Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok,az elhunyt...

Mit gondoltok,az elhunyt feleség árnyékából ki lehet kerülni?

Figyelt kérdés

A párommal 4 éve vagyunk együtt. A felesége 6 éve hunyt el.

Nagyon nagyon toleráns és empatikus vagyok de kezdem azt érezni, hogy soha nem kerülök ki az árnyékából.

Együtt élünk,de van 2 közös képük ami kint van a szekrényen. Rettenetesen zavar. A párom 2 hetente megy ki a temetőbe.

Házasság szóba sem jöhet, ő kijelentette, hogy ő életében egyszer házasodott csak. Gyerektől szintén teljesen elzárkózik. Van egy 9 éves lánya, ő nem akar már gyereket.

Próbáltam már vele sokszor beszélni,azt mondja, hogy nagyon szeret, velem akar lenni. De közben folyamatosan azt érzem, hogy az elhunyt nyomába se léphetek.


2020. aug. 4. 20:07
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
97%
Engedd el
2020. aug. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
93%

Kérdés: Te férjhez akarsz egyszer menni? Akarsz majd egyszer gyereket/gyerekeket?

Ha igen, akkor miért vagy ebben a kapcsolatban? Se házasság, se gyerek. Finganod lehet??

Én bizony a helyedben közölném a pasassal, hogy te a feleségével ellentétben élő személy vagy, és ha még mindig az elhunyt az első akkor neked ott semmi keresnivalód nincs.. Szépen elhagynám. A pasas ha tényleg szívből szeret, akkor átértékel mindent, és újra kezdi, de akkor már veled, és nem az elhunyt nejével.

2020. aug. 4. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
84%
6 éve meghalt a felesége és 4 éve vagy vele de a közös képük kint van? Elhiszem hogy hiányzik neki de lehetne rád is figyelemre. Egyébként külső tulajdonságodba hosonlítasz a volt feleségére? Ha igen akkor csak fel akarja valakiben támasztani a volt feleségét
2020. aug. 4. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
82%

*az elhunyt feleség árnyékából ki lehet kerülni?


Nem. Nem árnyék, csak a férfihez tartozik.

2020. aug. 4. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
74%
Nem.
2020. aug. 4. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 A kérdező kommentje:

A gyerek téma annyira nem érdekel. Viszont a házasság fontos nekem.

Ezeken kívül nagyon törődő és jó ember. Nagyon szeretem. A képekre mindig azt mondja, hogy jó leteszi,de soha nem sikerül neki.


Nem egyáltalán nem hasonlítunk, konkrétan ellentétek. A neje fekete hajú, duci volt.

Én vörös hajú és vékony vagyok.

2020. aug. 4. 20:20
 7/46 anonim ***** válasza:
70%
Ne versengj egy emlékkel, és ne akard lenyomni, téged sem akar senki sem lenyomni,. sem versengeni veled. Ez nem erről szól. Őt is másképpen szerette, és téged is szeret és elfogadott, ha nem igy lenne, nem engedett volna az életükbe belépni téged. Más és más emberek vagytok. Ez nem versenyről szól, és ő sosem lesz csak ő. Ráadásul ott a kisgyerek is, akibe pedig tilos lerombolni a dolgokat.
2020. aug. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 A kérdező kommentje:

Én nem akarok versengeni.

Egyszerűen csak rettenetesen rosszul esik, hogy tvzés közben a közös képüket kell néznem.

Soha nem kértem, hogy dobja ki,csak ne legyen elől.

Minden alkalom ami hozzá köthető aznap a párom depressziós, szinte hozzá se lehet szólni úgy magába fordul.

Lelkem mélyén érzem, hogy hagynom kellene, szerintem nem heverte ki egyáltalán.

De , ott van a de, hogy szeretem.

2020. aug. 4. 20:31
 9/46 anonim ***** válasza:
20%

8 Tudod mi a legnagyobb probléma veled? hogy gyűlölőd azt a halott nőt.


Akár bevallod, akár nem-de itt a forrás, ami megmérgez téged.


Ha valóban elfogadtad volna, úgy ahogy írod, csak mint egy fényképre tekintenél, és nem érdekelne, hogy hol van, hogy ránézel, mert beleolvadna a környezetedbe és már fel sem tűnne. De feltűnik, és a gyűlölet egyre növekszik benned, ezt nem tudod már már lekezelni. Még tartod a srtác előtt magad, de már nem sokáig.

2020. aug. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
83%

Kedves előző (9-es). Te soha az életedben el se gondolkodj azon, hogy valakinek pszichológiai alapú tanácsot adsz, mert ez akkora kapufa, mint amit a DVSC lőtt a Paksnak az utolsó percben.


Milyen gyűlöletről beszélsz te? Szegény kérdezőnek elég romlott lelkűnek kellene lennie, hogy gyűlöljön egy nem élő embert.


Szimplán csak felemészti ez a bizonytalanság. Akárki akármit mond, valljuk be, egy normális kapcsolat nem ilyen. Ez persze nem zárja ki azt, hogy a férfit nem lehet megérteni. De, teljesen megértem a férfi helyzetét is, nem tehet arról, hogy ilyen mély sebet okozott neki a felesége halála.


Azonban a kérdezőnek sajnos tényleg lassan mérlegelnie kell azt, hogy neki "elég"-e ez a kapcsolat, ami köztük van, vagy többre vágyik? Mert szerintem ez a fájdalom örökké végig fogja kísérni a férfit, ami most is emészti. Élettársi kapcsolatnál ez sosem lesz több, szerintem.

2020. aug. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!