Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Volt már valaha veletek...

Volt már valaha veletek olyan, hogy a párod miatt meg kellett szakítani a kapcsolatot a családoddal?

Figyelt kérdés

A családom állandóan kritizált és mindenben a rosszat látták meg,plusz kihasználtak sok dologért, mert segítőkész vagyok.


A párom már nem bírja nézni, ahogy viselkednek velem, így azt akarja, hogy őt válasszam.

Azonban engem lelkileg megterhelne, ha megszakitanam a kapcsolatot a családdal.


Röviden ennyi. Részletesebben leirni mindent, hosszú lenne.



#Család és barát
2020. júl. 3. 19:12
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Mert mégis a Családom. És félek, hogy ha senkim nem lesz, aki csak ők maradnak. Aztán lehet, hogy csak rosszul állok ehhez hozzá.


Azért is kérdeztem, hogy volt e már valaki hasonló cipőben és hogy alakult az élete végül.

2020. júl. 3. 19:45
 12/21 anonim ***** válasza:
89%
Ne sértődj meg, de sosem értettem ezt a választ, hogy mégiscsak a családom. A család az, ahol az embert építik, nem pedig az, ahol lelkileg lehúzzák. Én is így voltam, nem mertem lépni, aztán majdnem tragédia történt. Na, azóta tudok távolságot tartani.
2020. júl. 3. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Utolsóval egyetértek. Kérdező, ezt a tévképzetet kell helyretenned magadban, hogy “mégiscsak a családom”. Ezek az emberek nem lesznek ott melletted a bajban. Csak szólok.
2020. júl. 3. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Azért vigyázz kérdező. Akik bántalmazó környezetből jöttek, hajlamosak olyan partnert választani, aki szintén bántja őket. A bántalmazók egyik ismérve hogy az áldozatukat elszakítják a családjától, baráti körétől, hogy ne legyen hova menniük.. Szóval nem borítékolnám hogy a pasid jófiú. Ne legyen igazam, de vigyázz, és akár a csávót is hagyd ott ha bántana. Legyen menekülőutad .
2020. júl. 3. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Ebben teljes mértékben igazat adok. Erre igyekszem én is odafigyelni. Szeretek fejlődni, csak nyilván nem megy egyről a kettőre. És mindenkinek nagyon szépen köszönöm a normális válaszokat :)
2020. júl. 3. 21:00
 16/21 anonim ***** válasza:

3éves koromban apám meghalt. 4éves korom óta nevelőapám nevelt, a mai napig együtt van anyámmal. Ő egy igen érdekes ember. Csak az a jó amit ő gondol, iszonyú nehéz neki megfelelni, mindenben csak a hibát látja...

Gyerekkoromrol igazából vegyes érzelmeim vannak. Alapjába véve megkaptam mindent, sosem szenvedtem hiányt. De ha nevelőapamnak valami nyügje baja volt, az rajtam csattant. Szo szerint. Megvert, nem egyszer. Anyám pedig szó nélkül végignézte mindig.

Aztan én lekerültem a porondról, anyámat kezdte el verni. De ezt úgy képzrld el, hogy 1 hónapban egyszer 2napig ilyen zakkant volt, akkor elszabadult a pokol, a többi napokon viszont a csillagokat is lehozta volna értünk.

Ez végigkísérte az otthon töltött éveimet. Aztán ahogy nőttem, egyre szigorúbbak voltak velem. Megszabták mikor, hova, kivel mehetek.

24 évesen iskolát csináltam (akkor már 1 szakmával a kezemben) nyelvvizsgát csináltam, otthon én főztem-takarítottam, hazaadtam nem keveset. Mégsem voltam elég jó nekik, mindig csak azt hajtogatták, hogy nem lesz belőlem semmi, mert szerencsétlen vagyok, semmirekellő, nem értek semmihez...

Megismerkedtem párommal, 24evesen úgy mehettem el vele bárhova is, hogy hétköznap este 10re haza, hétvégén meg pénteken VAGY szombaton ottaludhattam nála, de délelött 10ig haza kellett érnem...

