Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért fáj nevelő anyámnak ha...

Miért fáj nevelő anyámnak ha pénzt kapok és mit kezdjek vele?

Figyelt kérdés

Szüleim elváltak. Én anyukámmal éltem 13 éves koromig aztán aouhoz és az új feleségéhez költöztem mivel anyu munkát kapott külföldön.

Mivel kellett 2-3 hónap hogy anyu el tudja rendezni a dolgokat hogy magával vihessen ezért költöztem apuhoz a tanév végéig. De mivel nem szerettem volna menni ezért maradtam. Apu azt mondta elférek,nem zavarok örül hogy ott vagyok.A felesége nem így gondolja,de más elött jó pofát vág hozzá de velem érezteti hogy nem oda tartozok.


A kérdés ami miatt irok az,hogy anyu fizet apáméknak gyerektartást 200 eurot plussz nekem is küld zsebpénzt 50-100 eurot.

Mivel apámnak nincs bankszámlája ezért a nevelőanyáméra érkezik.

Csakhogy évek óta nem látok a zsebpémzből szinte semmit. Ha szolok miatta anyunak,nevelő anyám letereli azzal hogy nem adja oda egybe mert elköltöm hülyésegre.

Jó,ha havi 2-3000ft-t ad belőle.


2020. aug. 5. 06:45
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
32%
Ja, persze.
2020. aug. 5. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
75%
Utolsó. Nálunk us így van, férjem kft-jének van számlája, az kötelező, de külön privát számlája nincs, az enyémet használjuk, van ilyen.
2020. aug. 5. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
32%

Amúgy ez van az esetek 90%-ban hogy a férfi új nője ki nem állhatja a volt nő gyerekét, egyfajta vetélytársnak gondolja, mert ha lenne közös gyerek a férfival a régi nő gyereke csak elveszi a pénzt figyelmet stb.

Ilyen a nők természete, csak a saját gyereküket tudják szeretni, a más nő gyerekét tönkre akarják tenni, az apjukkal megutáltatni stb.


Sajnos azonkivül hogy ki állsz magad mellett nem igazán tudsz sok mindent tenni,beszélj apukáddal.

2020. aug. 5. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
92%

Teljesen valid a közös számla, én elhiszem a kérdezőnek, amit ír.


Kérdező, OTP junior számlát már online is lehet kötni, anyukád is elindíthatja a folyamatot, így kvázi olyan, mintha együtt kötnétek meg. Utána a kártyát kérheted bankfiókba, hogy ne jöjjenek rá otthon, érte tudja menni. A másik megoldás, ami viszont korlátozottabb, az, ha csináltok egy közös paypal számlát, és oda anyukád fel tud tölteni összegeket, így te tudsz fizetni paypallal, de nyilván nem mindenhol.

A mostohának meg elég annyit mondani, hogy anyukád majd személyesen intézi el veled a pénzügyeket, úgyhogy ne számítson több utalásra, ennyi.

2020. aug. 5. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
9%

15!


Szó nem volt közös számláról

2020. aug. 5. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
86%
16-os, írta, hogy egy számlájuk van, amit a felesége kezel, most ezt hívhatjuk akárhogy, de végső soron az van, hogy ő kezeli a KÖZÖS családi pénzügyeket. De ha nem hiszed el a sztorit, miért vagy itt és raksz energiát ebbe, hogy másokat győzködsz?
2020. aug. 5. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%
Szólj apának!!!
2020. aug. 5. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
0%

17!


Nem, nem azt írta. Azt írta, a feleségnek van számlája. Az nem közös.

2020. aug. 5. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%
Pedig előbb-utóbb muszáj leszel szólni anyukádnak. Igazából gyerektartás körüli vitás eseteknél még a bíróságon is simán vizsgálják a gyerekre költött összegeket, amiket pl. számlákkal, blokkokkal kell igazolni. Pl. mondhat egy olyat anyukád (akár blöffként is), hogy szeretne egy részletes listát, meg számlákat látni, szeretné tudni, hogy mindened megvan az iskolakezdéshez. Paypal jó ötlet amúgy azon keresztül pénzt is lehet küldeni. Az a baj, hogy számla nélkül az egyéb pénzküldési lehetőségek (pl. Western Union) nagyon drágák. Tényleg muszáj beszélned anyuddal, mert mondjuk ha megoldottátok, hogy te kapod a pénzt, akkor is meg kell beszélje apukáddal (!!!), hogy NEKI mennyit adjon, ami az ellátásodba számít bele.
2020. aug. 5. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy a zsebpénz lényege pont az, hogy adott keretből megtanuljon gazdálkodni a gyerek a saját hülyeségeit megvéve. ...? Szülőként mondom, hogy SOSEM vártam a gyerekemtől, hogy ő majd abból gyűjtsön nagyobb dolgokra. Ha Ő MAGA úgy dönt rendben van úgy is, de azt azért adtam, hogy ő gazdálkodjon belőle.
2020. aug. 5. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!