Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy ne hagyjon...

Mit tegyek, hogy ne hagyjon nyomot bennem a gyermekkorom?

Figyelt kérdés

Anyám egy rohadt terrorista soha az életben nem szeretett minket, mindig bántott minket míg kicsik voltunk soha semmi nem volt jó neki. Apám egy smucig fösvény alak van pénze de gyűjtögeti mert ő ilyen családban nőtt fel ahol nagyon régi ruhákban járatták soha nem adtak neki pénzt. Hiába kérek tőle néha (egyáltalán nem sokat) azt mondja, hogy nincs neki.Régen is ezt mondta és mielőtt öngyilkos akart lenni mégis adott nekünk pénzt nem is keveset.

Anyám megcsalja nem is beszélnek évek óta.

Anyám nem tud mást csak ordibálni mindenért mindent úgy állít be mintha neki lenne igaza még akkor is ha nem.

15 évesen megkaptam az első fizetésemet 40 ezer forintot és egyből elvették mondván nincsen kajára pénz majd megadják aztán kiderült, hogy konyhabútort vettek belőle azóta sem láttam belőle semmit és minden évben vették el a pénzemet 8 éves korom óta. Én meg mikor mondtam neki h annyi kölcsönünk van minek csináltatja meg még a konyhát hiszen még szinte új én lettem lehülyézve meg elküldve a kurv a anyámba. Sosincs itthon kaja van, hogy nem tudok mit enni mert üres a hűtő.

Nekem semmi jó élményem nem volt soha gyermekkoromban 18 éves vagyok csak és egy megtört ember vagyok. Nem akarom, hogy olyan legyek mint ők. Apám azt mondja, hogy osszam be a pénzemet de, hogy ha egyszerűen nem is kapok.

Nem akarok így tovább élni mit tegyek?


2010. aug. 2. 19:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
6%

szerintem költözz el othonról elég nagy vagy már 18 éves.

remélemm segitettem

11L

2010. aug. 2. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
87%
A költözés az egyetlen megoldás, de nem tudom, hogy kivel tudnál összefogni?
2010. aug. 2. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz helyzet... semmi rokonhoz nemfordulhatsz segítségért, aki segítene amíg a saját lábadra nem állsz?(kereset + lakás)

mellesleg érettségid már van?

2010. aug. 2. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Van, most megyek továbbtanulni.

Sajnos nincs senki aki segítsen...

2010. aug. 2. 19:51
 5/13 anonim ***** válasza:
83%

Akkor ez azt jelenti, hogy még 3 évig biztos, hogy szenvednél tőlük?

Talán megismersz valakit a főiskolán/egyetemen, aki segít neked.

2010. aug. 2. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom a helyzetedet:/

Talán az lenne a megoldás, ha elköltöznél.

Vagy, legközelebb ha keresel valamennyi pénzt nem kell nekik odaadni.Már 18 vagyok, van jogod nemet mondani nekik.

Tedd be bankba.Nekik nem kell tudni róluk.

Sajnos több tanácsot nem tudok mondani:/ Sok sikert Szorítok Neked!

2010. aug. 2. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

1.ha megteheted,vállalj valami munkát,ami mellett tudsz egyetemre is járni-pl recepciós állás egy szállodában-sok helyen "csak" napi 4-6órára keresnek embert.Ezt tudnád csinálni.Indulásképp ha már van melód akkor felveheted a diákhitelt és kereshetsz egy albérletet és ha biztosra bejön a meló,akkor a fizudból tudod tovább fizetni.Sok helyen láttam,hogy csak szobát hírdetnek kiadásra,ezek nem is drágák.

2.Ha nem tudod anyagilag megoldani és otthon kell maradnod,akkor állj a sarkadra,legyél határozott és oszd ki őket keményen-persze nem arra gondolok,hogy össze kell velük veszned,csak hogy egy kicsit megszeppenjenek.Nem tudok sajnos jobbat.Megértelek,mert nekem is meg volt a baj a szüleimmel,úgyhogy tudom milyen ez.

Remélem jól fog alakulni az életed.Úgy vettem le az írásodból,hogy van tesód is-ha kb egyidősek vagytok,akkor együtt is elköltözhettek,úgy mindig könnyebb.

21/L

2010. aug. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Gondolkoz pozítivan 18 vagy soha többé nem kell öket látnod ha nem akkorod és nem is szorulsz senki segítségére ha már 15 évesen dolgoztál azt jellenti talpra eset vagy. Költöz koliba, keres egy munkát és örülj hogy megszabadultál tölük.
2010. aug. 2. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Remélem, hogy így lesz.

Elköltözni nem tudok az ég világon semmim nincs amit tudnék magammal vinni.

Sajnos nem felsőoktatásba megyek így diákhitel kilőve apám pedig kijelentette, hogy havi 20 ezernél nem ad többet, de nem fogja fel, hogy ezt majdnem elviszi a koli.

2010. aug. 2. 20:27
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Ne haragudj, nem olvastam végig a válaszokat, lehet, hogy már írták ezeket.


Másik városba mész suliba vagy ugyan ott? Mert ha másikba, akkor csak a hétvégéket kell kibírnod, vagy koleszba azt sem. Így tudsz spórolni, nem kell albérlet, de mégsem vagy otthon. Ezek mellet pedig ezeket javalsom, plussz akkor, ha abban a városban maradsz:

Ha szerzel egy kis pénzt, tedd be a bankba. Nézz ki valami jó helyet, ahol van egy kis kamat is, meg vannak olyan bankok, ahol (azthiszem) 24 éves korodig még vannak "kedvezmények".

Menny el, akár 4 órába melózni. Pénz nem lesz olyan hűde sok, de szépen félre tudsz rakosgatni. (azért valamennyi minimumot adhatsz haza is, legalább nem piszkálnak emiatt). A fizu egy részét is tedd be a bankba.

Keress egy albérletet, de ne egyedül egy kicsit, hanem inkább egy közepeset, (vagy kicsit) lakótársakkal. Megoszlik minden költség. Sulikba tehetsz ki "szórólapokat", hogy mondjuk 4 lakótársat keresel egy albérletbe. Azt nem ajánlom, hogy csak egyedül menny el abérletbe, mert semmit nem fogsz tudni félretenni. (bár -ha lesz munka-4 órába így sem sokat. :( )


Sajnos ez egy nagyon nehéz helyzet. Az egyetlen esélyed a munka>félrerakás>költözés

Sok sikert! (:

2010. aug. 2. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!