Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az, hogy egy eladott ház...

Az, hogy egy eladott ház árának a harmada a gyerek nevére van írva, de az anya elkéri a pénzt azzal az indokkal, hogy majd visszaadja, de amikor szükség lenne arra pénzre arra hivatkozik, hogy enni és inni adott. Ez így rendjén van?

Figyelt kérdés

Jelenleg szakmát tanulok, a kollégiumot apám fizeti és a képzés árát is, anyám havi 10-15 ezer forinttal támogat. Ezzel semmi probléma nincs, csak amikor nekem plusz pénzre van szükségem pl. ma szerettem volna érettségire jelentkezni és a vizsgadíj 17-28 ezer Ft. Én szóltam anyámnak, hogy kéne legalább 17.000 Ft, ő azt mondja nincs pénze. Ez is oké, de ha nálam lenne az eladott házunkból az én részem, mivel apám a harmad részt az én nevemre írta, most nem kéne még egy évet várnom, hogy a szakmámmal bekerülhessek az egyetemre, amit nyár végén fejezek be. Hasonló eset a ballagásomon is: a ballagási pénzt ő "kölcsön" kérte és amikor szükségem van rá arra hivatkozik, hogy engem etet és itat. Amikor összejön neki annyi pénz, amennyit elkért, én kinéztem magamnak egy gitár pedált, amit meg tudok venni a ballagási pénzemből úgy hogy marad 15 000 Ft. Ő ezt meg is adta, de a maradék 15 ezret azóta se kaptam vissza. A házból kapott pénzemre (innentől házpénz) is azt mondja -amit 1,5 éve kért el-, hogy már visszaadta az étellel, itallal amit én elfogyasztok.


Úgy érzem, hogy anyámnál én bérben lakok és nem is tudtam róla. Ő azt gondolja, hogy ezzel a havi 10-15 ezerrel majd részletben visszafizeti a több, mint 1 millió forintot? Ebből a pénzből élelemre éppen futja, de többre nem. Értem a gondolkodását, de akkor a 19 életévemet ne fizessem vissza?


A 2 félhúgommal is ez a helyzet. Mivel 3an vagyunk, ezért támogatást kap anyám, de ezzel ő visszaél és mi hármunk csak ez a pénz miatt vagyunk.


Még folytathatnám...


Mi a véleményed/véleményetek erről? Szerintem ez nagyon nem helyén való, főleg hogy olyanokat hazudik másoknak, hogy abból a pénzből vette az egész hangfelszerelésemet, valójában semmi pénzt nem rakott bele, az az apám pénze (mert amúgy elváltak).


2016. febr. 15. 21:59
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
Még olyanokra is hivatkozik, hogy az a harmad hiába az én nevemen volt, a ház a saját keresetéből lett vásárolva, ami nem egészen igaz. Apám és szülei és anyám szülei is pénzt adtak a házhoz és az ő része ezekhez képest semmi.
2016. febr. 15. 22:03
 2/24 A kérdező kommentje:
Most arra kér, hogy számoljak el, hogy azóta mit adott nekem és 5*10-15 ezer Ft-ra gondol és a 224 ezer forintra, ami az autó jogsira kellett. Ez kb 300 ezer forint és azzal jön, ha lesz pénze visszaadja, de nekem egyben kéne és nem havi részletben annyit, amennyi épp elég valamire...mert tudom, hogy egyben nem fogja visszaadni, ha mégis akkor meg utána semmi pénzt nem adna, mert hogy "ő már nem tartozik nekem".
2016. febr. 15. 22:10
 3/24 A kérdező kommentje:
Nem tudom mi lenne, ha az a házpénz nem lenne. Akkor talán most nem adna egy forintot se?
2016. febr. 15. 22:15
 4/24 anonim ***** válasza:
87%
A ballagási és egyéb pénzeidet nem volt joga elkérni. A nevelésedre költött pénzt szintén nem volt joga felhánytorgatni, elvégre ő vállalt gyereket. A házért nem te dolgoztál meg, ezt apádnak kellene lerendeznie anyáddal (nem teljesen értem, milyen harmad rész, az apád tulajdonában lévő fél háznak az 1/3-a, mivel a másik kettő a testvéreidé, vagy hogy?)
2016. febr. 15. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Nem, ők féltestvéreim, ők nem az én apámtól vannak. Ők még nem voltak tervben se, amikor ez a bontás zajlott, ez kb. 15 éve történt csak 1,5 éve sikerült eladni a régi házat. A testvéreim a mostani házban nevelkedtek.
2016. febr. 15. 22:32
 6/24 A kérdező kommentje:
Apámra, anyámra és rám lett szétbontva a ház ára.
2016. febr. 15. 22:33
 7/24 anonim ***** válasza:
80%

Anyád egy sz..rházi, lenyúlta a pénzt, búcsút inthetsz neki, felejtsd is el és ne foglalkozz vele többet. Nyilván már be is magyarázta magának, hogy ez neki járt és ez így oké. Aki úgy beszél a középiskolás korú gyerekével, mintha szívességből etetné is itatná, az jó szülő nem lehet.


Apádnak lehetett volna annyi esze, hogy számol ezzel, és nem úgy nyomja kezedbe a lóvét kiskorúként, de ez mostmár mindegy.

2016. febr. 15. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Az igaz, hogy ők dolgoztak meg a házért, de apám harmadolni akarta a ház árát miattam, ezt anyám ellenezte és azóta is úgy gondolja, hogy hiba volt.
2016. febr. 15. 22:36
 9/24 A kérdező kommentje:
És valójában az lenne a kérdésem -tudom, hogy ezt talán nekem kéne tudnom, de talán már mindent elmondtam anyámról-, hogy mit kéne neki mondanom vagy mit kéne csinálnom, hogy a maradék fél milliót egyben visszakapjam és hogy rájöjjön, hogy attól még támogatnia kell legalább ezzel a 10-20 ezer forinttal?
2016. febr. 15. 22:59
 10/24 A kérdező kommentje:
mert tehetném, hogy hívom a gyámügyet és elveszik a két húgomat tőle és az apjukhoz kerülnek (akivel szintén elváltak és anyámnál még ő is rosszabb, alkoholista és nem foglalkozna a húgaimmal) vagy állami gondozásban, de ez így nem megoldás.
2016. febr. 15. 23:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!