Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért hiszik sokan, hogy...

Miért hiszik sokan, hogy normális a családtagok előtt a meztelenkedés?

Figyelt kérdés

Le vagyok taglózva, hogy sokaknál természetes, hogy szülők pucéran mászkálnak a gyerekek előtt és az idősebb gyerekekben sincs annyi szégyenlősség, hogy a családtagok előtt ne pucéran mutatkozzanak.

Aki ezt természetesnek tartja, elárulná, miért gondolja, hogy az?


2011. júl. 5. 16:22
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
97%
Én nem látom annak. Anya előtt még csak-csak, de apa előtt soha. Nem tudom, fura lenne. Más rokon előtt meg még annyira se (párom előtt oké, de én ott is figyelek, izzadtan/szőrösen azért csak nagyon gyorsan elvillanok előtte:-)) 24N
2011. júl. 5. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
83%
Érdekes dolog ez szerintem is,nálam csak régebben volt ez,mikor kicsi voltam,hogy a szüleim meztelenek voltak előttem néha.Sosem szerettem így látni őket..de elfogadtam őket olyannak,amilyenek.Nekem elég irritáló tudna lenni,ha meztelenül mászkálnának még most is..
2011. júl. 5. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
100%
jaj, első vagyok, és 27N, elírtam
2011. júl. 5. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
73%
hát nekem nem természetes.Apám előtt még bugyiban meg polóban is szégyellem magam.
2011. júl. 5. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
75%
Én rövidre zárom a kérdésedet. Ahány ember annyi szokás. Üdv
2011. júl. 5. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
50%

Neked nem fér bele, másoknak igen. Ki vagy te, hogy megmondd, mi a normális? Nekik az és kész. Szerintem semmi közöd hozzá.

Szerintem semmi húde nincs abban, hogy láttam már anyámat pucéran. Apámat nem, arra azért ügyeltünk mindig. :D Én nem mászkálok pucéran, mert nem az én világom, ennyi.

2011. júl. 5. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
93%

Félig természetes. Szerintem azonos nemű családtagok nyugodtan lehetnek meztelenek egymás előtt. De már apa-lánya, anya-fia, lánytesó-fiútesó fura. Apa-anya oké :)

A meztelenséget sem úgy értem, h egymás előtt rohangálunk fel-alá, inkább csak átöltözénél, ha látják egymást az nem baj. De ez az én véleményem, másnak meg más.

2011. júl. 5. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
74%
Engem őszintén nem érdekel hogy hogyan látnak, nem vagyok szégyenlős, ha nincs kéznél törölköző lelkifurdalás nélkül elmegyek előttük ha kell. Nem azt mondom, hogy mindig, hanem amikor ez van. Természetesnek természetes, mivel ruha nélkül születtél. Mellesleg, miért kéne hogy akárkiben szégyenlősség legyen? Nem azt mondom hogy fusson végig mindenki a Blahán meztelenül, de most a saját szülőd előtt miért kéne szégyenlősködnöd. "jaj hát most látni fogja a kukimat/nunimat." És? szerinted nem látta ezerszer?
2011. júl. 5. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
69%

nem vagyunk szégyellősek. Nem egész nap mászkálunk, d e ha pl. nem vittem a fürdőbe a törölközőmet vagy a pizsimet, akkor szerintem természetes, hogy érte megyek, természetesebb, mint ordibálni segítségért.

És ha meleg van, akkor bugyiban pólóban vagyunk akár, pl hazajövünk, s ledobjuk, s csak később veszünk fel valamit. Itt nekem még a szomszéd csaj is melltartóban nyitott ajtót a kánikulában, az anyja is úgy volt, hát, igazából mi is itthon..bár én a folyosóra magamra kaptam egy trikót.

Mikor szültem őket, akkor sem volt rajtunk ruha, végül is nem először lát a gyerek. Sőt, ők az egyetlenek, akik látták a hasamat belülről..én meg azt nem értem, ebben mi a furcsa?

Én inkább a ruhát tartom természetellenesnek, bár szeretek öltözni. De mégis:?: egy idegen anyag. Csakhát hideg van. Meleg tájakon alig viselnek ruhát, mégsincs bajuk.

Az állatoknak sincs ruhájuk, sőt az angyaloknak és az ördögöknek sem. Ha belegondolok, kizárólag az embernek és Istennek van ruhája.

2011. júl. 5. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
67%

A kérdésed érdekes. Ugyanígy fel lehetne tenni azt is, hogy miért hiszik azt sokan, hogy nem normális a családtagok előtt a meztelenkedés?

Mert ha abból indulunk ki, az ember természetes állapota a meztelenség. Az, hogy öltözni kell meg szégyellősnek kell lenni, tanult dolog. Nem véletlen, hogy a csecsemőknek pl. semmi bajuk a meztelenkedéssel. Mert ők még nem tanulták meg, hogy az "nem normális".

Egyébként én is úgy vagyok, hogy azonos neműek előtt simán meztelenkedem, de ez nem csak a családtagokra igaz. Voltam kollégista közös, függöny nélküli zuhannyal meg öt másik lánnyal egy szobában, muszáj volt megtanulni, hogy ebből ne csináljunk problémát.

2011. júl. 5. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!