Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen az a család aki konzerv...

Milyen az a család aki konzervatív gondolkodásmódot folytat, mi jellemző rájuk?

Figyelt kérdés

2020. aug. 9. 22:56
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
58%
Ilyen családban nőttem fel. A saját családomat le tudom írni, úgy általánosságban az összes konzervatívot nem, mivel nem ismerem mindegyiket egytől egyig. Az én családomra a következők jellemzőek: keresztény, katolikus vallás, amit szigorúan be is tartanak, de beszélgetni csak addig hajlandóak róla, amíg a beszélgetőpartner bólogat, mint a kiskutya, kulturált vallási viták elől teljesen elzárkóznak, tilos bármiféle módon megkérdőjelezni, amiben hisznek. Nagyon nagy tárgyi tudásuk van, de olyan dolgokról, amik mára már feleslegessé vagy elavulttá váltak, pl. anyukám az ilyen 20-30 évvel ezelőtti könyveléshez ért, ma viszont már nem tudna könyvelőként dolgozni, mert ahhoz egész más fajta tudás kellene, amit nem hajlandó megtanulni, mert szerinte fölösleges megtanulni valamit még egyszer, amit már egyszer korábban megtanult. Pár évtizede még valószínűleg nagyon műveltnek és intelligensnek számítottak, és meg vannak győződve róla, hogy most is azok, de a tudásukat frissíteni, új információkat szerezni nem hajlandók semmiről. Emellett rendkívül rugalmatlan a gondolkodásmódjuk, jellemző rájuk a sajátjától eltérő vélemény, ízlés, életmód stb. ignorálása vagy háttértudás nélküli elutasítása, valamint gyűlölködés olyan embercsoportok iránt, akik valamiben mások, mint ők, és akikről semmiféle ismeretük nincs, csak pusztán az a tény zavarja őket, hogy az emberek nem mind egyformák.
2020. nov. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!