Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Valaki (pl. esküvőszervező)...

Valaki (pl. esküvőszervező) meg tudná mondani, hogy mi a teendő, ha kb. 1 hónappal az esküvő előtt kizárják a család jelentős hányadát az esemény bizonyos részeiről?

Figyelt kérdés

Unokatestvérem esküvőjéről lenne szó. Természetesen már rég mindannyian megkaptuk a meghívókat, de 1-2 hete kiderült, hogy a koronavírusra hivatkozva a család nagy része csak a polgári esküvőre, és a templomi szertartásra lesz meghívva, így tehát a vacsoráról, és többiről ki lesz(ünk) zárva. (Ezt unokatestvérem jelentette ki, hogy ő döntött így, de biztosak vagyunk benne, hogy a szüleivel együtt döntötték ezt el.) Itt azért nyilván felmerül a kérdés, hogy a vírus a templomban nem fertőz meg embereket, csak a vacsoránál?

Csak egy szűk családi kör (kb. 20 fő) hivatalos a vacsorára, ennek ellenére várják a borítékot tele pénzzel mindenkitől.

Ebből ugye jön, hogy a többieknek a templomi szertartás után mennie kell haza...

Nem kellett sok idő rájönni persze, hogy arra megy ki a dolog, hogy az unokatestvér, és szülei (akikkel nem a legjobb a viszonyunk) minél jobban jöjjenek ki pénzügyileg az esküvőből.

A polgári esküvőre, és a templomi szertartásra elmegyünk, mert nem akarjuk megsérteni az unokatestvéremet, se a mamát... csak nem igazán tudjuk, hogy mit tegyünk, mert volt olyan rokon, aki azt mondta, hogy legszívesebben egy fillért nem adna ezek után.


Az egészet illetően egy ismerősünk azt mondta, hogy ez ránk nézve egy megalázás. Tanácstalanok vagyunk... Egy esküvőszervező tudja, hogy ilyenkor mit kell tenni? Volt valaki egyáltalán a miénkhez hasonló helyzetben?



2020. aug. 23. 22:57
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
74%
Nem kell pénzt adnotok ilyen esetben. Vagy csak jelképes összeget, 10000 Ft-ot, semmiképp sem annyit, amennyit egy lagziba vinnétek. De én nem pénzt adnék, hanem valami apró ajándékot, esetleg utalványt egy boltba.
2020. aug. 24. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
100%

Ha kijelentette, h várják a zsét akkor is, ha csak a szertartásra mehettek, akkor tegyetek rgy 500ast egy borítékban, osszák be.


Nekem is csak a szűk család jött kajázni, a többiek meghívójára rá is írtuk, h nem kell semmi, csak ha eljönnek a szertartásra, annak örülnénk.

2020. aug. 24. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
93%

Esküvőszervező ehhez nem kell, hogy megválaszolja.


Elmentek a szertartásokra, vagy otthon maradtok, ilyen egyszerű.


Akiket csak szertartásra hívnak, a lagziba/vacsorára már nem, azoktól nem elvárható a pénz. Én nem is adnék a helyetekbe, adjon az a 20 fő, aki részt vesz a vacsorán.

2020. aug. 24. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
92%
Én elmennék a szertartásra, és adnék vmi jelképes ajándékot (egy szép üdvözlőkártya elég vagy vmi normálisabb bonbon, ennél több felesleges)... mert a nászajándékba adott pénzzel jobbára a vendéglátást fizetjük ki az illem szerint is. Ha emiatt megsértődnek, hát kimutatták a foguk fehérjét.
2020. aug. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
90%

Vacsi meghívás nincs, tehát boríték sincs.

(Amúgy jó ez a koronavírus, hogy rá lehet fogni mindent. Mert akkor ne hívjon meg a szertartásra sem, csak azt a 20 embert, akiket a vacsorára.)

2020. aug. 24. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
66%

Egy vacsorán tényleg nagyobb a fertőzésveszély, mint az esküvő templomi meg polgári részén. Főleg, ha az utóbbiakon maszkot is viselnek a résztvevők.


Ettől még tényleg lehet, hogy valójában ez csak ürügy, hiába van valóságalapja.


Pénzt meg nem kell adni. Akkor se, ha mondták, hogy várják.

2020. aug. 24. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
36%

Úgy gondolom,hogy Nektek közeli rokon lehet a vőlegény mivel nagymamádra hivatkozol.

Az előzőekben leírtakban van igazság, de nézhetjük más szemszögből is. Falun élek, konzervatív vagyok, ismerem a szokásokat. Tudom,hogy van olyan,hogy "adósak" vagyunk a nászajándékkal. Igy van ez olyan esetben amikor közeli rokon, esetleg volt már családtagunk esküvőjén,és hozott ajándékot/adott pénzt.

Mi behatároltuk azt a kört akiket a lagziba hívtunk.A kollégáimat az esküvőre hívtuk, és én is voltam már ugyanígy meghívott.


Nálad/nálatok bizonyára sokat tesz a latba,hogy nem szimpatizáltok a házasulandókkal és a családdal, ezért nem szívesen visztek ajándékot sem.


Ezt én félretenném és racionálisan mérlegelném.Esetleg beszéljétek meg hasonló rokonsági fokban lévőkkel,hogy Ők mit döntenek.

2020. aug. 24. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
83%

Ha nagyon szívemhez közeli jó barát/családtag házasodna így, akkor adnék ajándékot, mert az érvényesülne, hogy az "új élet" kezdetét támogatom meg ezzel. Ha nem vagytok ennyire közeli viszonyban, hogy szívből vágnál hozzá bármikor ajándékot, akkor ne adj ilyen helyzetben.

Ebből nekem elég egyértelműen az jön le, hogy ott az anyuka az, aki ilyen pénzsóvár. Már csak miatta is remélem, hogy sokat nem kaszálnak ezzel az akcióval.

2020. aug. 25. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
81%
Csak akkor szokás pénzt adni, ha a lakodalomra is meg van hívva az ember, hiszen megvendégelnek titeket. Ellenkező esetben pofátlanság pénzt várni.
2020. aug. 25. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
84%
Csak egyetérteni tudok az előzőekkel: Ilyen esetben nem szokás ajándékot adni, max valami nagyon jelképeset. Szóval várni várhatják a pénzt, de nem hiszem, hogy kapni is fognak.
2020. aug. 25. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!