Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem érzed furcsának? Vagy...

Nem érzed furcsának? Vagy csak nekem esik ennyire rosszul? Nem érdekel, mert elbírom viselni csak olyan furcsa! Az hogy ma mondta a barátom azt hogy anyád és apád itthon van? Mások azt mondják anyukád apukád.

Figyelt kérdés
Lehet most égő hogy itt mondom, csak olyan fura volt.Csak nekem esik rosszul?
2010. aug. 5. 00:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%

Nekem is furcsa lenne.

Bár lehet, hogy nem rosszindulatból mondta. Nyugi.

Ha nagyon aggaszt, esetleg óvatosan kérdezz rá.:)

2010. aug. 5. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Biztos nem, lehet szóbotlás, mert amúgy azt szokta mondani hogy "de aranyos anyukád van"
2010. aug. 5. 00:32
 3/12 anonim válasza:
lehet csak kiba szott ideges volt
2010. aug. 5. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
54%
én sem szeretem ezt a megnevezést de sokaknál ez a bevett és rossz szándék nélkül mondják. ha amúgy nem így szokta akkro kérdezz rá h ez mi volt talán ideges votl
2010. aug. 5. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
87%

Igazából én nem érzem ezt cseppet sem "normálisnak".

Ha valamelyik ismerősöm így mondja (akár szóbotlásból, akár direkt), akkor legtöbbször rákérdezek, hogy "mi az hogy anyád?- inkább anyukád, vagy anyud!" és egyből veszik.


Én ezt olyan nem is tudom... pofátlannak tartom.

Lehet csak az én értékrendemben van így.


Talán ideges volt, vagy ez jutott hirtelen eszébe..


17L

2010. aug. 5. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
54%
engem is zavar. Barátom tudja, hogy nem jövök ki jól a szüleimmel és ő se. Legfőképp édesanyám hibája nem részletezném, hogy miért. De mikor mégis így mondja barátom hogy anyád ....kicsit sz@rul esik
2010. aug. 5. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
54%
Nekem is szarul esne, sőt mikor azt mondta hogy nagyanyám az se esett jól, de tudom hogy van ilyen hogy hirtelen máshogy mondja az ember. Nekem is volt olyan hogy barátnőmnek úgy kérdeztem hogy anyád...? Utána nem győztem bocsánatot kérni:D
2010. aug. 5. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én sem szeretem, ha a barátom véletlenül így mond valamit, de nem szoktam rajta fennakadni. De van egy barátnőm, aki rendszeresen így beszél a szüleimről pl. "És anyád mikor jön haza?" "Anyád mit szólt erre?" és ő ezt ráadásul ilyen gúnyosan szokta, arra haragszom.
2010. aug. 5. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nekem inkább azt mondja a párom a szüleimre, hogy anyád és apád.

Az anyuka,apuka kifejezést gyerekesnek érti, mert a kisiskolások beszélnek így.

2010. aug. 5. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
58%
Nagymama vagyok, a szüleim sajnos már régen meghaltak. Még soha sehol nem mondtam úgy, anyám, apám, csak anyukám, apukám, édesanyám, édesapám. Szerintem nem korfüggő, mai napig, ha valaki (ritkán ) azt mondja anyád, vagy apád, azonnal kijavítom, és megkérem, az én szülerimről így ne beszéljen. Általában megértik.
2010. aug. 5. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!