Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyetértesz azzal a hagyománny...

Egyetértesz azzal a hagyománnyal, hogy az elsőszülött fiúgyermek az édesapja keresztnevét örökölje?

Figyelt kérdés
Miért?

2020. aug. 9. 17:12
1 2 3 4 5 6
 51/59 anonim ***** válasza:
88%
Utolsó pontosan, a legrosszabb változat az, amikor főleg ilyen tucatnévről van szó, mint Kati, Mari, Jóska, Pista, Laci, stb... Nem elég, hogy a fél országnak ez a neve, még a családban is ez folytatódik. Agyrém!
2020. szept. 28. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/59 anonim ***** válasza:
100%

Anno magántanítványokat fogadtam.

Mondták, jönne egy, hívjam fel, Tóth István.

Még a mobilok előtt.

Hívom, mondom, hogy Tóth Istvánnal szeretnék beszélni, mire visszakérdez, hogy melyikkel?

Hát azzal, amelyik angolt akar tanulni...semmi mást nem tudtam róla. Idegesítő.

2020. szept. 28. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/59 anonim ***** válasza:
31%

52

Én is vállaltam tanítványokat, nem kellett hívnom őket, ők hívtak. Szintén a mobilok előtt, de nem tudom, ez mit számít.

A tanítvány -vagy leendő- hívja a tanárt, úgy illik és akkor nincs gyakori-név-probléma.

Ha véletlenül le kell mondani órát, akkor meg akárkinél -vagy rögzítőn- lehet üzenetet hagyni.

2020. szept. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/59 anonim ***** válasza:
100%

Szintén a mobilok előtt, de nem tudom, ez mit számít. --> Gondolom azt, hogy a mobilok előtt egy családra jutott egy vezetékes, nem úgy, mint most, hogy mindenkinek van mobilja.


Úgy örülök visszatérve, hogy a mi családunk szakított ezzel a rémes hagyománnyal!

2020. szept. 29. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/59 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó, az én első reakcióm is az volt, hogy ő akar jönni, miért nem ő hív...

Aki ajánlotta, ragaszkodott hozzá, hogy én hívjam, én meg gyáva voltam ellenkezni.

A mobil abban számít, hogy az egy emberé, s nem közös, mint a vezetékes, szóval mobilnál kisebb az esély, hogy valaki más veszi fel, mint akit keresel.

2020. szept. 30. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/59 anonim ***** válasza:
75%
Mi ebben a gyávaság? Szimplán egy szívesség, nincs ebben semmi olyan, amivel szemben ellenkezni kellene bőszen. Kicsit fura kérés valóban, de azért mégsem a világ legnagyobb kérése.
2020. szept. 30. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/59 anonim ***** válasza:
100%

Ha van hagyománya lehet folytatni, nincs megírva, de lehet.Apámat, a nagyapámat (és talán az ő apját is) ugyanúgy hívták, én már más nevet kaptam. Először sajnáltam, hogy kimaradok, ma már nem bánom, mert így könnyebben megkülönböztethetőek vagyunk, ami a nevek egyik legfőbb célja.


18F

2020. szept. 30. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/59 anonim ***** válasza:
100%
Én nem, legfeljebb úgy, ha van még egy keresztneve, mert szegény gyereknek addig, amíg az apja él, állandóan csak ifj. előnévvel lehet használnia a nevét. Mintha nem is önálló ember lenne.
2020. szept. 30. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/59 anonim ***** válasza:
100%
Nem. A fiam megkapta 2. névnek, de az elsőt használjuk. Kifejezetten utálom, mikor egy családban mindenki Kovács István. Van István, Isu, Istvánka, Pistike.
2020. nov. 11. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!