Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyetértesz azzal a hagyománny...

Egyetértesz azzal a hagyománnyal, hogy az elsőszülött fiúgyermek az édesapja keresztnevét örökölje?

Figyelt kérdés
Miért?

2020. aug. 9. 17:12
1 2 3 4 5 6
 11/59 anonim ***** válasza:
42%

6os vagyok.

Miért lettem lepontozva? Aki szeretné így,az csinálja így. Aki nem így szeretné,az ne így csinálja. Kész.

2020. aug. 9. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/59 anonim ***** válasza:
82%

#9-es


Nálunk is van rokonságban 40 éves "Janika".


Szerintem nem is egészséges ugyanazt a nevet adni a gyereknek.

Igen,új egyéniség,aki lehet teljesen más lesz,mint az,akitől a nevét kapta.


Másrészt mérhetetlen kreativitás hiányáról árulkodik,ha valaki nem tud más nevet adni a gyerekének,mint a sajátja.


2.keresztnevet meg eleve nem adnék a gyereknek,szerintem az is baromság,semmi értelme nincs,max annyi,hogy megszívja,ha alá kell írnia.

2020. aug. 9. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/59 anonim ***** válasza:
19%

"Igen,új egyéniség,aki lehet teljesen más lesz,mint az,akitől a nevét kapta."

Azta kur..:DDD

Attól hogy még az apja nevét örökli,nem lehet új egyéniség? Nem értem,mondjuk ezt nem is lehet megérteni.


"Másrészt mérhetetlen kreativitás hiányáról árulkodik,ha valaki nem tud más nevet adni a gyerekének,mint a sajátja."

Persze...


Egyébként aki így akarja,az csinálja így. Aki nem így akarja,az ne így csinálja.

2020. aug. 9. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/59 anonim ***** válasza:
83%
Nálunk családi hagyomány, de nekem nem tetszett. A nagypapám, az apám, és én is ugyanazt a keresztnevet viseltük/viseljük. Amúgy megtiszteltetésnek is vehetném, de apámmal úgy különbözttek meg minket, hogy ő volt a rendes Peti, én meg a kis Peti. Felnőttként már nem igazán esett jól. A gyerekemnek nem valószínű, hogy továbbadnám, de ez a másik szülőtől is függene.
2020. aug. 9. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/59 anonim ***** válasza:
86%

Nagyon nem értek vele egyet. A név lényege, hogy megkülönböztesse a viselőjét. Amikor 4 generációnyi Janika üli körül az asztalt, ez a funkciója totálisan elveszik.

Mi olyan neveket választottunk, ami nincs a tágabb családban sem, és olyan ismerős se viseli, aki aránylag sűrűn előfordul az életünkben.

Szerencsére találtunk 3 ilyet, ami tetszett is. :)

És de, totálisan egyetértek a kettővel előttem lévővel, hogy a kreativitás hiánya, pláne, amikor a HARMADIK fiúgyerek kapja végül az apja nevét, mert nem jutott eszükbe más... o.O

2020. aug. 9. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/59 anonim ***** válasza:
43%
Én az apám nevét viselem. Büszke vagyok rá,a fiamnak is ezt szeretném,de a jövendőbelitől is erősen függ.
2020. aug. 9. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/59 anonim ***** válasza:
81%
Nem igazán, én biztosan nem adnám a saját nevemet a gyerekemnek. Esetleg második keresztnévnek korrekt, és a gyerek eldönti majd hogy melyiket szeretné használni.
2020. aug. 9. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/59 anonim ***** válasza:
83%
Nem. Legyen mindenkinek saját neve, elvégre nem az apa klónjáról beszélünk, hanem egy új emberi lényről.
2020. aug. 9. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/59 anonim ***** válasza:
45%

Szeregen ez bevett szokas volt legalabbis mifelenk videken biztos. Igy fennmaradt mindig az adott csalad fejenek a neve. Egy faluban vagy kisvarosban is regen akkor tudtak hogy a kovacs pistike az a kovaca pistikenek a fia az unokaja es tudtak a felmenoket is. Meg hat regen nem duskaltak ugy a mindenfele nevekben mint most. Voltak a jol.bevalt "magyar" keresztnevek. Mint Istvan, Janos stb.

Most meg a Noel, Hunor, Keve Bitond ...de ki akarna mar a faterja vagy nagyfaterja Sandor nevet adni az o kicsi osmagyar porontyanak. Szoval sokkal masabb ma a mentalitasunk.

De en ennek ellenere regimodi vagyoo en szerettem.volna ha legalabb masodik nevnek megkaphatja a fiam az aoja vagy nagyapja nevet, de az aoja nem egyezett bele. Meg azert hozzateszem regebben volt vagy 10 gyerek is egy csaladban igy a nevek gyorsan fogytak. Meg a gyerekek is gyorsan haltak.

2020. aug. 9. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/59 anonim ***** válasza:
100%

19es vok.

Na innen ered a nevorokles: "A reformáció névadása

Nálunk a 16. századtól elterjedő reformáció tagadta a szentek közbenjáró szerepét, kultuszukat eltörölte, de a hagyomány tovább éltette a nevek nagy részét, a névnapok jelentőségét a névadásban. Ekkor kezdett elterjedni a névöröklés szokása, s leginkább a fiúgyermekek tovább vitték apjuk, nagyapjuk nevét, de a lányoknál sem volt ritka az azonos nevűek sora egy-egy családban."

2020. aug. 9. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!