Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családtagok között normális...

Családtagok között normális dolog, hogy titkolózik valaki az anyagi helyzetéről?

Figyelt kérdés

Sógoromék - szerény kifejezéssel élve - meglehetősen gazdagok. Kb 8-10 éve kezdett nekik nagyon futni a szekér, előtte átlagos színvonalon éltek. Normális dolog, hogy szabályosan titkolják, hogy hogyan sikerült erre a szintre jutniuk? A másik sógoromékkal össze is vesztek - gyakorlatilag amiatt, hogy meg merték kérdezni, hogyan sikerült ilyen színvonalra jutniuk. Mi már meg sem 'merjük' kérdezni, mert úgy vettük észre a férjemmel, hogy ez nekik nagyon kényes téma. Bármi anyagi jellegű dolog kerül szóba (pl mondták régebben, hogy új autót vettek. A férjem gyanútlanul megkérdezte, hogy valami baja lett a réginek? Erre kínos csend volt a válasz - azóta igyekszünk minden ilyen témát kerülni. Azóta nem feszegetjük a témát, csak nyugtázzuk, hogy kb minden évben lecserélik valamelyik

- egyébként vadiúj - autójukat.) De így, hát elég képmutatónak tűnik a kapcsolatunk, hogy vannak témák, amiket látványosan kerülni kell, hogy ne jöjjön a kínos csönd... 😅 Pedig régebben nagyon jóban voltunk, de így valahogy felületes lett az egész. Nektek is van ilyen rokon, aki intim területnek tartja az anyagi helyzetét? (még annyit, hogy soha nem kérünk tőlük pénzt, nem támogatnak senkit tudtommal a családból, tehát pusztán kíváncsiak lennénk, hogy mégis, hogyan...?)



#anyagiak #gazdag rokon
2020. aug. 20. 19:19
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem az a képmutató, hogy a zsebükben akarsz matatni, elég anyagias lehetsz.

Én a szüleimmel se beszélem meg pontosan mennyit keresek, költök, se egyéb rokonnal mert semmi közük hozzá.

2020. aug. 20. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 A kérdező kommentje:
#1 Nem vagyok anyagias egyáltalán, és nem irigylem tőlük a pénzt. Csak rossz, hogy meg kell válogatnunk, hogy melyik téma 'vállalható' és melyik nem. Főleg, hogy régebben nem ilyenek voltak. (egyébként ők simán rákérdeztek, hogy mi mennyiért vettük az autónkat, vagy hogy a férjem mennyit keres, amióta munkát váltott. Fordított esetben jönne a 'kínos csönd'...)
2020. aug. 20. 19:34
 3/48 anonim ***** válasza:
98%
Szerintem normális dolog, de nálunk ezer más téma van a pénzen kívül.
2020. aug. 20. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
89%
Én se tudom, a sógorom mennyit keres. De nem is érdekel. Annyi téma van azon kívűl, amiről lehet beszélgetni. A sógorom se tudja, én mennyit keresek, de nem is kérdezi. A sógor nekem az a rokonsági fok, akinek a keresete nem tartozik rám, az én keresetem se tartozik rá.
2020. aug. 20. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
87%
Nem titkolózunk. Viszont soha senki nem kérdez ilyen butaságot egymástól. Egyedül a nejem tudja, hogy mennyit keresek.
2020. aug. 20. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
73%

" Nem vagyok anyagias egyáltalán, és nem irigylem tőlük a pénzt. Csak rossz, hogy meg kell válogatnunk, hogy melyik téma 'vállalható' és melyik nem."


Magyar ember szívesen turkál másoknak a zsebében. Pl. Ti is.

Amúgy csupán az anyagi témát kellene kerülnötök!

Na persze, ha minden gondolatotok a másik pénze körül forog, akkor nehéz lesz.

2020. aug. 20. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
89%
Sztem te csak simán rá vagy cuppanva arra, hogy megtudd, honnan van a lóvé. De sajnos nincs hozza közöd, úgyhogy kénytelen leszel megbarátkozni ezzel és másról beszélni.
2020. aug. 20. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 Carragher_x ***** válasza:
82%

"A férjem gyanútlanul megkérdezte, hogy valami baja lett a réginek? Erre kínos csend volt a válasz"

Mondjuk erre a kérdésre meg is értem, hogy csak kínos csend volt a válasz. :)

2020. aug. 20. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Elfogadom, hogy ezek szerint én gondolom rosszul, hiszen többetek véleménye szerint így normális, hogy nem tudjuk, hogy a családtagunk mivel foglalkozik (de olyan szinten, hogy legális-illegális, egyáltalán milyen területen dolgozik, ahol ekkora vagyonra lehet szert tenni. Nekem ez még mindig furcsa, nem tehetek róla...
2020. aug. 20. 20:00
 10/48 anonim ***** válasza:
48%
Nagy eséllyel piszkos pénz, ha hirtelen történt és látványosan gazdagabbak, vagy vmi mutyiban vannak, vagy nyertek a lottón. Akármelyik opció áll fenn, titkolni fogják.
2020. aug. 20. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!