Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vannak itt olyanok hogy...

Vannak itt olyanok hogy gazdagok a szülei, de nem segítenek semmiben a gyereküknek anyagilag? Én biztos támogatni fogom a srácaimat, ha lesznek egyszer. 35F

Figyelt kérdés
Nálam ez a helyzet, 5 ingatlan budapesten, befektetések, nyaralók.De ha kértem valami segítséget, mindig azzal jön édesapám hogy anno neki sem segítettek, én is így leszek erős ha nincs hátszél, meg úgyis enyém lesz ha meghalnak minden.Van egy házam, saját magam keresetéből raktam félre, most autóra gyűjtök.

2020. aug. 10. 09:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen nálunk, vagyis a férjem szülei. Gazdaságok van. KB 40 milko kp meg több ingatlan. Múltkor hoztam tőlük 10 db tojást fizetnem kell érte 300ft ot..... Szerintem ez mindent elmond
2020. aug. 10. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
94%

Sajnálom, hogy nem támogatnak. Ez a tojásos sztori durva. Nekem szegények a szüleim, ha megyek falura haza, mindig azt nézik, hogy mit tegyenek csomagba. Keresnek a kertben gyümölcsöt, zöldséget, gyűjtenek tojást. Anyagilag nem vagyok támogatva, de már ez is nagy segítség, hogy nem kell költsek sok alapanyagra.

Ne keseregj ezen, te majd támogasd a saját gyermeked.

2020. aug. 10. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
93%
Nekem is ilyenek, de az esetemben a szüleim magukra sem igazán költenek. Imádnak spórolni, és mindenből a legolcsóbbat veszik. Azt szeretik hogy ott van a bankban, be lehet fektetni, és csak nő és nő. De igazából nem használják :D. Az övék, tehát igazából megvan a joguk hogy ezt tegyék vele, már megszoktam hogy nem segítenek.
2020. aug. 10. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
78%
1: ezeknek az embereknek ezért van pénzük szerintem. Van ilyen a családomban, néha megdöbbenek, hogy több kiadó ingatlan, komoly passzív jövedelem, autók és nagyobb összegű tartalék kp mellett képesek az anyukat is megb.szni 20 fillérért. Amikor jött a gyerek, az általuk is használtan, pár tízezerért vásárolt, közepes állapotú babakocsiért 30 ezret fizettünk, a kisruhákat meg visszakérték és eladták (több gyereket nem terveztek).
2020. aug. 10. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
72%

Elváltak a szüleim, mind a két oldal jómódú, nem gazdagok de bőven megtehetnék hogy segítenek.

Az anyai ág segít, hol anyagilag, hol megvesz ezt-azt amire szükségünk van a párommal a lakásba, vagy ha közösen megyünk bevásárolni kifizeti az enyémet is, mindig csomagol nekünk ezt-azt. Nem várjuk el, de albérletben lakunk, sokat fizetünk érte, jól jön minden segítség és jól is esik.


Apukámék már más tészta. Egyetlen egyszer kértem tőle, hogy szülinapomra ne vegyen semmit, hanem fizesse be légyszi a telefonszámlám (7000ft) és nem volt hajlandó inkább vett valamit amire semmi szükségem. Családi ebédből SOHA nem csomagolnak, ha kérem se, tőlük egy krumplit sem lehet elhozni.

2020. aug. 10. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
61%

Engem sem igazán támogáttak. Csak minimálisan pár tízezer forinttal.

Exem szülei adtak nekünk anno annyit hogy az önerő meglegyen lakáshitelhez.

Ugyanazt gondolom amit a szüleid. Ha nem saját magad dolgozol meg érte , akkor nem fogod igazán értékelni.

Még nem tudom hogy lesz, nincs is sokmindenem, de én szerintem azért fogom támogatni valamennyire a gyerekeim. Mert amit faterod is mond, hogy úgyis tiéd lesz minden azért elég erőss...nyilván nem 50-60 évesen akarja kiélvezni az ember az életet. Mert kb akkor fog örökölni.

2020. aug. 10. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
82%

Keveset írtál ahhoz, hogy meg lehessen ítélni. Ha tamogattak a tanulásban és minden egyébben az ingatlanon kívül, az szerintem nem elítélendő, hiszen magad is meg tudod teremteni (valószínűleg ebben nagy szerepe van a mintának is, amit láttál) saját magadnak és rad fogják hagyni.

Amiről a kommentelők írnak, az durván a másik véglet, ez, hogy még egy vasárnapi ebedet se csomagolnak oda, ez tényleg nagyon gáz.


Szerintem egészséges keretek között, a gyereket építve kell támogatást adni, de ez csak a nagyobb értékű dolgokra vonatkozik, minden másban sztem természetes, hogy a szülő a gyerek mögött áll.

2020. aug. 10. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

7#


Nem támogattak tanulásban, de az is igaz hogy én sem kértem akkor tőlük.Szakács vagyok, suli mellett dolgoztam.

2020. aug. 10. 14:59
 9/11 A kérdező kommentje:
Viszont van egy húgim ő szerencsére mindent megkap, autó, lakás stb tőlük.Az a véleményük hogy ő nő, és neki kell a segítség mert egy nőnük
2020. aug. 10. 15:01
 10/11 anonim válasza:
Apám dús gazdag, de soha büdös életben nem vett nekem még egy telefont se.
2020. aug. 18. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!