Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha (közeli) rokon gyerek...

Ha (közeli) rokon gyerek csúnyán beszél veled, neki szólsz, vagy a szüleinek?

Figyelt kérdés

10 éves, tehát nem ilyen 3-4 éves, aki nem érti, mi a gond.


Kislány, ráadásul nagyon hisztis. Nem egyszer, nem kétszer tett olyan megjegyzéseket, hogy csak lestem. Pl. ott vagyok a nagyszüleinknél, odajön és megjegyzi, hogy jajj már megint ott vagyok és csak pöffeszkedek az asztalnál. Vagy elutazom, mondja, hogy miért utazom már megint, menjek el inkább dolgozni, akkor majd nem lesz időm utazni. Múltkor kettesben voltunk fagyizni és akkor is ezzel jött, én meg kérdeztem, hogy ő ezeket honnan veszi, otthon mondják neki a szülei? Erre teljesen zavarba jött, hogy hát neeem, ő ezt magától mondja, mert így gondolja. De közben meg annyira egyszerű kislány, hogy ezt nehezen hiszem.


Mellé káromkodik is, nagyon csúnyán. Olyan, mintha elveszítené a kontrollt, amikor ideges lesz.


Gondolom otthon hallja ezeket (a szülők sajnos tipikus prolik, akik még a nagyszülőknél laknak a régi gyerekszobában, mert "nincs pénz elköltözni", de 700 ezres laptopra, meg 500 ezres tv-re van...). Ezért nem tudom, hogy érdemes lenne-e szóljak a szüleinek, hogyha lehet, ne a gyerek előtt ócsároljanak?!


2020. júl. 24. 13:21
 1/10 anonim ***** válasza:
96%

" Figyelj csak! Engem nem érdekel, hogy te anyádékkal hogy beszélsz. De ha a közelemben mégegyszer káromkodsz, olyan pofont kapsz, hogy a fal adja a másikat. Ezt mondd el anyádéknak is."


Nekem bevált.

2020. júl. 24. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
96%
Ha jól értem az unokahúgod, szerintem nyugodtan helyre teheted őt is. A szüleinek csak akkor szólj, ha össze akarsz velük veszni, biztos letagadják, hogy ők ilyet nem mondtak, és ráfogják a gyerekre.
2020. júl. 24. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
97%

Én szólnék a helyedben. Valószínűleg, ha nem is mondanak ilyeneket a szülők rólad, csak úgy, akkor meg a stílust követi.

Mindenesetre a szülőktől származik ez a viselkedés. Előbb viszont a kislánynak szólnék, mert ha előbb a szülőknek szólsz és nagyon lecseszik (feleslegesen de jogosan) akkor lehet, hogy akármikor találkozik veled, nem fogja jól érezni magát.

2020. júl. 24. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
57%
hát vagy még vannak a tipikus "példabeszédek". Ez az "ismertem egy kislányt régebben aki folyton ocsmányul beszélt a környezetével, mert azt hitte ettől a szülei jobban szeretik és menőbbnek tűnik,de végül már nem maradtak barátai,mindenki lenèzte és szégyelltèk, ha egy társasàgban kellett vele lenni ". Nem fenyegetés, de ha nem teljesen hülye képes párhuzamot vonni,és esetleg arra jutni hogy a retkes fenét viszed fagyizni legközelebb (már ha te vitted)
2020. júl. 24. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp beszéld meg ezt a kislánnyal.
2020. júl. 24. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
18%
Ezt a történetet egyszer már leírtad itt.
2020. júl. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
66%
Unokahúgomnak simán ráhúzok a fenekére, ha muszáj, de az esetek 99%ban megérti, ha azt mondom nem....a szüleivel egyáltalán nem beszélek.
2020. júl. 24. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
60%

Minek mész akkor vele fagyizni...?


Én egyszerűen nem beszélnék vele többet, és kész.

2020. júl. 24. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Metionin ***** válasza:
Egy 3-4 évesre is rászólnék, nemhogy egy 10 évesre. De a szüleinek is szólnék ha rendszeresen csinálja.
2020. júl. 24. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
nem biztos hogy a szülei a ludasok, lehetnek a nagyszülők is, vagy mindkettő.. de biztos hogy megjegyezném neki nem a legszebb hangnemben, hogy azért ilyeneket nem kellene mondania.. 10 éves, iskolás, okos gyerek,aki felfogja a dolgokat már.
2020. júl. 24. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!