Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyetértesz azzal a hagyománny...

Egyetértesz azzal a hagyománnyal, hogy az elsőszülött fiúgyermek az édesapja keresztnevét örökölje?

Figyelt kérdés
Miért?

2020. aug. 9. 17:12
A kérdező szavazást indított:
Igen.
Nem.
176 szavazat
1 2 3 4 5 6
 1/59 anonim ***** válasza:
81%
Nem ellenzem, de nem is tartom sem követelménynek, sem hagyománynak. Ha a szülőknek tetszik és szeretné adni az apa nevét akkor jó, ha másikat válaaztanak úgy is jó.
2020. aug. 9. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/59 anonymousreview60 ***** válasza:
85%

Nem. Semmi jelentősége manapság, pedig ugyanaz a keresztneve mindkét nagyapámnak, nagybátyámnak, annak a fiának és unokájának mint nekem.

Nem kommersz jóskapista név. A gyerekwmé se legyen kommersz.

2020. aug. 9. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/59 anonim ***** válasza:
27%
Igen, első vagy második keresztnévnek.
2020. aug. 9. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/59 anonim ***** válasza:
63%

Családi hagyománytól függ.

Aki akarja, így tesz.

2020. aug. 9. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/59 anonim ***** válasza:
96%
Elfogadom, de értelmét nem látom, ugyanúgy, ahogy annak se, hogy az első lány az anyjáét. Egy keresztnévből elég egy családban, engem zavarna, ha az enyémet más is viselné.
2020. aug. 9. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/59 anonim ***** válasza:
44%
Ha valaki így tesz,akkor legyen így. Ha valaki nem így tesz,akkor legyen úgy. Kész.
2020. aug. 9. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/59 anonim ***** válasza:
69%
Én azt kaptam, megvagyok vele. Ha lenne fiam mást kapna.
2020. aug. 9. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/59 anonim ***** válasza:
89%

Nem.

Sőt egyik gyereknek sem adnám sem a szülők,sem a nagyszülők nevét.


Egy ÚJ emberről van szó.

2020. aug. 9. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/59 anonim ***** válasza:
92%

Nem, szerintem egyáltalán nem jó gyakorlat. Minden ember más egyéniség, ezért kéne ahhoz illő nevet adni. Babaként is vannak különbségek, mielőtt azt írjátok, hogy születéskor mi látszik ebből.

Az életben csak gondot tud okozni, amíg egy háztartásban élnek. Ha van a családban 3 István, akkor szokott lenni idősebb, ifjabb és a Pistuka. Ki akar 40 évesen is a családi találkozón "a Pistuka" maradni? Sajnos láttam ilyet.

Mu sem adtuk a mi neveinket a gyerekeinknek.

2020. aug. 9. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/59 Metionin ***** válasza:
89%
Szerintem baromság. Ha az apa/anya neve tetszik a szülőnek és ezért ugyanazt adja a gyereknek, azt mondom oké. De generációkon át csinálni, csak mert hagyomány, akkor is ha amúgy lenne megfelelőbb név is ami a szülőknek tetszik, csak jaj mitszólnak a rokonok ha nem azt adjuk, na annak semmi értelme.
2020. aug. 9. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!