Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a biztos módszer arra,...

Mi a biztos módszer arra, hogy ne hagyjon el a párom, miután megszületik a gyermekünk?

Figyelt kérdés

Nos, sokat olvasgattam erről a témáról ezen az oldalon.

Hogy a kismamák megváltoznak (ami természetes is) sokkal többet foglalkoznak a babával, fáradtak, nincs annyi energiájuk a férjükre.

Ilyenkor sok pasi mellőzöttnek érzi magát, azt hiszi, hogy a felesége már nem szereti úgy, és vagy az van, h máshol keres örömöt, vagy elmegy a haverokkal kocsmába.


Szerencsére nagyon szeretjük egymást, de nem tudom, hogy hogyan magyarázzam el neki, h ilyenkor mi fog történni.

Mit tegyek, hogy emiatt ne hagyjon el?


nem szeretnék az a klasszik mackónacis, lehánytpólós anyuka lenni, de nem tudok majd szülés után pár nappal kisestélyi és full sminkben villogni előtte. egyébként sem teszem :D

szóval mondogattam már neki, hogy igen, ez lesz, sokat kell majd törődni a babával, nem csak ő lesz majd a középpontban, stb.

gyakran mondja nekem, hogy ő is nagyon szeretne gyereket, hogy milyen jó lesz, boldogok leszünk, igazi családdá avanzsálunk.


sajnos (állítólag) apám is ezért hagyta el anyumat nem sokkal, miután megszülettem. annyira félek! én szeretném igazi családban felnevelni a gyermekünket...


köszi a segítséget és a tanácsokat.

ha kritizáltok, azt is kérem, h kulturáltan tegyétek! köszönöm.


2011. febr. 1. 12:36
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
84%
az a ffi, aki szereti a feleségét, nem hagyja el/csalja meg a gyerek után, sőt! ha meg nem szeret, akkor bármit csinálsz, el fog hagyni :(
2011. febr. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
75%
Tudom, hogy nehéz, de középutat kell találni! Szóval valóban ne legyél a macinacis, csak a babával törődöm anyuka! Viszont az legelején azért a párodnak is megértőnek kell lenni! Úgy gondolom, hogy ezt az első pár hetet a férfinek kell jobban megérteni, utána meg a nőnek azt, hogy igenis feleségnek és nőnek is kell lennie, nemcsak anyának.
2011. febr. 1. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
69%
Miért hagyna el? Ha szeret és a babát is, ráadásul érzi, hogy vele is törődsz, megértő lesz. Nálunk az vált be, hogy a gyerek és a háztartás közös project! Ezt most nagyon hangsúlyozom!! Így megérti, ha nyúzottabb leszel, hiszen ő is az. Viszont estére még lesz erőtök egymásra, és meg tudjátok beszélni a dolgokat. De semmi nem lesz olyan, mint régen... viszont van egy cél, a kicsi, akiért küzdeni kell, de egymást sem szabad elhanyagolni. Ugyanúgy az első helyen lesz ő is, meg a baba is, csak másképp.
2011. febr. 1. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
78%

Én is csak ezt tudom mondani. Akarjon téged is és gyereket is. Ha pedig kétségeid vannak, ne szülj, hanem keress olyan pasit, akinél nem kell azon görcsölnöd, mikor hagy el.


De azt ne felejtsd el, hogy ide olyanok írnak, akik bajban vannak. 1 ilyen kérdezőre jut 15-20 boldog család, ahol apuci nem lép le. Akik boldogok, azok elvannak otthon és nem is tudsz róluk.

2011. febr. 1. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
63%

Szépen be kell fogni őt is a házimunkába,babafürdetésbe,neki se legyen ideje,igy eszébe nem jut hogy milyen magánprogramot szervezzen...


És persze bár 6 hétig nincs szex,de ez nem vonatkozik az orálra,és kezed is van,ha elalszik a baba egy közös fürdés és őt is kényeztetni kicsit,nem fog ártani...utána ő meg megmaszirozhat téged...


nem törvényszerű hogy picibaba a pasi meg menekül...

2011. febr. 1. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 Egyszerű huszonéves ***** válasza:
70%

Szerintem, ha aktívan bevonod a párodat a gyermeknevelésbe, közös programokat, sétákat szerveztek hármasban, akkor a férjeddel is tudsz foglalkozni és a gyermekeddel egyszerre. És szerintem még a pasinak is jót tesz, főleg a babának.

Szerintem ez az elhagyásosdi akkor következik be ha a nő/Anyuka csak a gyerekre figyel, csak a gyerekkel foglalkozik kizárva az apát. Viszont ha bevonod akkor nem érzi majd elhagyatottnak és elhanyaglotnak magát. És Neked is könnyebb dolgod lesz.

2011. febr. 1. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
56%

Ez a szerelmetek erősségén múlik, és hogy milyen tipusúak vagytok.

Ha szeret, megérti, hogy kicsit mellőznöd kell őt, hogy előtérbe kerül a baba. Próbáld bevonni mindenbe. Mutasd meg hogy kell tisztába rakni, felöltöztetni, megfürdetni, legyen az egyik az ő feladata, mikor otthon van. Próbáld meg a lehető legjobban nem elhanyagolni őt. Kedvesen bánj vele, ha valamit jól csinál a gyerekkel, dícsérd meg, ha rosszul, ne szidd le, csak mond, hogyan kellett volna (kedvesen), próbáld meg meleg étellel várni (pasik és a hasuk), próbáld meg rendben tartani a lakást, közös séták a babával...beszélgetések, a szexet se hanyagoljátok, ha csak lehet, sűrűn bújj oda hozzá, egy kedves ölelés, egy szenvedélyes csók, egy masszás...

2011. febr. 1. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
79%
Egyik megoldás, ha apaként próbál részt venni és élvezni a babázást, amikor cdsak tudja. Így te is felszabadulsz és ő is gyarapszik szeretetben a babától is. Ha nem az a típus, nem kell hozzámenni.
2011. febr. 1. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
79%
egy értelmes szerető férj nem fogja elhagyni megcsalni ilyenkor a párját. ha jól vaálaztottál ettől nem kell tartanod.
2011. febr. 1. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem azért nem neked kell megharcolni,amiben nem vagy hibás...Nem csak akkor kell egy párt alkotni,ha minden szép és jó(nem mintha a gyerekkel valami rossz járna,már nem azért).Ha meg egyesek nem bírnak kitartani(márpedig egy baba nem a legnagyobb megpróbáltatás),akkor annyit ért az egész,amennyit...
2011. febr. 1. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!