Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy ne hagyjon...

Mit tegyek, hogy ne hagyjon nyomot bennem a gyermekkorom?

Figyelt kérdés

Anyám egy rohadt terrorista soha az életben nem szeretett minket, mindig bántott minket míg kicsik voltunk soha semmi nem volt jó neki. Apám egy smucig fösvény alak van pénze de gyűjtögeti mert ő ilyen családban nőtt fel ahol nagyon régi ruhákban járatták soha nem adtak neki pénzt. Hiába kérek tőle néha (egyáltalán nem sokat) azt mondja, hogy nincs neki.Régen is ezt mondta és mielőtt öngyilkos akart lenni mégis adott nekünk pénzt nem is keveset.

Anyám megcsalja nem is beszélnek évek óta.

Anyám nem tud mást csak ordibálni mindenért mindent úgy állít be mintha neki lenne igaza még akkor is ha nem.

15 évesen megkaptam az első fizetésemet 40 ezer forintot és egyből elvették mondván nincsen kajára pénz majd megadják aztán kiderült, hogy konyhabútort vettek belőle azóta sem láttam belőle semmit és minden évben vették el a pénzemet 8 éves korom óta. Én meg mikor mondtam neki h annyi kölcsönünk van minek csináltatja meg még a konyhát hiszen még szinte új én lettem lehülyézve meg elküldve a kurv a anyámba. Sosincs itthon kaja van, hogy nem tudok mit enni mert üres a hűtő.

Nekem semmi jó élményem nem volt soha gyermekkoromban 18 éves vagyok csak és egy megtört ember vagyok. Nem akarom, hogy olyan legyek mint ők. Apám azt mondja, hogy osszam be a pénzemet de, hogy ha egyszerűen nem is kapok.

Nem akarok így tovább élni mit tegyek?


2010. aug. 2. 19:33
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
A kolik általában olyanok, hogy ott is tudsz maradni hétvégére, bár, akkor a plusz hétvégi kaját neked kell, sajnos megoldani. De suli mellett szerintem tudsz dolgozni is. Szabad tudni melyik városba mész? Vagy megye?
2010. aug. 2. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Szomorú a helyzeted. Én is hasonló helyzetben vagyok - nem ilyen körülmények között - , de rajtam is hatalmas nyomott hagyott a rossz gyerekkor.


A legfontosabb, hogy fel kell fognod,az ember nem 18 éves korában lesz felnőtt, hanem amikor megérti, hogy a boldogsága csakis önmagától függ, nem más emberektől. Persze ez elsőre hülyeségnek hangzik, de igaz. Én is el tudtam magam vonatkoztatni a családomtól, és ezáltal sikerült megtalálnom a boldogságot.

Ők nem én. Azért mert ők bántanak, rosszindulatúak, önzőek és egoisták, attól én még igenis lehetek jólelkű ember, és akarhatok szeretetteli életet és barátokat magam köré. Azért mert ők kapzsi bunkók, nem jelenti azt, hogy te is az lennél.


A másik, hogy akarj változtatni a dolgon. Vegyél elő egy papírt, és írd le a jó és rossz tulajdonságaidat. Ezt azért, hogy ne felejtsd el, ki vagy valójában, és hogy ha valamiben negatívan hasonítasz hozzájuk, tudj rajta javítani.


aztán végy elő egy másik lapot, és írd le a szüleid jó és rossz tulajdonságait. De őszintén, nem eltúlozva a rosszakat, és nem eltusolva a jókat.

Tudom, ez egy nagyon nehéz dolog, mert az emberben sokkal inkább a negatív dolgok maradnak meg, de ez az egyetlen járható út. Igyekezhetsz jobb útra terelni a dolgokat, vagy belekeseredni a gyűlöletbe.


Szóval, írd csak le azokat a jó tulajdonságokat, és próbáld azt kihozni belőlük, illetve emlékeztesd magad, hogy mindenkiben van egy kis fény...neked nem szabad megbántódnod azon, hogy a szellemi fejlődés ilyen alacsony fokán állnak...

2010. aug. 4. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 margoz ***** válasza:

Sok jó tanácsot kaptál ,hogyan is szabadulj meg tölük és éld a saját életedet,rajta és ne nézz hátra.

Az meg hogy ne maradjon benned nyom a szüleid tettei miatt,légy külömb és soha ne kövesd el azokat ,ha nem a keserüség és önsajnálat tölti ki a napjaidat,és törekszel arra hogy minden napod szebb legyen és látod a jövöt,akkor már az bizonyiték lesz arra hogy nem tudtak érzelmileg megnyomoritani,és a te saját családod amit majd ezután fogsz létre hozni,fog olyan boldogságot nyujtani és megvalosithatod gyerekeidnek azt a boldog gyermekkort amit te nem kaptál meg,hidd el akkor már a fájdalom sem lesz ott.

2010. aug. 5. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!