Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért akar mindent eladni...

Miért akar mindent eladni nekünk? Olyan ciki már

Figyelt kérdés

Unokatesóm konkrétan MINDENT ránk sózna. De tényleg. Én 19 vagyok, ő 25, de így családilag is jóban vagyunk, mostanában főleg sokat van nálunk. Ami nem tetszik, hogy borzasztóan erőszakos ilyen téren és elhord mindennek, hogy én hogy költöm a pénzt (pedig olyasmit veszek, ami tényleg kell, vagy amire vágyom nagyon, esetleg megéri stb.). De ezt így anyáék előtt is... Pl. múltkor akartam egy táskát venni, nem drágát, talán 14 ezer volt, de abból még lejött kedvezmény. Azért, hogyha kezdődik megint a suli, tömegközlekedek minden nap Pesten, akkor ne a drágább darabjaimat pakoljam tele, meg cipeljem magammal. Ez tetszett is, jó árban is volt, tökre örültem neki. Ő meg kiakadt, hogy minek nekem még egy táska, elmondtam neki is a fent leírtakat. Na majd ő ad nekem, úgyis van neki rengeteg. Mondta édesanyám, hogy akkor nézzem meg azokat, hátha... Igen, de azok a táskák ilyen 4-6 éve a szekrény alján lévő darabok voltak, Armani, Michael Kors és hasonlók. Mondta, hogy eladóak, de mind ilyen több tízezer. Ennyit én pedig egy használt táskáért nem adok, főleg, hogy nem is tetszett egyik sem. Vagy pl. akció van a Zarában, H und M-ben, vagy bármilyen boltban, akkor berendel egy csomó cuccot és drágábban akarja eladni. De még nekünk is. És ha kérdezem, hogy neki nem kell, miért nem kell, akkor csak megvonja a vállát, hogy "eladásra vette".

És tukmálja ránk, hogy de nézzem meg, próbáljam fel, vegyem meg. Hiába mondom, hogy nem kell, nem érdekel, nem fejezi be. Tegnap is idejött két nagy szatyornyi Victoria's Secret cuccal, hogy nézzem már át, nem kell valami? Mert hogy neki most nagyon kéne a pénz, de senki nem veszi ezeket. Persze, mert látják (gondolom), hogy ami az oldalon 40-50%-ra akciózva van, azt ő még az eredeti árnál is drágábban akarja eladni...


Én meg elég tudatosan vásárolok, nem nagyon csábulok el így hirtelenjében, még egy drágább testápolót is átgondolok 5x, hogy tényleg kell-e, utána olvasok, értékeléseket böngészek stb. Ha meg valami tényleg kell, megveszem kicsit drágábban, de újonnan. Nem csak ruhákkal csinálja ezt, hanem bútorokkal, elektronikai cuccokkal, krémekkel, bármivel. Nem azt mondom, hogy családon belül vagyunk, adja ingyen, de nekem eszembe nem jutna egy félig kifogyott testápolóért elkérni szinte a teljes árat, vagy egy már láthatóan lehasznált, ütött kopott laptopért 250 ezret kérni, amikor anno 5 éve 300 ezerért vette.


Mit mondjunk, csináljunk, hogy észrevegye magát? Nem bolhapiac vagyunk.


2020. júl. 8. 21:38
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Meg kell tanulni egyértelmű nemet mondani neki! Majd csak abba hagyja.
2020. júl. 8. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
62%

#5 vagyok. Így a leírásodból úgy tűnik, mintha ez neki valamiféle szenvedélybetegsége lenne, hogy kényszeresen vásárol, aztán kényszeresen tukmálja mindenkire. Az is baj, hogy 25 évesen még ennyire nem tudja beosztani a pénzét, és ahelyett, hogy elmenne dolgozni, ha pénzre van szüksége, így akar pénzt szerezni. Mért dönt valaki így? Ez neked is gyanús, nem?

Ezen kívül illegális, amit csinál. Nem ismerem ugyan, de azért nem gondolom, hogy legálisan űzi, mert ahhoz annyi adót kéne fizetni, hogy neki egyszál egymagában nem érné meg ezt az ipart űzni. Tehát ha ezt megtudná a NAV, elég csúnyán megütné a bokáját. Emellett az illegális piacnak komolyak a veszélyei. Ha ezt sokáig űzi, előfordulhat, hogy rossz szándékú emberekkel kezd üzletbe. Én a helyedben átbeszélbém ezt vele, és ha továbbra sem hajlandó abbahagyni, megfenyegetném, hogy szólok a NAV-nak.

