Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Másnak is túl "puhány" a...

Másnak is túl "puhány" a barátja? Hogy lehet ezt kibírni?

Figyelt kérdés

Nem akarok gonosz lenni, meg szívtelen, de a barátomból kezd kicsit elegem lenni. 3 éve vagyunk együtt, ő nem dolgozik, én igen. A szülei tartják el még így, 23 évesen is, abszolút be se segít nekik. Az előző egyetemi évem is úgy telt eddig, hogy délelőtt egyetemre be, aztán délutántól estig munka, ha este volt még valamilyen órám, akkor megbeszéltem a főnökömmel, hogy máskor dolgozom le azt az időt. Késő este hulla voltam, de nem panaszkodtam sosem. Vizsgaidőszak mellett is dolgoztam mindennap. Mikor kicsit ingerlékenyebb voltam, akkor mondtam a barátomnak, hogy most egy kicsit hagyjon, mert nem akarok vele összeveszni, csak most nem vagyok topon. Ő folyton cseszegetett, hogy miért vagyok ilyen vele és nem értette meg, hogy én vele ellentétben egyetemre járok, vannak kötelezettségeim, nem csak tengek a világban. Most nyáron, elment dolgozni naponta 3 órát és ki van borulva, hogy mennyire elfárad és hogy ez mekkora dolog, hogy ő dolgozik (egy cégnél mellesleg, nem fizikai munkát). 8 órát alszik, az milyen kevés, reggel 7-kor kel, az milyen korán van, messze van a munkahelye, oda mire elmegy stb. Én nem azt mondom, hogy ő nem fáradhat el, de ez úgy ki tud akasztani, hogy mikor látta, hogy én nem vagyok jól, de mégsem panaszkodtam, akkor még tett róla, hogy idegesebb legyek, de most, hogy ő elfoglalt, úgy csinál, mintha nekem meg kéne előtte hajolnom, hogy milyen nagyot bevállal. Az alap problémám az, hogy tulajdonképpen teljesen el van látva otthon, abszolút nem is akar tenni semmit az életben, elhagyja magát és mégis folyton nyavalyog, mintha nem is lenne férfi. Neki most fáj a feje, akkor hagyjam békén, ő elfáradt a villamosozásban (ilyen is szokott lenni), akkor ne szóljak hozzá stb. Én ezeket már nem tudom elviselni, egyszerűen nem bírom, ha egy pasi folyton nyávog, de ráadásul úgy, hogy az égvilágon minden a segge alá van rakva. Szerintetek meg kéne próbálnom vele türelmesebbnek lenni vagy ez már menthetetlen és úgy is ilyen marad?

20/L


2010. aug. 2. 23:18
1 2 3 4
 1/31 A kérdező kommentje:
*5 órát dolgozik, elírtam
2010. aug. 2. 23:20
 2/31 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerű.Adj neki egy határidőt mondjuk 1 honap v 1 hét h változtasson.

ha nem változtat lépj le.nem ér annyit az a morzsányi kis szeretet amit kapsz tőle.

Nem becsül eléggé.Szívja a véred.

Bár előtte azért kérdezd meg h ő h látja ezt az egészet.Ő jól érzi-e magát az életébe (? )viszont ha te nem akkor változna e érted vagy csak akkor kellesz ha az neki jó

2010. aug. 2. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%
bar nem ismerem a baratodat, de altalaban az ilyenek nem nagyon valtoznak meg. aki szorgalmas, munkabiro 40 evesen, az 20 evesen is olyan, aki meg 20 evesen tunya, lusta, az altalaban 40 evesen is olyan lesz.
2010. aug. 2. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:

miért vagy vele akkor?

az embernek az a megfelelő társ, akivel egy hullámhosszon vannak, egy az életceljuk, bocsi, de ennek a pasinak semmi életcélja nincsen ... míg te egyetemre jársz stb... hát nem tudom...

én se bírom egyébként a tutyimutyi alakokat, én is egyetemista vagyok, páron nincs, de ha lesz, akkor szeretnék mindenképp olyan mentalitásút mint én, fontos a kölcsönös biztatás egy kapcsolatban szerintem...

2010. aug. 2. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
42%
Nem a barátod puhány, hanem te. Hagyd ott! Kész.
2010. aug. 2. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ilyen marad. Mitől változna meg. A szájába adtok mindent. A nyávogása miért 3 év után derült ki?
2010. aug. 2. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:
Most én miért vagyok puhány? 2 évig mindig úgy voltam vele, hogy még nem döntötte el, mit akar később, én támogatom. De az utóbbi 1 évben nem lépett előre semmit, pedig látom rajta, hogy nem elégedett magával.
2010. aug. 2. 23:28
 8/31 anonim ***** válasza:
Szerintem későn érő típus, de attól még megérhet egyszer. Mint írtad, nemrég kezdett dolgozni, hagyd "felfejlődni" ehhez a helyzethez, hátha belát saját maga szerint egy-két tévedést, amiben eddig élt. Magyarul adj neki időt, és bíztasd, beszélgess vele, hogy érzi, nőtt e a saját szemében az "egzisztenciája", jobb-e, miben jobb stb. Ha szereted, adj neki időt, míg férfivá érik, mert nem lehetetlen. De a mérce legyen magasan.
2010. aug. 2. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:
Egyre jobban elhagyja magát és fogalmam sincs, miért kell ezt, mikor mindenki támogatja, hogy nyugodtan kezdjen bele abba, amit szeretne, de nem, ő csak szenved. Kezdem azt érezni, hogy magasról tesz mindenre, közben engem hátráltat, nem ösztönöz, semmi kedvesség nincs már benne, csak a keserűség.
2010. aug. 2. 23:31
 10/31 anonim válasza:

Nálunk is kb igy van a dolog...cs egy kicsit enyhébb formában még fiatalabbak vunk.

3éve vunk együtt én volt ugy h nyáron dolgoztam nekem kellett lejárnom a barátomhoz merth hát én vállaltam akk őt se hanyagoljam el.most neki van dolga otthon udvart csinál és akk én menjek mer ő fáradt...kis nyafis...de én elfogadom igy mert szeretem.Változni ám ugyse fog...

L/19

2010. aug. 2. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!