak, hogy ezt te így nem szeretnéd.

Az nem derült ki, hogy befizettél-e már valamit az út miatt, de ha nem, és tényleg úgy érzed, hogy nincs kedved, akkor ne erőltesd, nincs értelme. Felnőtt vagy, bármikor mondhatsz nemet bármire.

2020. júl. 2. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Attól mert lesznek mások is nem kell mindig összenőve lenni, hogy mindig mindenki egy helyre kell menjen. Ott is eltudtok menni majd ketten valahova, szobátok is gondolom lesz saját. Nekünk is így volt amikor elmentünk a szüleimmel meg még pár rokonnal, mindenki csinálta amit akart, néha volt közös program megbeszélve hogy azért együtt is legyünk de ennyi. Ezt szerintem ti is meg tudjátok majd oldani és jól érezni magatokat :)
2020. júl. 2. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
99%

Mondjuk egy családi nyaralás sosem arról szól, hogy nonstop romantikáztok, akkor sem, ha csak a szülők mennek, akkor sem, ha 10-en.

Ellenben ahogy a többiek írták, nem kötelező 10 embernek mindenhova együtt vonulni, lehet szervezni külön programokat. Néhány közöset meg csak kibírsz.

2020. júl. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nem fizettem be még semmit, ez már igazából akkor le volt foglalva amikor én még nem is ismertem a páromat. Remélhetőleg el tudunk menni külön programra, és nem akkor találja ki a család, hogy épp nekük is ahhoz van kedvük. Ne értsetek félre, nincs bajom a családjával, de nem igazán tudom magam elengedni magam a családja előtt, főleg hogy még a barátomat is alig ismerem.
2020. júl. 2. 11:12
 9/17 anonim ***** válasza:
65%

Komolynak tartod/akarod kapcsolatod?

Ha igen, feltétlen el kell menned!

.

Indok:

- megígérted, bármilyen kifogással nem mész, szavahitetlennek/megbízhatatlannak fognak tartani (joggal), olyannak, aki annyira nem szegény, hogy ne ígérjen, de annyira nem karakán, hogy be is tartsa.

- közelebb kerülsz a szűk családi körhöz, miközben megismered a bővebb rokonságot, esetle a család nem rokon barátait.

.

Szinte kizárt, hogy meghívóid úgy képzeljék a nyaralásukat, hogy mindnyájan, állandóan együtt vannak mind a tízen.

Lesz lehetőségetek kettesben is lenni, külön programot csinálnotok magatoknak.

.

A fentiek alapján erősen javaslom, hogy tartsd magad ígéretedhez!

2020. júl. 2. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
39%
Jó kapcsolat lehet, ha a párod helyett, idegeneknek sipítozol a neten.
2020. júl. 2. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!