2020. júl. 8. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
92%
Nem kell agyonra finomkodni vele. Amilyen agresszívan és pofátlanul nyomul, nyugodtan válaszolj neki hasonló tapintatlansággal, nyers őszinteséggel. Hatás-ellenhatás. Zavarni fogja, és? Mit érdekel? Őt sem érdekelte soha, hogy titeket zavar amit csinál, meg hogy le akar húzni. Logikusan és igazságosan szemlélve a dolgot, ilyen téren nincs miért kímélni őt. Mondjátok meg, hogy hagyjon békén a szarjaival, és ne rajtatok akarjon nyerészkedni.
2020. júl. 8. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem unokatesódról azok a marosvásárhelyi teszkó parkolós zoknis cigányok jutnak az eszembe. Múltkor álltam a parkolóba, épp akkor értem oda a kocsival, leengedett ablak, már jött is a nő, hozta a zokniait, konyharuhákat, de konkrétan beb.szta az anyós ülésre mellém. Ránézek, mondom ezt most komolyan gondoltad, hát adjak egy 200ast neki mert haza akar menni. Mondom idehallgass takarodj innen a cuccaiddal, mert kiszállok aztán a desvéreiddel együtt úgy beborítalak, mint Moszkvát a hó.


Nekem ilyen unokatestvérem lenne zokszó nélkül tiltanám mindenhonnan.

2020. júl. 8. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Szórod a pénzt? A sajátodat nem? Mi köze hozzá? A 4-6 éves armani, és Michael Kors táskák még véletlenül sem kínai hamisítványok voltak? Képes lett volna több tízezerért adni neked őket? 🤔
2020. júl. 8. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim válasza:
100%
Uncsitesó pofátlan. Ezért nyugodtan lehetsz vele te is az. Állj elé nyíltan és kérdezd meg tőle, hogy figyi, neked nem ég le a képedről a bőr hogy mindent bolti ár felett akarsz nekünk eladni, szerinted mi teljesen hülyék vagyunk?! Ha ettől se kap észbe, akkor pszichikai eset.
2020. júl. 8. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
100%

Tényleg valamiféle kényszerbetegség lehet ez nála. Megveszi azzal a címszóval, hogy ő milyen jó üzletet csinált ezekkel, majd rájön, hogy nem is kell neki, mire jön a következő "jó üzlet", miszerint eladja nektek normál áron. :))

Amúgy nagyon helyes, hogy tudatos vagy, hidd el nagyon sokan egyszerre elcsábulnak egy ilyen ajánlatnak és már meg is veszik dupla áron. Az unokatesódnak ezeket az embereket kéne megkeresnie, üzletet nyitnia, szereznie normális beszállítókat és egy vállalkozást nyitni. Abszolút nem látom veszett fejszének a dolgot.

2020. júl. 8. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
81%
Mindig utasítsd el, de ez kevés. Egyrészt családilag kell fellépni ellene, anyukádék is melléd kellene, hogy álljanak, másrészt meg egyszer meg kellene mondani neki, hogy ne hozzon hozzátok SEMMIT eladásra, mert úgysem fogtok venni semmit.Nyugodtan a szemébe lehet mondani az érveidet. Az első és a legfontosabb, hogy nem szereted a használt holmit, amire szükséged van, azt magad akarod kiválasztani. A másik, hogy pofátlanság, hogy drágábban kínál rossz állapotú dolgokat nektek, a rokonaidnak, rosszul esik, hogy rajtatok akar nyerészkedni. Ez elfogadhatatlan! Ha nem hagyja abba, meg fogjátok szakítani vele a kapcsolatot.
2020. júl. 9. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

Az a lényeg, hogy egyszer-egyszer sem szabad tőle venni semmit. Még akkor sem, ha tényleg jó/hasznos dolgot mutat. Mert akkor bizony vérszemet kap, és sosem hagyja abba.

Egyszerűen kategorikusan kell elzárkózni, és erélyesen meg is kell kérni, hogy a családot és a családi találkozókat ne piacozásra használja, mert különben - ezt is tudatni kell vele - nemkívánatos személlyé változik.

Mi ezt tettük az egyik rokonnal, aki szintén mindig bele akart minden családtagot ugrasztani a "tutiba". Hol tőzsdézés, hol biztosítás... tök mindegy, neki az volt a lényeg, hogy "ügyfelet" fogjon jutalékért. Nagyon komolyan kellett neki mondani, hogy vagy abbahagyja, vagy a találkozók szűnnek meg.

2020. júl. 9. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!