Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok,az elhunyt...

Mit gondoltok,az elhunyt feleség árnyékából ki lehet kerülni?

Figyelt kérdés

A párommal 4 éve vagyunk együtt. A felesége 6 éve hunyt el.

Nagyon nagyon toleráns és empatikus vagyok de kezdem azt érezni, hogy soha nem kerülök ki az árnyékából.

Együtt élünk,de van 2 közös képük ami kint van a szekrényen. Rettenetesen zavar. A párom 2 hetente megy ki a temetőbe.

Házasság szóba sem jöhet, ő kijelentette, hogy ő életében egyszer házasodott csak. Gyerektől szintén teljesen elzárkózik. Van egy 9 éves lánya, ő nem akar már gyereket.

Próbáltam már vele sokszor beszélni,azt mondja, hogy nagyon szeret, velem akar lenni. De közben folyamatosan azt érzem, hogy az elhunyt nyomába se léphetek.


2020. aug. 4. 20:07
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
93%

28, mondjuk ha elolvastad volna a Kérdező 24-es válaszát, akkor láthatnád, hogy a férfi már a kapcsolatuk elején elmondta ezt, csak a Kérdező figyelmen kívül hagyta és azt gondolta, hogy majd ő megváltoztatja. Aztán most koppant. Tipikus sztori.


29-es nem látom, hogy hol lett volna elküldve a férfi által. A kérdező feltette neki azt a kérdést, ami az ő szemszögéből már a kapcsolat elején tisztázva lett (ld fent), az, hogy a kérdező ennek ellenére reménykedett, az nem a pasi hibája. Sztem a pasi a maga módján szereti a kérdezőt, de a felesége helyébe nem léphet. Innentől a kérdező döntése, hogy ezzel együtt tud-e élni vagy sem.

2020. aug. 5. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:
100%

30!


Igazad van, ezen a részen valahogy átsiklottam.

2020. aug. 5. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:
50%
23-as, hát mondjuk azért a "funkcionáló párkapcsolattól" ez messze van, vagy érdekes fogalmaid lehetnek akkor a működő párkapcsolatról.
2020. aug. 5. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:
75%

Kérdező, a beszélgetésetek fényében azt mondom, vedd elő a bőröndödet, és csomagolj.

Megsúgom, hogy 10-15, de legkésőbb 20 év múlva nagyon fogod bánni, és nagyon fogod utálni magadat, ha ezt nem léped most meg.

2020. aug. 5. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem is lépj. Elfogadtad, neveled vele a lányod és ő meg sem próbálja veled igazán. Nem lehet leélni így valakivel egy életet, hogy a képedbe van tolva a nagy ő, aki elhunyt. Ha nem tudja kezelni a dolgot, az ő problémája. Van 1-2 ismerős, ahol elhunyt a társ és van új társ, de ott lezárta és nem része az elhunyt a mindennapjaiknak.
2020. aug. 5. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 A kérdező kommentje:

Nagyon egyszerű mondani, hogy kilépek a kapcsolatból de megtenni nagyon nehéz.

És az eszem tudja is, hogy ez a jó döntés. Még csak nem is marasztal.

2020. aug. 5. 19:50
 37/46 anonim ***** válasza:
100%

Akarsz saját életet? Férjet? Gyereket? Szeretve lenni, egyetlen, igazi lenni? Boldognak lenni? Legdrágábbnak lenni valakinek?

...


Vele egyik sem lesz.

2020. aug. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:
37 Nagy igazság.
2020. aug. 7. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, nagyon sajnállak, de megmondta, hogy soha nem leszel igazi...ne akarj második lenni, akarj első lenni valakinek! Nekem is ajánlgattam anno szingli koromban egy özvegy embert 2 gyerekkel, nálam már a 2 gyerek önmagában is kizáró ok lett volna, de az özvegység méginkább. Ha átlagos/jó volt a kapcsolatuk, a halál után az ember hajlamos felidealizálni a halott személyt és még jobbnak látni, mint amilyen volt. Tőled elvárja, hogy mindezt fogadd el, te vágyj se esküvőre, se gyerekre, se semmire. Ne alázd magad tovább. Hagyd ezt a férfit, ha ő a múltban akar élni, éljen abban, de pedig indulj a jövőd felé. Tudom könnyű mondani, de hidd el, megbánod, ha vele maradsz. Keress olyan férfit, aki téged akar boldognak látni. Sok sikert, az élet rövid, tégy magadért, mert ő enm fog érted tenni semmit.
2020. aug. 11. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:
Ajánlgattam=ajánlgattak
2020. aug. 11. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!