Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apám szerint adnom kellene...

Apám szerint adnom kellene neki legalább néhány ezret az eladott könyveim árából. Ez csak szerintem hülyeség?

Figyelt kérdés

A könyveim nagy része ugye az ő keresete által lett meg nekem, illetve az ösztöndíj pénzemből (ami 20 ezer volt). Szerinte, mivel az ő pénzéből lett vásárolva, valamennyit illene adnom, és végül is úgyis rám költené azt a pénzt. Mondom neki, biztos nem. Legalábbis nem ilyen indokkal fogok neki pénzt adni a könyvekből befolyó összegből. Mert egyébként szívesen adnék, de nem így és ezért. Mondtam neki, miután meg lett véve, onnantól az enyém, ahogy ha eladom, a pénz is.


Egyébként soha nem kér tőlem pénzt. Ezzel tegnap hozakodott elő.


2020. aug. 3. 12:46
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
41%
Ne engedd. Ha elkezdi a fejésedet, sosem lesz vége.
2020. aug. 3. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
41%
Apád fejőstehénnek néz téged?
2020. aug. 3. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
25%
Elbuktál a próbán ami elé állított. És ezt helyre rakni már nem tudod. Mondhatsz bármit, de előttem nem állnál meg utólag lökött szöveggel.
2020. aug. 3. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
40%
3+ Sőt egy fillért nem fogadnék el apád helyében. Ha pedig erőszakoskodnál még ki is dobnám a lóvét.
2020. aug. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
21%
Jó úton haladsz az aranyásás felé. Könyveket vetesz magadnak, amiket aztán eladsz, és persze a pénzt megtartod. Kicsit körülményes pénzszerzési lehetőség, de mégis jobb, mint a Mekiben sütni a húst. Csak így tovább!
2020. aug. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 A kérdező kommentje:

Aha, hogyne. Igen, megvetettem, sok évvel ezelőtt. Most meg eladom, hogy olyan könyveket vehessek, amiket olvasok is. Igazán, hatalmas vétek.


És nem, nem állított próba elé, helyre rakni pedig nem akarok semmit.

2020. aug. 3. 12:58
 7/39 anonim ***** válasza:
18%
6 A te életed azt kezdesz vele amit akarsz.
2020. aug. 3. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
18%

Saját magadtól illett volna felajánlanod.


Úgy látom, lassan már abba a korba lépsz, amikor gondoskodnod kell majd az idősödő szüleidről.

Most nem ápolásról, pláne nem pénzről beszélek.

Csak általad kezdeményezett közös programról, apróbb ajándékokról, mindenféle segítségről, amivel megkönnyítheted és boldogabbá teheted az életüket.


Ha édesapádnak ezt a pénzt szóvá kellett tennie, és Te meg a viselkedésed igazolására itt kérsz megerősítést, én azt javasolnám gondolkozz el azon, hogy mennyire szereted a szüleidet és mennyire mutatod ezt ki az irányukban... :(

2020. aug. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
25%

Azért egy pár ezer forintot passzolj le neki ha az ő pénzéből lett véve akkor meg pláne

Legyen egy jelképes összeg mondjuk 5000 Ft és akkor vélhetően megnyugszik

2020. aug. 3. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
34%
Nem tudom a helyedben én lehet,hogy adtam volna neki egy kicsit már azért is mert örültem volna,hogy sikerült eladnom a könyveimet.
2020. aug. 3. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!