Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért fáj nevelő anyámnak ha...

Miért fáj nevelő anyámnak ha pénzt kapok és mit kezdjek vele?

Figyelt kérdés

Szüleim elváltak. Én anyukámmal éltem 13 éves koromig aztán aouhoz és az új feleségéhez költöztem mivel anyu munkát kapott külföldön.

Mivel kellett 2-3 hónap hogy anyu el tudja rendezni a dolgokat hogy magával vihessen ezért költöztem apuhoz a tanév végéig. De mivel nem szerettem volna menni ezért maradtam. Apu azt mondta elférek,nem zavarok örül hogy ott vagyok.A felesége nem így gondolja,de más elött jó pofát vág hozzá de velem érezteti hogy nem oda tartozok.


A kérdés ami miatt irok az,hogy anyu fizet apáméknak gyerektartást 200 eurot plussz nekem is küld zsebpénzt 50-100 eurot.

Mivel apámnak nincs bankszámlája ezért a nevelőanyáméra érkezik.

Csakhogy évek óta nem látok a zsebpémzből szinte semmit. Ha szolok miatta anyunak,nevelő anyám letereli azzal hogy nem adja oda egybe mert elköltöm hülyésegre.

Jó,ha havi 2-3000ft-t ad belőle.


2020. aug. 5. 06:45
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
73%

13-as, képzeld, férjemnek pl. egyéni vállalkozása van, arra van vállalkozói bankszámlája. Sajátot nem tart fenn, a vállalkozón pedig magán pénzmozgás nem ajánlatos.

Nálunk is az én nevemen van a kettőnk bankszámlája, azt használjuk a mindennapokban. Úgyhogy emiatt pont nem kamu a sztori.

2020. aug. 5. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
87%

Hát pedig szólni kéne anyádnak, mert konkrétan mindkettőtöktől lopnak.


Nem mellesleg, apád is lip, ha akarna, akkor nyitna neked számlát.


Költözz inkább anyukádhoz, apádnál nem látnak szívesen!

2020. aug. 5. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:

Ennek az online számlanyitásnak utana fogok kérdezni.


Tényleg muszáj leszek szólni anyukámnak...

2020. aug. 5. 16:30
 24/26 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Gondoltam elmondon hogy oldottuk meg a dolgot!

Mivel egy ideje nincs jelenléti oktatás a suliba igy itt vagyok anyukámnál. Itt nyitottunk nekem egy bankszámlát ezzel ha nagyon kell otthon is tudok majd pénzt levenni. Mivel nem vagyok apámnál anyu a 200 euros gyerektartás háromnegyedét erre a számlára teszi. 50et elutal nevelő anyám számlájára mert hisztizett hogy attól hogy nem vagyok ott még vannak költségek utánam. Ilyeneket hozott fel példának hogy plussz 1 fő be van jelentve a lakásba ezért magasabb a rezsije. Így több a vízdíj meg a szemét. Nem fog kijelenteni mert lehet 1 honap és ujra jelenléti oktatás lesz.

Anyu nem akart vele vitatkozni így 50 eurot utal plussz kapják a családi pótlékot otthon ugyanúgy amit mivel nem vagyok otthon nem kell rámköteni.

2021. febr. 13. 06:30
 25/26 anonim ***** válasza:

Kérdező!


Hivatalosan anyukád az összes megállapított gyermektartasdijat át kellene hogy utalja attól függetlenül, hogy nála vagy. Ettől csak akkor lehet hivatalosan eltérni, ha anyukád és apukád írásban is megállapodott erről.

2021. febr. 13. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:
Apu nem kért volna semmit amig anyunál vagyok csak nevelő anyám hisztizett
2021. febr. 13. 07:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!