Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek nem gáz, ha 24...

Szerintetek nem gáz, ha 24 évesen nem dolgozom sehol? Nem ciki, hogy a szüleim tartanak el, fizetik a hobbijaimat, tankolják az autót, motort meg ők adják úgymondván a "fizetésemet", amiből eljárogatok ide-oda, egyszóval mindent ők fizetnek? **

Figyelt kérdés

vagyis hogy még egyetemre járok, de a volt osztálytársaim (a gimis osztálytársakra gondolok)már 99%-ban dolgoznak valahol, van aki már családos is. Ha hívom őket bulizni vagy valahova szórakozni, észrevettem hogy újabban lerázogatnak (pl. hogy fáradtak mert dolgoztak, vagy otthol kell valamit megcsináljuk és nem érnek rá vagyhogy hóvége van és nincs rá keret stb.)


**Még mielőtt valaki parazitának tartana, megjegyzem hogy nem húzom le anyámékat, van miből adni, és eddig soha nem mondták hogy menjek dolgozni ha venni akarok valamit.


2013. júl. 11. 20:14
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%
Hát... ennyi idősen azért illik valamit kezdeni magaddal, már csak azért is, hogy legyen valami tapasztalatod és ne úgy kezdj el dolgozni, hogy még jóformán ott a tojáshéj a fenekeden és nem láttál semmit a munka világából.
2013. júl. 11. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 intrepid ***** válasza:
Ha egyetemre jársz, és nem vagy rászorulva, hogy dolgozz mellette, a szüleidnek sem nagy teher hogy fizessék a hobbijaidat, akkor örülj annak, hogy csak a tanulásra kell összpontosítani. Ha észreveszed, hogy hiányzik az a pénz a szüleidnek, amit neked adnak, akkor gondolkodj el azon, hogy min kellene változtatni.
2013. júl. 11. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
50%

"nem húzom le anyámékat, van miből adni, és eddig soha nem mondták hogy menjek dolgozni ha venni akarok valamit."


Egy gondolatébresztő kérdés: mihez fogsz kezdeni amikor anyádék már nem lesznek? Míg a gimis volt osztálytársak felépítettek egy önálló életet (mind anyagilag mind lelkileg) te mit fogsz tudni felmutatni addigra mint eredményt az életedben?

2013. júl. 11. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ. Rendesen csinálod azt az egyetemet? Ha nem büfészakról van szó, és van rá keret, akkor szerintem rendben van, hogy nem dolgozol mellette. Nekem kb. heti 50 óra az egyetem (mondjuk ebben már valamennyi ingyenes önkéntes munka is benne van: óratartás alsóbbéveseknek, zh-javítás stb.) Így szerintem teljesen jogos, hogy nem dolgozom, sőt a Phd megszerzéséig ezt nem is tervezem.
2013. júl. 11. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
42%

Privát véleményt kérdeztél, szerintem gáz. Azt írod, van miből adni, ez oké, de én tök kellemetlenül érezném magam ennyi idősen, hogy anyánék pénzelnek, hogy teljes mértékben függök tőlük anyagilag. És nem is szívesen járnék el partizni veled, mert kívülről én lehet, hogy csak a gazdag szülők csemetéjét látnám, és tök rosszul érezném magam, hogy keveset tudok csak egy-egy buliban költeni, pedig csomót dolgozok, te meg, aki nem csinálsz semmi, szórod anyuci pénzét.

Nem bántásból, de nem lehet, hogy a külvilágnak ez így jön le?

2013. júl. 11. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem gáz. Én sajnos betegség miatt 6 év alatt végeztem a gimivel, de utána két helyen tanultam egyszerre, így lettem gyógypedagógus és pszichológus, mindkét diplomám kitűnő. Engem is kvázi eltartottak, de hallani sem akartak arról, hogy ne tanuljak, hanem dolgozzak... nekik ez fontos volt, a betegésgem után egyszerűen hallani se akartak arról, hogy ne kapjak meg mindent, amire szükségem van. (nem amit akarok, amire szükségem van). Nem laktam drága albiban, jó volt az ócska kolesz, nem buliztam el a pénzüket, szórakoztató könyveket nem vettem, csak szakirodalmat, de inkább napokig kutattam könyvtárakban elérhető példány után, hogy erre ne kelljen költeniük.


Szóval addig, amíg minden részletet nem tudunk, nem ítélhetünk el senkit azért, mert a szülei pénzéből él ennyi idősen.

2013. júl. 11. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:
szüleimnek nem hiányzik a rám költött pénz, legalábbis eddig nem vettem észre, hogy anyagi gondjaink lennének. nem büfészakon vagyok, orvosi laboratóriumi és képalkotó diagnosztikai analitikus szakra járok. Soha nem vágtam fel arra, hogy a szüleim gazdagok! Igazából attól félek, hogy elvesztem a volt osztálytársaimat, barátaimat, amit nem szeretnék, mert nagyon jól éreztem/érzem magam velük. 5-ös válaszolónak- igen sajnos én is ezt érzem, mint amit te a második és harmadik mondatodban megfogalmaztál. Fiatal vagyok, természetes hogy eljárok bulizni mivel most van itt az ideje.
2013. júl. 11. 20:48
 8/32 bumbi02 ***** válasza:
Miért nem dolgozol, ha meg tehetnéd? Valószínűleg én is tudnék otthon élni, anyámékkal, de akkor sose jutnék előrébb.. Még nem vonzott az, hogy saját életed legyen? Hogy ne függj másoktól? Mert szerintem ez a része "gáz".. Az hogy neked pont jó ez a kényelmes eltartott élet, és mivel nem vagy terhére annak, aki eltart, ezért nem tartod rossznak. Persze így sokat ne várj majd az élettől..
2013. júl. 11. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:
kedves bumbi02 rosszul látod a helyzetet. De igen vonz hogy saját életem legyen, és van is saját életem attól függetlenül hogy a szüleimmel élek. Olvastad hogy mit tanulok, tehát nem egy könnyű szak. Miért ne várjak sokat az élettől?? jövőre végzem az egyetemen, de szeretném másodjára is megpróbálni az orvosi szakot, mivel elsőre nem vettek fel csak a diagnosztikai analitikus szakra.
2013. júl. 11. 21:21
 10/32 anonim ***** válasza:
100%

Én saját bőrömön tapasztaltam meg, hogy tanulás és munka együtt nem megy. Egész egyszerűen annyira kikészültem a hajtástól és a napról-napra-túlélés-erőfeszítéstől, hogy semmi, de semmi időm és energiám nem maradt a tanulásra. Így végül az egyetemet sem tudtam elvégezni.


És most nem tartok sehol az életben.


Szóval, kedves kérdező, ne hallgass azokra, akik azt mondják, hogy ez ciki, hanem adjál hálát érte! Nem maradsz le semmiről, hidd el!

Még senki nem sóhajtott fel úgy a halálos ágyán, hogy "Jaj, bárcsak több időt töltöttem volna munkával!"

2013. júl. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!