Párom ezt megunta. Vagy ő, vagy a család. Másnap nyelvvizsgáztam, mentem haza, nevelőapám egyből nekemesett, hogy biztos megbuktam, azért nem tudom az eredményét (írásbeli volt) mert ezt is csak elbszni tudtam... na akkor hívtam páromat, hogy jöjjön értem. Összepakoltam a ruháim 3/4ét, és eléptem otthonról. Másfél hónapja ismertem akkor páromat. Sosem bántam meg. Azóta 4 éve vagyunk együtt, ma már a férjem, van egy fiunk, és tervben a második baba.


Anyámékkal 1 évig szóbszerint nem beszéltem. Most olyan heti szinzen anyám felhív, havi 1x átmegyünk hozzájuk. Ők nem voltak még sosem nálunk....

2020. júl. 4. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
16-os gratulálok, igazàn büszke lehetsz magadra, hogy a háttered, gyerekkori benyomások ellenére is azt a lépést akkor ott meg merted tenni! Tényleg, ez óriási dolog, mert ahogy fentebb is írta valaki, bántalmazó környezetből nem olyan könnyű ám kilèpni lelkileg sem. Ez nagyon szép volt, és tök jó, hogy leírtad ide, reméljük a kérdezőt is segíti majd a döntésben.
2020. júl. 4. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Köszönöm 17es!

Igen, nagy lépés volt. De akkor betellt a pohár, nem bírtam tovább.

Nem csak akkor volt nehéz, hanem a mai napig az. Ez a folyamatos lelkiterror, szabályok a mai eletemre is kihatnak.

Hiába voltak jó napjaink is, hiába szerettem őket, hisz ők neveltek fel, akkor is ezt soha nem tudom elfelejteni nekik.

A mai napig ha elmegyek valahova, bűntudatom van, hogy mit csavargok, hol "kujtorgok" feleslegesen. A mai napig a fülemben csengenek ahogy nevelőapámat hallom. Ha pl azt mondom a férjemnek, hogy barátnőzök, és pl 5fele jövök, ám mégis 6ra érek haza gyomorideggel megyek. Mert otthon anno ezért ordítás járt, ferjem pedig csak annyit mond, jól tetted, kikapcsolódtál kicsit...

Ha férjemmel veszekszünk, folyamat attól tartok, hogy megüt. Esze ágába nem jutna, elöbb törné le a saját kezét. De mivel évekig ezt viseltem, ezt kaptam, bennem van a mai napig.


Szoval nem könnyű. Áldom férjemet, hogy akkor kiállt mellettem, és azota is velem van, megért.

2020. júl. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

Minden elismerésem neked. Ez tényleg nem lehetett könnyű. Engem mondjuk testileg nme bántottak, csak lelkileg, de ők ezt nem érzik. Ez igaz, hogy tényleg mindenhova magaddal viszed a seruleseidet, meg ha nem is akarod, feljonnek azok maguktól és oda kell figyelni rájuk.


Érdekes látni, hogy egy csomó ember atesik lelki bántalmazáson, csak más más módon. Kinél erősebb,kinel gyengébb.


És amikor leleptel a mostani ferjeddel együtt, akkor nem feltel, hogy mi lesz a jövőben?

2020. júl. 6. 09:19
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

Igazából akkor ott nekem betellt a pohár. Ott nem akartam maradni, az biztos. Úgy voltam, lesz ami lesz.

Ahogy elköltöztem, egy forintot nem adtam haza, az árvaságim is saját magamnak átirattam (anyám fel is hívott ezért, hogy hogy képzelem, mert így hagyján, hogy a hitelt, rezsit nem fizetem, de még azt is elveszem tőlük?!) Szóval minden pénzemet végre a kezemben tudtam. Ha férjemmel nem jött volna össze, elmentem volna albérletbe. Azt tudtam, ennél csak jobb lehet.

Egyből munkahelyet is váltottam (mert míg otthon laktam abba is beleszóltak, hol dolgozhatok) jobban is kerestem. Szóval így az anyagiaktól nem féltem, vagy hogy nem lesz hol laknom esetleg.


Ami iszonyú szar volt, azok a kistesóim. Akkor voltak 6 és 8évesek. Szinte én neveltem őket is. Iszonyat kötődtek hozzám. Őket volt nehez otthagyni.

2020. júl. 6. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!