Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vége lesz valaha a lekezelő...

Vége lesz valaha a lekezelő tekinteteknek, kioktatásnak? Vagy mindig ezt fogjuk hallgatni,3 gyerek után is?

Figyelt kérdés
A vőlegényem áprilisban megkérte a kezem, 8 évi kapcsolat után. Fiatalok vagyunk, én 23 éves vagyok, ő 25, de ettől függetlenül szeretjük egymást és komolyan gondoljuk a másikkal. Viszont a tágabb családi kör folyamatosan megjegyzi, hogy 'jaj hát ez a kamasz szerelem még mindig tart?', meg milyen kis édesen naiv vagyok, hogy elhiszem, ez a gyűrű örökké az ujjamon lesz majd, stb. Ha megtudják, hogy 1-2 éven belül gyereket is szeretnénk, még jobban elkezdenek kioktatni, hogy hová rohanunk, előttünk az élet... Pedig nálunk, a szüleinknél sosem volt divat ez a "diákszerelem" szó, a szerelem szerelem volt, kortól függetlenül és komolyan is volt véve.
2018. jún. 2. 11:01
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
96%

Bizony, a szerelmeket szét lehet szedni rosszindulattal.

Ideje ezt felismernetek és védekezni ellene.

Kezdjetek magatok dönteni arról, hogy kivel tartotok kapcsolatot, és kerüljétek ezeket a "családtagokat"!

2018. jún. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
95%

Nem lesz vége. Ez a tisztelet hiánya felétek, és mindig lesz ok, ami miatt bele/le/megszólhatnak majd azok, akik feljogosítva érzik magukat.


Itt az ideje, hogy a házasságtól fel is nőjetek a tekintetben is, hogy megtanuljatok nem mindent megbeszélni a rokonsággal, nem mindent elviselni tőlük és a magánéleteteket nem megvitatni senkivel.

2018. jún. 2. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
88%

16 évesek voltunk amikor a barátnőm összejött a barátjával, ő is idősebb volt pár évvel. Most 36 évesek vagyunk és a mai napig együtt vannak.

Kívülállók véleményére adni ilyen dolgokban olyan, mintha én kilakkoznám a körmöm és megkérdezném a szomszéd kerületben lakó vadidegent, hogy mi a véleménye a dologról.

Felesleges még csak gondolatban is foglalkoznod ilyesmivel. Örülj annak amid van, azzal foglalkozz, ne a jöttment megmondóemberekkel.

2018. jún. 2. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
68%
Nem kell foglalkozni vele. Párom és köztem nagy a korkülönbség, az első pár hónapban azt hallgattam, hogy hamarosan szétmegyünk. Már eltelt 3 év, néha még most is kapunk ilyen megjegyzéseket, de már végképp nem érdekel. Nekem ő az első, és szeretném, ha ő lenne a férjem. Ti se foglalkozzatok vele, az a lényeg, hogy boldogok vagytok együtt.
2018. jún. 2. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
81%
Anyum 16 volt, amikor apummal összejöttek. Idén 50 és együtt vannak a mai napig.
2018. jún. 2. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
79%

Miért hallgatjátok?


Felnőttek vagytok, jegyespár, nem kell találkozni velük, pont.

2018. jún. 2. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
41%
Ez olyan, mint a kormányzás: mindig vannak ellendrukkerek. Ettől függetletlenül csinálni kell, és kész. Engem biztos nem érdekelne túlságosan, mit pusmognak.
2018. jún. 2. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
85%

ez bizonytalan. Lehet hogy mivel 15/17 évesen jöttetek össze és ez az első szerelem nincs tapasztalatotok és idővel rájöttök, hogy az nem az igazi szerelem volt csak szimplán az egyetlen amit ismertetek. Idővel elfásul és rájöttök a szerelem már csak szeretet,de nem a jó fajta, de

az is lehet, hogy mákotok van és az első szerelem tényleg az igazi és pont volt szerencsétek elsőre találkozni.

Mindezt az élet majd igazolja az első igaz nehézségeknél, ott derül majd ki milyen erős a szerelmetek.

2018. jún. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
71%

ugyanis amíg könnyű az élet, minden adott, nincsenek nehézségek addig a szerelem is csodaszép és jó. DE ha majd jön egy igaz kihívás (adósság, betegség,munkahelyi problémák, netán gyerek), akkor majd kiderül hogy tudtok együtt dolgozni, mennyit vagytok képesek dolgozni a szerelemért, mekkora a tűréshatárotok, megegyezik-e a véleményetek, úgy egyáltalán milyen oldalatokat hozza elő a probléma ami jó körülmények között el van rejtve a másik elöl.

Ez a lényeg, hogy ha megismeritek a másik IGAZ nem rózsaszín ködös énjét azt el tudjátok e majd fogadni a másikban és tudjátok e majd azt szeretni. Ezt persze a családtagok nem tudják előre megmondani, szóval hülyeség a részükről amiért beleszólnak.

2018. jún. 2. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
20%
Nincs igazuk, ilyen esetekben a pár két tagja össze-vissza csalja ugyan egymást, de megszokásból együtt maradnak, hiszen már annyira megszokták egymást az évek folyamán, hogy egymás nélkül életképtelenek. Akik szerint ez nem jó, azok valószínűleg olyan emebrek, akik a hűséget fontosnak tartják egy kapcsolatban, na de hát nektek ez nyilván nem szempont.
2018. jún. 2. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!