Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan kell intézni a befogadá...

Hogyan kell intézni a befogadást? Kisfiam külföldön született, de jövőre hazamennénk végleg. Mivel az édesapjával nem vagyunk összeházasodva, ezért az anya, vagyis az én bejelentett lakcímemről kell kérnünk egy befogadó nyilatkozatot.

Figyelt kérdés
A tulaj az édesapám, tehát ő tesz nyilatkozatot, de ki előtt? Mi szerepeljen benne pontosan, vagy van erre egy sablon? Gondolom tulajdonilap is kell, ez max milyen régi lehet?
2008. nov. 26. 13:59
 1/4 anonim ***** válasza:
91%

Nem igazán értem.

Elmondom én mit tudok.

Külföldön született gyermeknek a magyar konzulátuson kell (vagy otthon ) megcsináltatni a magyar papírjait. vagy is kell a születési anyakönyvi kivonat hivatalos másolata. meg pénzbe is kerül. de a konzulátus elmondja.

aztán végül is oda mész ahova akarsz. max ha kint hiányoznál, pl a gyámhivatalnak, akkor kérned kell (ez ha otthonrol költözöl ki a gyerekkel is) a gyermek külföldre vitelét, amihez azt kell felmutatnod, hogy lesz hol laknotok, megéltek valamiböl, ehez környezet tanulmányt is kérhetnek. ha a gyerek elég nagy megkérdezik akar-e menni. ennyi. de befogadó nyilatkozatrol nem hallottam.

ezt akkor hallottam mikor otthon albit bérelsz gyerekkel, és elvileg nem rakhatnak ki. ilyenkor a tulaj kér egy befogadó nyilatkozatot valami rokonodtol hogy ha téged ki kell raknia, legyen hova menned, és kirakhason.

2008. nov. 26. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
most próbáljuk intézni a magyar útlevelét, meg az anyakönyveztetését ehhez be kell mennünk a népességnyilvántartó hivatalba, plussz kell a gyerek lakcímigazolása, ahhoz kell a befogadó nyilatkozat.
2008. nov. 26. 14:59
 3/4 A kérdező kommentje:
szóval, igen a magyar anyakönyveztetés már félúton jár, ideiglenes útlevéllel visszük haza a gyereket, de otthon készíttetnénk a végleges útlevelét. Hát nem egyszerű a menete....
2008. nov. 26. 15:02
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A kisfiad nem magyar allampolgar, hanem annak az orszagnak az allampolgara, ahol szuletett?

A gyermek apja magyar allampolgar?

Csak azert kerdezem, mert olyan bonyolultnak tunik amit irsz. Gyertek haza, es kesz. Az a jo, hogy lesz utlevele legalabb, es azzal haza tudtok jonni. De miert kellene ez a befogadas? Kinek, miert?

Szerintem ne bonyolitsd ennyire a dolgokat. Ha hazajottetek, akkor itthon majd intezed amire szukseged van, de gondolom hogy ahhoz, hogy hol fogtok lakni, nincs szukseg. Vagy az apa nem engedi a gyereket?

2008. nov. 26. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!